• 19.09.2016 00:00
  • (1289)

AK Parti Akçakoca İlçe Teşkilatı YK üyesi Ali Çubukçu’nun siyasi nüfuzunu kullanarak şahsıma yönelik kurduğu FETÖ kumpası çöktü…

Darbe girişimi sonrası "FETÖ/PDY" üyesi oldukları gerekçesiyle görevden alınan binlerce hakim ve savcı arasında,  AK Parti Akçakoca İlçe Teşkilatı YK üyesi, Hamsi balık lokantasının sahibi Ali Çubukçu’nun şikayeti ile hakkımda yıldırım hızıyla hazırlanan kaçak kazı iddianamesini hazırlayan savcı Necati Miraalay’da yer alıyor.

FETÖ’cü Savcı Meslekten Atıldı

AK Parti Akçakoca İlçe Teşkilatı YK üyesi Ali Çubukçu’nun siyasi nüfuzunu kullanarak şahsıma yönelik  kurduğu FETÖ kumpası çöktü… Hakkımda iddianame hazırlayan savcı Necati Miralay’ın da darbeci olduğu anlaşılarak HSYK tarafından meslekten atıldı.

Ali Çubukçu Neyin Peşinde?

Geçen yıl, Akçakoca Kale mevkiinde bulunun ve kendisine ait fındık bahçesinde yapılan kazı esnasında ortaya çıkan Cenevizliler dönemine ait lahitin haberleştirilmesine misilleme olarak, adli makamları baskı altına alarak hakkımda iddianame hazırlatıp cezalandırılmamı isteyen Ali Çubukçu’nun FETÖ kumpası deşifre oldu.

Tarlasını SİT alanından çıkarmak istemiş

Tarihi SİT alanı içinde bulunan fındık bahçesine otel yapmayı düşündüğü iddia edilen Çubukçu’nun, Konuralp Müze Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan kazı çalışmasın kamuoyu tarafından gizli tutulmasını istediği ve kazı esnasında ortaya çıkan  tarihi eserleri bir şekilde görmezden gelinmesini sağlayıp tarlasını SİT alanından çıkarılarak Akçakoca Belediyesi’nden alacağı inşaat ruhsatı ile  Kale manzaralı otel yapmak istediği ileri sürüldü.

Darbeci Savcının Hazırladığı İddianame Hukuken Geçersiz

15 Temmuz darbe girişini sonrası başlatılan FETÖ operasyonları kapsamında HSYK tarafında ihraç edilen ve ardından FETÖ örgüte üye olmak iddiasıyla tutuklanarak ceza evine gönderilen savcı Necati Miraalay Hazırladığı iddianame hukuken ortadan kalktı.

Topluma ayna tutmak gazetecinin görevleri arasında

Geçtiğimiz hafta Akçakoca Adliyesinde görülen duruşmada yaptığım sözlü ve yazlı savunmamda, gazetecilerin topluma ayna tutma gibi bir görevleri olduğunu ve yapılan haberin Akçakoca’nın yok olmaya yüz tutmuş eski tarihinin ortaya çıkarılması açısından heyecan verici olduğunu dile getirerek çektiğim fotoğraf ve haberi Türkiye kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyduğumu dile getirmişti.

Ali Çubukçu’nun Araştırılmasını İstedim

Mahkemede ayrıca,  hakkımda ortaya atılan iddiaların komplo olduğunu ileri sürmüş,  bu komplonun ortağı olduğunu düşündüğüm AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çubukçu’nun FETÖ ile ilişkisinin ne olup olmadığının araştırılmasını istemiştim.