• 30.12.2018 00:00

Geçtiğimiz gün Ali Bey’in hem Cumhurbaşkanı, hem de Milli Savunma Bakanı ile makamlarında yaptığı görüşmeler fotoğraf kareleriyle medyaya yansıdı. Dikkat ettiyseniz kurulan temasların içeriğine dair kamuoyuyla bir bilgi paylaşılmadı.

Muhtemelen, Ali Koç’un Fenerbahçe Başkanı olduktan sonra devlet erkanına geçekleştirdiği bir nezaket ziyaretiydi. Malum, 20 yıllık Aziz Yıldırım döneminden sonra başkan henüz sadece 6 aydır görevde ve futbolda ligde zorlu bir ilk yarı geçirdi. Bazı şeyler için ancak fırsat bulabildi sanırım.

Sonuç olarak görüşmenin detaylarına ilişkin hiçbir şey bilmiyoruz fakat benim birkaç tahminim var. Daha doğrusu temennim…

3 Temmuz 2011’den beridir devam eden kahredici makus süreç, fiilen bitse de resmen bitmedi!

Sarı lacivertli camia, 25 milyon taraftarıyla Yargıtay’ın vereceği cevabı bekliyor. Yani temyiz aşamasında olan dosya da; ağır ceza mahkemesinin, Fenerbahçe lehine bozduğu dava onaylanırsa, 7 senelik kutlu direniş taçlanacak ve psikolojik burhan son bulacak!

Onun içindir ki bu çok hassas mevzunun külliyede mutlaka gündeme geldiğini düşünüyorum.

Diğer bir husus ise,

Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı’nın arkasında bulunan Kenan Evren Lisesi meselesi!

Fenerbahçe Spor Kulübü, 49 yıllığına lisenin bulunduğu araziyi kiralamak için 2002 senesinde Milli Eğitim Bakanlığı’yla yaptığı protokol anlaşması gereği, mevcut yere karşılık Ataşehir Anadolu Lisesi, Sancaktepe İlkokulu, Üsküdar Yavuztürk İlkokulu ve Mevlana Kız Teknik ve Meslek Lisesi Spor Salonu'nun bizzat yapımını gerçekleştirdi. Kulübün toplam masrafı hesaplandığında bugün itibariyle 100 milyon Lira gibi bir ücret çıkıyor karşımıza.

Gelgelelim aradan geçen 16 yıla rağmen arazi halen liseye tahsis edilmekte ve muamma devam etmektedir. En son Nisan 2018’de Aziz Başkan’ın kulüp olarak; harcadıkları 100 milyon TL’nin tekrar iade edilmesi karşılığında protokolden vazgeçebileceğini ve bakanlığın bunu kabul ettiği haberi medyaya yansımıştı. Fakat bildiğim kadarıyla daha sonra konuyla ilgili net bir gelişme olmadı! Yönetim değişti ama muamma değişmedi…

Bir Fenerbahçe Taraftarı olarak, yukarıda da söylediğim gibi benim düşüncem ve arzum, Ali Bey’den yıllardır süregelen bu çok önemli iki konunun devletin zirvesinde dile getirilmesi olurdu. İnşallah öyle de olmuştur. Başkanıma güvenim tam!

Bu arada değinmeden geçemeyeceğim, dün Ülker Sports Arena’da son Euroleague Şampiyonu Real Madrid Baloncesto’yu 65-63 yenen Fenerbahçe Beko’yu yürekten tebrik ediyorum. Fenerbahçe basketbol takımı bu sene Avrupa’da son 11 maçını kazanarak yoluna devam ediyor. Türk Basketbolu adına yaşattıkları gurur ve mutluluk tarif edilemez!..

Saygılarımla,

2019’un hepimizi iyi insanlarla ve iyiliklerle karşılaştırması dileğiyle…

MERT TUZCUOĞLU

29.12.2018 Cumartesi

[email protected]

https://twitter.com/tuzcuoqlu

REFERANS LİNKLER;

https://www.posta.com.tr/fenerbahce-ye-kenan-evren-lisesi-arazisinden-100-milyon-lira-gelecek-1402120

https://emlakkulisi.com/aziz-yildirimdan-kenan-evren-lisesi-arazisi-aciklamasi/369461