CABOĞLU: AKÇAKOCA'DA HİZMET VAR

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Düzce'nin gündemini Düzce Kulis Programında değerlendirdi. Caboğlu, " Düzce'nin çıkarları için hep birlikte hareket etmemiz lazım" dedi. Başkan Caboğlu, "Akçakoca her şeyin en iyisini Okan Başkan ile hak ediyor “ değerlendirmesinde bulundu.

CABOĞLU: AKÇAKOCA'DA HİZMET VAR
14.08.2021 - 16:15
Özel Haber
2324
3

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Düzce'nin gündemini Düzce Kulis Programında değerlendirdi. Caboğlu, " Düzce'nin çıkarları için hep birlikte hareket etmemiz lazım" dedi. Başkan Caboğlu, "Akçakoca her şeyin en iyisini Okan Başkan ile hak ediyor “ değerlendirmesinde bulundu.

Düzce MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, Oxijen Tv’nin yeni yayın döneminde, yeni stüdyolarında gerçekleştirdiği  Nevzat Cingirt ve Erol Tayhan'ın birlikte sunduğu Düzce Kulis programında canlı yayın konuğu oldu.

Düzce'nin gündemindeki konuları ve belediyelerin çalışmalarını değerlendiren Caboğlu, Düzce Belediyesi'nin yaptığı çalışmalarda, bu dönemin artık planlamaların bitmesi ve vatandaşa yansıması gereken dönem olduğunu dile getirdi. 

AKÇAKOCA'DA HİZMET VAR

MHP'li Akçakoca Belediyesi'nin hizmet anlamında takdir aldığını söyleyen Caboğlu, "Akçakoca her şeyin en iyisini hak ediyor. Okan Başkan ile hak ediyor. İnsanların iyi söylemleriyle gururlanıyoruz. Hizmet iyi olunca meyve veren ağaç taşlanır. Akçakoca geniş anamda ele alındığında eksikler olabilir. Bütün siyasi partilerin bu eksikler nasıl giderilir çabası içinde olması gerekir. Akçakoca'ya baktığında bir albenisi var. Nereden nereye geldiğini de görmek lazım" dedi.

ŞİKAYETLERİ VE TALEPLERİ İLETİYORUZ

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün çalışmalarını da takdir ettiğini dile getiren Caboğlu, "eksikler yok mu mutlaka var. Şikayetleri, talepleri  birinci ağızdan Başkan Faruk Özlü'ye iletiyoruz.  Birlikte oturup, konuşup sorunu gidermeye çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

BİZ İTTİFAK ORTAĞI PARTİ İLE YARIŞTIK

2019 yılındaki seçimlerde MHP'nin Düzce Belediyesi'ni kaybetme nedenleri hakkında da konuşan Caboğlu, "Düzce belediyesini kaybetmemizin sebepleri var. Aday ve teşkilat açısından kaybettiğimiz seçim değil. O günlerde ittifak söylemleri vardı. Ömer Küçük MHP aday çıkartmayacak ben aday olurum dedi.. Biz ittifak ortağı parti ile yarıştık. Halk arasında siz AK Parti ile anlaştınız söylemleri yayıldı. Çok güzel projelerimiz vardı.  Ne oldu sonra bizim aday adayımız AK partiden meclis üyesi adayı  oldu. Bu da vatandaşın söylemini doğruladı. İl başta yaptırdığımız ankette birinci partiydik. Ömer Küçük'ün karşı tarafa aday olmasıyla seçim AK Partiye geri gitti. Diğer taraftan bize gelecek olan seçmen, Faruk Özlü kazanacak zaten bunlar anlaştı diyerek oyunu kaydırdı, bence adaletli bir seçim olmadı,  MHP'nin duruşu belli.  O dönemde Bakan olan Faruk Özlü, git Düzce'yi kurtar denilerek aday gösterildi. en olsam Celal Kasapoğlu'nu MHP'den çekmezdim. Biz çok eleştirildik o dönem. Celal Kasapoğlu'nun aday adaylığı döneminde bizim partiyi çok yordular. Ömer Küçük'ün yerinde olsaydım gidip karşıdan aday olmazdım." şeklinde konuştu.

GENEL MERKEZDEN TALİMAT GELMESİ LAZIM

MHP İl Başkanı olarak önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili adayı olma ihtimali sorulan Caboğlu, parti tüzüğü gereği İl Başkanının genel başkandan talimat gelmediği sürece aday olmasının mümkün  olmadığını belirtti. Caboğlu, " Bizim  Düzce'de Ümit vekilimiz var, Ümit Yılmaz'ın seçmen bandında bir karşılığı var, bizim  bunun üzerine ne koyabiliriz mücadelemiz olabilir." dedi.

FARUK ÖZLÜ EKİBİNİ ÇOK SAĞLAM KURAMADI

Düzce'de çok güzel işler yapıldığını, ancak ihmal edilen işlerin de olduğunu söyleyen Caboğlu, Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün ekibini çok sağlam kuramadığını düşündüğünü vurguladı.

Caboğlu, "  Borç batağında bir belediye devralıyorsunuz. Tüm borçları ödüyorsunuz. Hizmet ayağında Ankara'da beceriklisiniz ama gelen hizmeti vatandaşa yayamıyorsanız bir şeyler yanlış gidiyor demektir. Faruk Özlü'nün  bunu detaylandıracağına eminim. Vatandaş ne diyorsa doğrudur. nerede arıza var çözemiyorsam, hizmetlerimi vatandaşa yansıtamıyorsam başarılı değilim demektir. Her şey Ankara'da sorun çözmek değildir." ifadelerini kullandı.

"BEN OLSAM İSTANBUL CADDESİ'NE GİRMEZDİM"

"Ben belediye başkanı olsaydım İstanbul caddesine asla girmezdim. Bu caddenin değişik bir durumu var.  Gelen gideninkini beğenmiyor yeniden yapıyor. Bu konuda koordinasyon bozukluğu olduğunu söyleyebilirim." diyen Caboğlu, yıllardır gelen başkanların  İstanbul Caddesi'ni değiştirdiğini söyledi.

SİYASİLER DÜZCESPOR'A SAHİP ÇIKMIYOR

Caboğlu, Düzcespor ile ilgili konuşurken ise, "Biz bize yeteriz ama topyekün düşünmek lazım, siyasiler Düzcespor'a yeterince sahip çıkmıyor. Maça gidiyoruz, gol atmışsak resim çektiriyoruz. Tamam oldu bitti. Düzcespor sevgisi bu değil. Biz bize sahip çıkmazsak kimse bize sahip çıkmaz." ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt