Caboğlu’ndan EYT değerlendirmesi

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, EYT sorununun çözüme kavuşturulmasıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Caboğlu “Vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Bu siyasi bir beklentiyle yapılmış düzenleme değil, insanlarımızın çeyrek asırlık sorununu çözmeye yönelik yapılan bir çalışmadır” dedi.

Caboğlu’ndan EYT değerlendirmesi
30.12.2022 - 10:29
Güncelleme 30.12.2022 - 10:30
Kaynak: Haber Merkezi
1347

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, EYT sorununun çözüme kavuşturulmasıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Caboğlu “Vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Bu siyasi bir beklentiyle yapılmış düzenleme değil, insanlarımızın çeyrek asırlık sorununu çözmeye yönelik yapılan bir çalışmadır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın EYT konusunda yaptığı açıklamayla ülke genelinde adeta bayram havası yaşanmaya başlandı.

EYT konusunda açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, “EYT konusu önemli bir konuydu. Öncelikle hayırlı olsun. Biz MHP olarak 2018 seçimlerindeki seçim beyannamemizde EYT’yi çözeceğiz şeklinde söz veren bir siyasi partiyiz. Biz bu mağduriyeti o zamandan gördük. Çeyrek asırdır kangrene dönüşen bu sorunu Cumhur ittifakı olarak çözmemiz gerçekten çok önemli. İnşallah EYT’li kardeşlerimize bende bir EYT’li olarak hayırlı olur. Biz bunu siyasi olarak yorumlamadık. İnsanların, vatandaşlarımızın mağduriyetini giderme anlamında bir çalışma yaptık. Ama böyle bir döneme denk gelmiş olması tabi muhalefet olarak siyasi olarak yapıldığı yönünde Cumhur ittifakını yıpratmaya yönelik olacaktır. Cumhur ittifakı olarak vatandaşımızda oluşan bir sorunu çözmek bizleri mutlu etmiştir. Buradan Cumhur ittifakı temsilcisi Cumhurbaşkanımız ve sayın Genel Başkanımızın emeği çok olmuştur. Bizler il başkanları düzeyinde, bilgi akışlarını yaptık. Düzce yerelinde Mehmet Ali Çelik kardeşimizin yaptığı çalışmaları genel merkez düzeyinde genel başkan yardımcılarımız ve genel başkanımıza kadar bu arkadaşlarımızın görüşmesiyle ilgili ön ayak olduk, yardımcı olduk. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

2022 YILI DÜZCE İÇİN ZOR BİR YIL OLDU

2022 yılını değerlendiren Caboğlu, “2022 gerçekten Düzce açısından 2018 ve sonrası hemen belediye seçimleri akabinde Düzce ve Akçakoca’da yaşadığımız sel, ardından son yaşanan sel ve deprem felaketi Düzce’yi yordu. Biz hiçbir aman siyasetçi olarak, Düzce’nin evladı olarak sahadan çekilmedik. Halkımızın yanında olduk. Yaşamış olduğumuz depremde Cumhurbaşkanımızdan, Genel Başkanımızın buraya gelen bakanlara verdikleri talimatları biliyoruz. Bana deprem gecesi mesaj geldi İçişleri Bakanımız Gölyaka’ya inecek dendi. Ben köyden, Gölyaka’ya gidene kadar İçişleri Bakanımız gelmişti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Başkanımız, Adalet Bakanımız, Milli Eğitim Bakanımız, Adalet Bakanımız bizi yalnız bırakmadı. 2022 yılı zor bir dönem oldu. 2023 yılının Düzce’ye, Dünya’ya hayırlar getirmesini dilerim. Biz Düzce’de yerelde siyasetçileriz. Biz farklı siyaset görüşleri olan kişileri farklı noktada değerlendirmedik. Allah rızası için yaptığımız bu görevde insanı insan olarak değerlendirdik. Özellikle MHP için benim il başkanı olduğum bu partide insanları ayırdı denmesi mümkün olamaz. Böyle bir ayrım yaptığım söylenirse çok incinirim. Bizim yetişme tarzımız insanı insan gibi görmektir. Düzceli halkımızın bunu değerlendirmesini isterim. Hiçbir zaman siyasette bizim net olarak çizi çektiğimiz eli silah tutan terör temsilcisi siyasi parti dışında kalan partiler bizim için değerdir. Öncelik yerelde siyasetçi olduğumuz için Düzce olmuştur. Bizim değerlendirme yapacağımız yer Düzce olur. Düzce’yi bir çıta yukarı nasıl çıkarırız düşüncemiz olmuştur. 2023 yılının hayırlara vesile getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.


Editör: N. Cingirt