Savaşta ölüm ırkçılık, barışta ise insanlık kazanır!

  • 5.03.2022 08:09

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı saldırı bir haftayı geçti. Taraflar arasında yapılan görüşmelerde ateşkes sağlanamadı. Herkes birbirine aynı soruyu soruyor. Bu işin sonu nereye varır. Savaşla yapılan politikanın sonu  insanlığa hiçbir şey kazandırmadığı gibi aksine ölüm, yıkım, felaket ve zulüm getirmiştir. Yollara dökülen binlerce insan savaştan kaçıp, canlarının derdine düşmüşler. Ayrıca milyonlarca insan da atılan füzelerden ve bombalardan korunmak için sığınaklarda, metrolarda çok kötü şartlarda yaşam mücadelesi veriyor. Savaşı kışkırtanların, savaşın yarattığı kaostan çıkar umanların bu insanların yaşadıkları umurlarında bile değil..

Savaşın yarattığı en büyük tehlike olan ırkçılığa dikkat çekmek istiyorum.

Ukrayna’da Afrikalı öğrenciler trenlere oturacak yer yok diye alınmamışlar. Sizin yaptığınızın Rusya’nın yaptığından ne farkı var. Ayrıca Avrupa’da Nazilerden kalan ırkçı yaklaşımlar uygulanmaya başlanmış bile..

Avrupa’da öğrenim gören Rus öğrencilerin kayıtlarının silindiği yazılıyor.

Dünyanın en iyi orkestra şeflerinden Rus Valeri Gergiyev'e ültimatom veriliyor. Rusya’nın savaşını kına, yoksa işini yitirirsin. Ardından Münih Flarmoni ve Newyork Metropolitan Opera şefi işten atılıyor.

NBC muhabiri Kelly Cobiella, “Bunlar Suriyeden gelen mülteciler değiller. Bunlar Ukrayna’dan geliyorlar. Hrıstiyanlar, beyazlar…”

Burası gelişmekte olan bir 3. Dünya ülkesi değil. Burası Avrupa..

İnsan hakları, Demokrasi, Barış ve  Özgürlük kavramalarını gelişmekte olan ülkelere sopa olarak kullanan Batı savaşta mağdur olan kendilerinden olunca duyarlı olurken; Suriye’de, Irak’ta, Afganistan ’da, Filistin’de, Afrika ülkelerinde ve G.Amerika’da milyonlarca insan savaş mağduru olurken seslerini çıkarmıyorlardı. Hatta denizde botlarını delen Yunan ırkçılarına da övgü düzüyorlardı.

Savaş ve ırkçılık insanlığın yüz karasıdır. Yıllarca Nazi’lerin katliamlarını okuyarak seyrederek ırkçılığın ne kadar korkunç olduğunun idraki içindeyken Avrupa’nın ortasında yaşananlara sessiz kalanlar aslında insanlığın yok oluşunu hazırlıyorlar. Yazıklar olsun. Bu sömürgeci ve ırkçı batıcıların gerçek yüzü. Burada batı düşmanlığı yapmıyorum. Batıdaki küresel güçlerin ana politikalarını deşifre ediyorum. Dünya barış güçleri bu insanlık düşmanlarına dur diyecektir.

6’LI İTTİFAK UMUT VERİYOR MU?

   Uzun zamandır CHP-İP-SP ve DP birlikte idiler. Ayrıca el altından da HDP ile ittifak halinde idiler. Bu gruba DEVA ile GP’si katılarak 6’lı ittifak oluşturdular. Bazı fondaş kalemler bu oluşumu tarihi bir an olarak nitelendirdiler. Tabanda karşılığı bulunmayan partilerle nasıl oturacakları, nasıl yürüyeceklerini tartışmaktan ülke sorunlarını çözecek projeler üretmeye vakit bulamayanların ne projeleri olabilir ki; tek bir projeleri var. Biden abileri direktif verdi; birleşin Erdoğan’ı iktidardan düşürün. Bundan daha iyi projemi olur.

Kılıçdaroğlu, Ukrayna konusunda “Biz Nato üyesi bir ülkeyiz, Nato ne diyorsa onu yapmalıyız” diyor. Nato’da alınacak karara bir üye itiraz ederse o karar alınamaz. Ukrayna Nato üyesi değil, savaş Nato dışındaki ülkeler arasında yaşanıyor. Ülke çıkarlarımıza ters olan hiçbir karara evet demeyiz. Anti emperyalist geçinenler Kılıçdaroğlu’na desteğini vermeye devam edin. Artık günümüzde ki solculuğun adı ABD solculuğu hayırlı olsun. Yıllarca Nato’ya hayır diyenler bugün Nato’nun emrine çoktan girmişler. Birde ABD emperyalizmine karşıyız diyenler Rusya’nın saldırgan politikalarına destek oluyorlar. Çelişkinin daniskası yaşanıyor.

ERBAKAN HOCA DUYUYORMUSUN

      Neden insan arasıra aynaya bakmaz, göreceklerinden mi korkar? Karamollaoğlu, Kılıçdaroğlu eskisi gibi değil çok değişti demiş. Ey! Karamollaoğlu sen değişmedin mi? Yıllarca Erbakan hocaya küfredenler, ‘Şeriatçılar’ PKK’dan daha tehlikeli diyenlerle 28 Şubat günü nasıl da kolkola girdin. İnsanın azıcık yüzü kızarır. MGK’da boncuk boncuk terleten, partini kapatan, siyasi hayatını yasaklayan, üstüne  üstelik seni hırsızlıkla suçlayan ve hapis cezası almana neden olanlarla kurduğun partinin yöneticileri kolkola birlikte olup eski dava arkadaşınız olan Erdoğan’ı yıkmak için Batı Kulübüyle sarmaş dolaş olmuşlar, Hocam duyuyor musunuz? Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız