AK PARTİ’NİN 7. OLAĞAN KONGRESİ

  • 29.03.2021 00:00

2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekiliği seçimine götürecek yeni yönetim belirlendi. Gerçi her zaman ülkenin genelini kapsayan üye dağılımına bu kongrede de dikkat edilmiş. Ayrıca Doğu ve Güneydoğuda etkili olan Abdurrahim Fırat, Abdurrahman Kurt, Orhan Miroğlu gibi isimlere yer verilmesi, Kürt seçmenleri üzerinde yapılacak çalışmaların bir göstergesidir. HDP’nin kapatılması için açılan davanın 31 Mart’ta başlamasıyla siyaset dünyasında olabilecek senaryolara şimdiden hazırlık yapılması planlanıyor. Geçenlerde CNN Türk Tarafsız Bölge’de konuşan eski HDP milletvekili Altan Tan’ın tesbiti ilginçti. Altan Tan;  bölgede seçmenin önemli bir kısmı hatta hem eski ve hem de hala milletvekili olanlar da dahil HDP’nin politikalarından memnun değil, oylarını zoraki bazen de inadına HDP’ye veriyorlar diyor. Bu ne demektir; bölge halkının bazı istemlerinin yerine getirilmemesi veya MHP’nin varlığını tehdit unsuru olarak görmeleridir. Muhafazakar ve demokrat  Kürtler HDP’nin politikalarından rahatsız, Kandil’in vesayetini bir türlü aşamadılar, daha doğrusu bu konuda cesur davranamıyorlar. Hükümetin bu konuda demokratik siyaset için ortam hazırlaması gerekiyor. HDP Kandil’e, Kandil’dekiler de ABD’ye göbekten bağımlılar. Bu bağımlılık kısa sürede çözülecek cinsten değil. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price; “ 17 Mart’ta milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun düşürülmesi gibi kaygı verici adımlar dahil Türkiye’deki olayları yakından takip ediyoruz” HDP’nin kapatılmasına ilişkin süreci de yakından izlediklerini, bu adımı “Türk seçmeninin iradesini haksız yere yok saymak” ve “ Türk demokrasisinin altını oymak” olarak niteledi. Sen yıllarca silah, para ve her türlü yardımı yaptığın PKK demokrasimizin düşmanı değil, onun siyasi temsilcisi HDP demokrasi kahramanı öyle mi?. Fetö ve PKK’yla yıllarca demokrasimizin altını oyan sen değilmisin?.

      Abdest aldırmadılar, Namaz kıldırmadılar diye Fetö vari propagandayı piyasaya sürdüler. Ezan, Sela sesinden rahatsız olanların dindarlığı savunur görünmeleri sahtekarlıktan başka bir şey değildir. Gerçi kısa sürede yalanları ellerinde patladı.

      Tekrar kongre sonuçlarına dönersek; Alevi Cemaatı’nın önderlerinden, Ermeni Cemaati’nden ve Türkiye güzeli seçilmiş birisinin MYK’ya seçilmesi AK Parti’nin gelecekteki çalışma proğramının ana çerçevesinin ipuçlarını vermektedir. Ayrıca kabinede yapılacak değişikliklerde önem kazanmaktadır.

         YENİ ANAYASAYA VAR MISINIZ?

      Gerçi daha önce gündeme getirdiği yeni anayasa konusunu kongrede Erdoğan’ın tekrar vurgulaması anlamlıydı. “Gelin; ideolojik, zümrevi ve kişisel tüm bagajlarımızı, duvarlarımızı, şerhlerimizi bir kenara bırakarak, Türkiye’yi en az bir asır boyunca taşıyacak lafza ve ruha sahip yeni bir Anayasa’ya kavuşturalım.” Muhalefet sözcülerine bakıyorum; Anayasa’yı Erdoğan kendisi için istiyor diyerek 12 Eylül Anayasası’na sahip çıkıyorlar. Hem demokrasi yok diye ortalığı tozu dumana katacaksın, gel arkadaş sivil bir Anayasa yapalım diyene de dirsek göstereceksin. Aslında muhalefet bastıracak yeni bir Anayasa için.. İşte bu nedenle 15’e yakın seçimde AK Parti kazanıyor, muhalefet kaybediyor. Bu kafayla giderseniz bir 15 seçim daha kaybedersiniz.

          İLGİNÇLİKLER

    “İstanbul Sözleşmesi için Benim, şahsi olarak sahiplendiğim bir mesele” diyen sayın Davutoğlu bir TV proğramında ‘Okumadan imzaladım’ demiş. Değerlendirme size ait!

     Meclisin bahçesine yıldırım düşmüş. Gazeteci Ayşenur Aslan bakın ne demiş;”Erdoğan İstanbul Sözleşmesinden çekildiği için yıldırım düşmüş”. Erdoğan kadar başına taş düşsün, Ayşenur Arslan!

      Milletvekili Merve Kavakçı’yı kaba kuvvetle meclisten çıkartırken avuçlarını patlatırcasına alkışlayanlarla, Gergerlioğlu’nun yargı kararı olmasına karşın meclisten çıkmayıp eylem yapmasını alkışlayanların aynı zihniyette olmasına ne dersiniz?.

         Karısını aşağılayıp dayak atan gazetecinin İstanbul Sözleşmesi konulu proğramında kadın haklarını savunması ne kadar ahlaki mi? Bu konuda sessiz kalan kadın örgütleri ne iş yapar, bir bilen varmı?.

        Aykırı sorularla herkesi sorguya çeken  gazeteciye  günde 13 bin küsur ders ücreti verilme kararı duyulunca iptal edilmiş. Veren ‘Sosyal Demokrat, alan Sosyalist’ İlişkiye bakarmısınız.

       PKK’nın siyasi temsilcisi HDP’dir diyen ittifak ortağının sözüne inanmayıp Pervin Buldan’la Akşener’i aynı tweet içinde kutlayan İmamoğlu, şehitlerin mezarına çiçek koyarken gazi yakını vatandaşın birisi ” Burası Pervin Buldan ile birlikte çiçek ektiğiniz hatıra ormanı değil” diye çıkışmış. İmamoğlu ise “ Merak etme, seni araştırır bulurum”. Demiş.Ne yapacak acaba?. Aklıma Baba filmi geldi.

       Gergerlioğlu’nu ilk defa kim ziyaret etmiş?. Hani Libya’da, D.Akdeniz’de ne işimiz var, S-400’leri niye alıyoruz, Azerbaycan’a Türkiye silah yardımı yapıyor, cihatçıları gönderiyor diyen ABD’nin Türkiye ayağı olan Ünal Çeviköz beyefendi. Bizim buralarda tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş derler. Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız