YARIM KALAN YOLLARI NECİP FAZIL'IN DÖRTLÜĞÜYLE ANLATTI

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM'de gündem dışı söz alarak, Düzce'de yarım kalan karayolları yatırımlarını dile getirdi. Yılmaz, Yığılca yolunda ödeneksizlik yüzünden çalışmaların durduğunu söyledi, yarım kalan yolları bir şiirden okuduğu dörtlükle ifade etti. “Üstadın dediği gibi biz dokuz puldan payımıza düşeni bekliyoruz.”

YARIM KALAN YOLLARI NECİP FAZIL'IN DÖRTLÜĞÜYLE ANLATTI
18.06.2021 - 14:46
2270

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM'de gündem dışı söz alarak, bu kez  Düzce'de karayollarının yarım kalan yatırımlarını anlattı.

Yılmaz, sözlerine şair Necip Fazıl Kısakürek’in 'DESTAN' şiirinden bir bölüm ile başladı.

Yılmaz, "Allah'ın on pulunu bekleye dursun on kul , Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul , Böyle taksimatı kurt yapmaz kuzulara şah olsa , Yaşasın, kefenimin kefili karaborsa." diyen üstat gibi Düzce ilimiz de kara yollarında yarım kalan yatırımlarını beklemektedir. Özellikle merkezde kuzey batı çevre yolu tamamlanmamıştır. Yığılca yolunda sürmekte olan çalışmalar ödenek yetersizliğinden durmuştur. Akçakoca-Karasu arasında Melenağzı bölümünde yol tek şeritten verilmekte, yol tamamlanmayı beklemektedir. Temmuz 2019'da yaşanan sel felaketinin üzerinden iki sene geçmiş, köprü ve menfez geçişlerinin yüzde 10'u ancak yapılabilmiştir. Hak sahiplerinden 70 kişinin hâlâ evleri teslim edilememiştir. Üstadın dediği gibi biz dokuz puldan payımıza düşeni bekliyoruz.” Dedi.


Editör: N. Cingirt