Kılıçdaroğlu'nun hamlesi

  • 25.05.2022 10:07

     İmamoğlu’nun Rize gezisinden sonra Kılıçdaroğlu açıkça İmamoğlu ve Yavaş’ın adaylıklarının söz konusu olmayacağını ilan etmişti. Bende Kılıçdaroğlu kılıcını çekti demiştim. Kaftancıoğlu’nun yargı kararını bahane ederek bir taşla bir kaç kuş vuracak önemli bir hamle yaptı.

      21 Mayıs Günü İstanbul Maltepe alanında Milletin Sesi adı verilen mitingle resmen olmasa da açıkça adaylığını ilan etmiş oldu. Gerçi alanı tam dolduramamış olsa da şimdilik 6+ 1 masanın desteğini almış olması önemli.. Gerçi İmamoğlu ve Yavaş tam olarak adaylıktan çekilmiş görünmüyorlar. Ayrıca İP’te de Kılıçdaroğlu’nun dayatması pek de hoş karşılanmadı.

      Mitingde ki bazı ayrıntılar dikkatlerden de kaçmadı. Mesela miting alanında Atatürk’ün bir posteri yoktu.(İlk defa oluyor) CHP’nin ne bir afişi ve ne de pankartı görülmedi. Hatta Atatürk fotoğraflı bayrakların alana girmesi engellendi. Millet İttifakı’nın içerden ve dışardan ortaklarının bazıları rahatsız olmasın diye mi acaba?

      Kılıçdaroğlu’nun konuşması resmi bayramlarda okul müdürünün konuşmasından farkı yoktu. Sade suya tirit cinsinden, ne heyacan vardı ve ne de çoşku.. Grupta her hafta ne konuştuysa üç aşağı beş yukarı aynı türdendi. Analistler bunu şöyle açıklıyorlar; eğer gerçekten lider olabilecek kapasitede olan biri olsaydı, alan hop oturur hop kalkardı. Kılıçdaroğlu yazılı olarak verilen metni okumuş. Bu yüzden konuşmasının içinde kendisinin katabileceği bir ruhun olması beklenemez. CHP’nin başına gelişi zaten bir projenin ürünü, daha ne bekliyorsunuz. Mitingden çok İmamoğlu’nun Yavaş’la tokalalaşmaması gündemin ana konusu oldu. Düşünün içerdeki kaynayan kazanın ne durumda olduğunu.. Aday açıklanınca esas kıyamet o zaman kopacak, biraz sabredin.

       Gözlerden kaçmış olacak Kılıçdaroğlu’nun; “Birlikte olmak zorundayız. Tıpkı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Milli Kurtuluş Savaşındaki gibi…” sözlerini biraz açalım isterseniz. Milli Kurtuluş Savaşı tüm milletin birlikte mücadelesiyle İngiliz maşası Yunanistan’la  emperyalist İngiltere ve Fransa’ya karşı, ayrıca içerdeki işbirlikçilerine karşı verildi.  %52’sinin onayını almış Erdoğan’ı emperyalist güçlerle aynı kefeye nasıl koyarsınız.  Türkiye’yi kuşatmaya çalışan güçlere karşı mücadele veren Erdoğan’ı yabancı elçilere şikayet eden siz değil misiniz?  Millet İttifakı’nın parti liderleri zırt pırt yabancı elçilerle ne diye görüşüyor diye sorsak ne cevap vereceksiniz?. Mitingde İsveç ve Finlandiya’nın Nato’ya girişi konusunda Türkiye’nin tavrı hakkında neden bir çift söz etmediniz?. Bu konu sizi ilgilendirmiyor mu?

   MİLLET BAHÇESİ VE KENT PARKIN DURUMU

   Gazetelerde; Kent Parkı’nın oturum grupları, tuvalet kapıları, çocukların oyun grupları kırılmış tarumar edilmiş, kamelyaların ahşap kısımları tahrip edilmiş, çeşme başlıkları çalınmış, çöpler sağa sola atılmış haberlerini okuyunca içim yandı kavruldu.  Millet Bahçesi’nin tuvaletleri de aynı durumda.. Kapılar kırılmış, musluklar sökülmüş, kokudan içeri girilmiyor. Bunları yazarken sakın Düzce’lileri suçlamıyorum. İçimizden bazı kötü niyetli kişiler sırf tepki olsun, intikam güdüsüyle okul sıralarına zarar veren öğrenciler misali bu vandallığı yapıyorlar. Önemli olan bu terör eylemlerinin önüne; ya mobese kameralarıyla, ya da görevliler vasıtasıyla geçilebilir. Ayrıca kamuya ait olan yerlere uyarıcı özsözler yazılarak insanların vicdanlarına seslenmeliyiz. Suç işleyenler tesbit edilerek ağır cezalara çarptırılması da caydırıcı olacaktır. Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız