• 12.11.2018 00:00

 İftira attılar tutmadı.

Başkaları telefonla davet edilirken ve doğduğu günden beri Akçakoca’da yaşayan, 7’den 77’ye herkesin saydığı sevdiği, saygıdeğer bir işadamı olduğu halde, sanki suçluymuş gibi, evinden ailesinin gözü önünde, alıp götürdüler, yine olmadı.   

“MHP dışında başka partiden aday olacak” şeklinde maksatlı haber yaptırdılar, yine olmadı.

 Daha nice ekonomik ve siyasi baskılar yaptılar yine olmadı.

 Kimin olduğu belli olmayan, ismini künyeye yazacak cesareti olamayan korkak ve tırsak biri tarafından, çakma bir haber sitesinde “aday olmasın” diye höykürdüler, kimse takmadı.

Bütün bu yapılanlar kargaları güldürmekten başka bir işe yaramadı.

Hasılı ne yaptılarsa, ne ettilerse olmadı.

Çünkü altını çöpe de atsanız, kırsanız, dökseniz de altın yine altındır. Bazıları gibi millete altın diye yutturulan, altın kaplama yapılmış teneke değil.

Kimden mi bahsediyorum?

Akçakoca’nın saygın işadamlarından ve MHP’den aday olmasına kesin gözle bakılan Okan Yanmaz’dan bahsediyorum.

Peki, Yanmaz’a karşı neden yapıldı?

 Bu adamla neden uğraşıyorlar?

Korkuyorlar da ondan.

Saltanatları, kurdukları menfaate dayalı sistemi Okan Yanmaz yıkacak da ondan.

Ve…

Başkan olunca bütün bu tayfanın yaptıklarının hesabını soracak da ondan.

Evet, bütün bunlar Yanmaz’ın başkan olmasını engellemek için…

Basın toplantısında Okan Yanmaz, kendisine atılan iftiradan adalet tarafından aklanmanın huzuru içindeydi. Ancak yıpranmıştı. Kolay değil.

Sen yıllarca dişinle tırnağınla bu noktaya gel. 25 yıl boyunca helal yoldan çalış didin, densizin biri gelsin iftira atsın, yıkmaya çalışsın.

Hiç kimse bunu kolay kolay kabullenemez.

Ama gözlerindeki umut ışığı dostlarına güven, düşmanlarına korku salıyordu.

Okan Yanmaz basın toplantısındaki söylediği sözler oldukça manidar.

Bizlerin her Türk evladı gibi bu vatan için, bu toprak için kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğini, bizi tanıyan herkes bilir. Bizler bu gururla memleketimize hizmet etme aşkına sahipken, üzerimize atılan bu asılsız ve çirkin iddialar, üzerimize oynanan kirli oyundan başka bir şey değildir. Biz, aslı olmayan bu çirkin iddiaları üzerimize yıkmaya çalışanlar ile ilgili tüm bilgileri Türk Adaletine teslim etmiş bulunmaktayız. İnanıyoruz ki adalet, bizleri bu çirkin iddialar ile karşı karşıya bırakanları da gerektiği şekilde cezalandıracaktır

“Nihayetinde geçtiğimiz günlerde Yüce Türk Adaleti doğruların yanında olmuş ve haklının masumiyetini bir kez daha ilan etmiştir. Haklarımızda yürütülen soruşturmalar neticesinde(takipsizlik)yani“Kovuşturmaya yer olmadığı” kararına varılmıştır. Kovuşturmaya yer olmadığı kararı, bizlerin suçsuz olduğu ve üzerimize atılmak istenen iftiraların bertaraf olduğunun belgesidir. Bu basın açıklamasına gerek duymak zorunda kaldığımız için üzgün olmakla birlikte, yüce Türk adaletinin bizler için, Türk Milleti’ne yakışır bir birey olduğunu ilan etmesi bizleri bir kez daha gururlandırmıştır.”

Bu arada Okan Yanmaz’ın “Biz bazıları gibi, belediyenin, Kızılay’ın ve Umut Işığı’nın imkânlarıyla siyaset yapmıyoruz. Alnımızın teriyle kazandığımızla siyaset yapıyoruz” şeklindeki mesaj sanırım muhataplarına ulaşmıştır.

Evet, bazılarının uykuları kaçacak, öfkeden deliye dönecekler ama MHP’li Okan Yanmaz, fırtına gibi geliyor. Hem de ne fırtına!

Son olarak Okan Yanmaz’ın o zor günlerinde sosyal medyada “We” mesajını paylaşanlar. Şimdi kendi kendilerine “Now we ate crap!!! (Şimdi ayvayı yedik)” demişlerdir.

Ne diyelim yarası olan gocunur…

Vesselam…