• 16.01.2019 00:00

 Bizim eski vekillerden biriyle yaptığı iddia edilen siyasi entrikalardan dolayı kendisinden pek hazzetmesem de “yiğidi öldür hakkını inkar etme” derler ya! O söz gereği Mustafa Ataş’ın Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olduğu dönemlerde Ak  Parti teşkilatları gerçekten mükemmel çalışıyor, işler saat gibi tıkır tıkır ilerliyordu.

Ataş efendi görevden alınıp da yerine Erkan Kandemir geçince, sanırım hocası olan Mustafa Ataş işin püf noktasını öğretmediğinden olsa gerek teşkilatlarda işlerin pek yolunda gittiği söylenemez.

Genel Merkez ölümcül hata yaptı…

Diğer şehirleri bilemem ama Düzce Ak Parti’de işler karışık. Düzce AK Parti’de birileri Eski Başkan Hikmet Keskin’i  istifa ettirip, yerine kendi istedikleri, yönetebilecekleri birini İl Başkanlığına getirmek için siyasi operasyona kalkıştılar, ancak ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Hikmet Keskin’in ardından, Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu da istifa etti.

İnsan yetiştirmek, hele hele tecrübeli siyasetçi yetiştirmek zordur. Kolay olanı çalışan, iş yapan tecrübeli siyasetçiyi görevden almaktır.

İşte Genel Merkez de işin kolayına kaçtı Keskin’i istifa ettirdi.

Bununla da yetinmedi, Cihat Çelik, İsa Şengüloğlu, Mine Met, Halil Aydın ve Mustafa Keskin’den oluşan 5 adayı Ankara’ya çağırdığı gün yönetimin de istifasını istedi. Meğer ne kadar meraklıymışsınız istifa ettirmeye yahu!

Koskoca iktidar partisi, yerine getireceği kişiyi belirlemeden il başkanını, yeni il başkanı belli olmadan yönetimi istifa ettirerek “partiyi yönetimsiz bırakmak” suretiyle hataların en büyüğünü yaptı. Üstelik seçim zamanı…

Günaydın Beyler! Sabah-ı Şerifiniz Hayrolsun!

Düzce basını “partinin ışıkları söndü” diye haber yapınca Genel Merkez’in zoruna gitmiş ve istifasını istediği yönetime “partiye gidin!” demiş.

Bunun üzerine Ak Parti İl Başkanlığı açıklama yaparak kamuoyuna “işimizin başındayız” mesajını verdi…

Günaydın beyler…! Sabahı şerifiniz hayırlı olsun! Şimdi mi aklınıza geldi? Yeni başkan belli olmadan yönetimin istifasını isterken bu durumun böyle olacağını düşünemediniz mi?

 Bu nasıl iş!

Yeni Başkan seçileceği güne kadar yönetim görevde kalsaydı kıyamet mi kopardı?

İşte yapılan bu ölümcül hata yüzünden partinin ışıkları söndü, hayalet parti durumuna geldi.

Eski yönetimin haricinde partiye uğrayan olmadı. Yani partinin zor gününde yanında olacak kimse bulunamadı. Ne yeni, ne eski vekiller olsun, belediye başkanları olsun, partiye adım dahi atmadılar…

Nerede sizin dava anlayışınız?

Çok sayın Fahri Çakır, Ayşe Keşir, Metin Kaşıkoğlu, Fevai Arslan, Mehmet Keleş, İbrahim Korkmaz, Osman Çakır, belediye başkanları, meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, ilçe teşkilatları…

Nerelerdesiniz?

Hani nerde sizin dava anlayışınız? Menfaat bitince parti de bitti öylemi? Yazık! Çok yazık…

Halbuki yediğiniz lokmada, bindiğiniz arabada, yaşadığınız evde her neyiniz varsa kırıntısına kadar AK Parti’ye borçlu olduğunuz halde ,

Sayesinde rüyanızda bile göremeyeceğiniz makam, mevki, koltuk ve servete kavuştuğunuz halde bu ne vefasızlık?

Demekki sizin söylemleriniz, dava anlayışınız samimi değilmiş, siyasi menfaatiniz kadarmış

Yazıklar olsun!

İşin en vahimi de ne biliyor musunuz?
Siyasi menfaati biten kişiler partiden fellik fellik uzaklaşırken,  İl Başkanlığı, İlçe Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği, İl Genel Meclis Üyeliği, kısacası makam mevki bekleyenler partiye uğrayacağı yerde, Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’nün ofisinde nöbet bekliyorlar. Kapısını aşındırıyorlar.

AK Parti Binası’nda tabir caizse baykuşlar yuva yaparken, Sanki AK Parti Kuyumcuzade Bulvarı’na taşınmış gibi Sayın Özlü’nün ofisi kalabalıktan geçilmiyor.

“Sayın Özlü’nün yanında durursam acaba beni İl Başkanı yapar mı?” Diye düşünen Mustafa Keskin’i mi ararsın, İl Kadın Kolları, İl Gençlik Kolları mı dersin? Herkes orda…

Bunda Sayın Özlü’nün hatası yok. Zira kendisi kibar ve zarif adam…Gelene “git” demek O’na yakışmaz. O ne yapması gerekiyorsa en iyisini yapıyor.

Siz makam, mevki, koltuk peşinde koşarken beğenmediğiniz teşkilat partide nöbet tutuyor…

Efendiler!

Sizler, Sayın Özlü’nün ofisinde koltuk, makam, mevki beklerken, AK Parti’de işin başından beri kim nöbet bekliyor biliyor musunuz?

Beğenmediğiniz, istifasını istediğiniz  eski teşkilat…

Bu durum sizi rahatsız etmiyor mu?

Hiç vicdanınız sızlamıyor mu?

Ayıp değil mi?

Reisin davasına, “çocuğum” dediği partisine böyle mi sahip çıkıyorsunuz?

Neyse aslında söylenecek , hak ettiğiniz çok şey var da, sizin yüzünüzden davalarla uğraşmak istemiyorum. Zira siz bazı siyasiler, Düzce’ye hizmet etmeyi pek beceremezken, Düzce’de gazetecilere karşı dava açmakta çok başarılısınız…!

Vesselam!