Akçakoca'dan 18 Mart mesajı

Akçakoca'dan 18 Mart mesajı
18.03.2022 - 09:05
Haber Merkezi
270

MHP Akçakoca İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Sadi Cingirt, Çanakkale zaferinin yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Cingirt  mesajında şu ifadelere yer verdi: 'Tarih şan ve şerefle dolu büyük Türk milletinin vatan sevgisinin, şehadetle imtihan olduğu Çanakkale Zaferi’nin bir yıldönümünü daha kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Tarihte eşine rastlanmayan bu büyük destan, yaklaşık 850 sene süren fetihler ile üç kıtada hükümran olan atalarımızın, yıllar süren bir çekilmenin ardından, başladıkları topraklar olan Anadolu’yu savunma ve vatan ilan etme savaşıdır.

Çanakkale Savaşı ile büyük Türk milleti, tüm dünyaya gerilemenin nihayet bittiğini duyurmuş, bugünkü coğrafyamız üzerinde sonsuza kadar yaşamaya kararlı olduğumuzu süngü, mermi ve yüksek iman gücü ile ilan etmiştir.

Çanakkale dünyanın en büyük şehitliği, her sayfası şehit kanıyla yazılmış Türk tarihinin ve fedakârlığın simgesidir. Türklüğün bükülmez bileği, eğilmez başıyla Çanakkale'de haçlı ordusu püskürtülmüş, düşman donanması denizin dibine yollanmıştır. Bu tarihi başarı; milli ve manevi değerlerle bütünleşmesinin eseridir.

Bugün de mensubu olmaktan gurur ve şeref duyduğumuz Milliyetçi-Ülkücü Hareket, Çanakkale'de atalarımızın bize göstermiş olduğu, Mehmet Akif'in ‘Asım'ın Nesli’ diye tarif ettiği, iman ve vatan aşkıyla hareket etmeye and içmiş , vatan için ölmek gerektiğinde, gözünü kırpmadan cepheye koşacak olan Türk milletinin 57. Alayıdır.

Çanakkale Zaferinin yıldönümü vesilesiyle, bu savaşta yer alarak adını tarihe altın harflerle yazdıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ; minnet, saygı ve şükranla bir kez daha anıyorum.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE'


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız