AYNI SUDA İKİ KERE YIKANILMAZ!

  • 13.01.2021 00:00

     Ne zaman gençler hareket haline geçse korkarım, çekinirim, üzülür ve kaygılanırım. Bu endişelerim kişisel beklentilerimden dolayı olamaz. Üç çeyrek yaşa kadar yaşananlardan, yaşadıklarımdan, çekilen acılardan, fidan gibi gençlerin gök ekin misali zamansız biçilmelerinden duyduğum kaygılardan dolayıdır. 27 Mayıs’ta, 12 Mart’ta, 12 Eylül’de  gençliklerini yaşayamadan ya darağacında, ya zindanlarda, ya işkenceler altında veya sürgünlerde bu dünyadan göçüp gittller gittiler. Bunların yaş ortalamaları 20-22 arasıydı. Şimdi düşünüyorum da ne kadar da gençmişler. 28 Şubat’ta ise başörtülü diye okullara sokulmayan kızlarımızın yaşadıkları travmaları bire bir yaşadım. Gezi için gittiğimiz Bolu Abant İzzet Baysal Üniversite’sine başörtülü öğrencilerimizi gezmek için bile sokmadılar. Üniversite sınavlarına getirilen katsayı zulmü meslek lisesi öğrencilerimizin hayatlarını altüst ettiler. Gezi Kalkışması’nda  gençleri polisle çatıştırarak yaşamlarının baharında yok olmasına neden oldular. Bizim oralarda bir söz vardır. Yiğitsin derler candan ederler, zenginsin derler maldan ederler. Gençlerin heyacanını kendi çirkin çıkarları için her zaman kullanmışlar, faturayı da gençlere ödetmişlerdir. Onun için başta gençler olmak üzere anaları, babaları uyarmayı görev sayıyorum. Çünkü yeni bir oyunu sahneye sürmeye niyetleniyorlar.

        MESELE REKTÖR DEĞİL

        Boğaziçi Üniversitesi’ne; Prof.Dr. Melih Bulu hocamız kariyeri ve  tecrübesi ile bu işi yapabilecek kriterlere sahip olduğu için rektör olarak atandı. OTDÜ mezunu parlak bir öğrenci yaşamı olan hocamız aynı zamanda Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini de Boğaziçi Üniversitesi’nde yapmış, ayrıca sekiz yılda hocalık yapmış, iki üniversitede rektörlük yapmış. Yalnız bir ‘kusuru’ varmış; AK Parti’de siyaset yapmış. Kıyamet buradan kopuyor. Sanki ilk defa böyle bir şey yaşanmış gibi.. Öğrenciler ayaklandırılıyor ‘Kayyum Rektör’ istemezuk diye sloganlarla ortalığı yıkıyorlar. (Burada kimseye iftira atmıyorum yalnız bazı hocalar kışkırtıcılık yapmışlar) Kurt puslu havayı sever hesabı ‘Profesyonel Eylemcilere’ iş düşüp olayın yönünü rektörden alıp katil polis, katil devlet sloganları atarak ve terör örgütünün marşlarını söyleyerek konuyu siyasi bir ortama sokuverdiler. Hatta attığı tiwetleriyle siyasi kamuoyunda ve hatta kendi partisinden de tepki çeken CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hanımefendi ekibiyle gelerek katil polis sloganı atan yasadışı örgüt elemanlarını alkışlaması ise  işin rengini değiştirdi. Bakan Soylu ve Erdoğan’ın açıklamalarıyla siyasi hava gerginleşti. Bütün bunlar olurken CHP Genel Başkanı %52 oyla seçilen Cumhurbaşkanına “Ülkenin sözde Cumhurbaşkanı” diye aşağılaması yangına benzin dökmek değil de nedir.Aklı başında olan bir siyasetçi bunu nasıl söyler. Nolursunuz Kılıçdaroğlu’na birileri ne yapıyorsun başkanım diyebilse..

     En kısa zamanda muhalefet sözcüleri iktidarı eleştiriyorum derken seçmenleri aşağılayan ve ülke çıkarlarını zedeleyen söylemlerden bir an evvel vazgeçmeliler. Çünkü bunu fırsat bilen Fetö ve PKK terör örgütü muhalefetin sözlerine dayanarak ülke aleyhinde propaganda yapıyorlar. ABD’de yaşanan olayları darbe olarak niteleyenler, 15 Temmuz’a darbe diyemiyorlar. Hala Kılıçdaroğlu esas darbe 20 Temmuz’da gerçekleşti diyor.

         BOĞAZİÇİNDEN GEZİ ÇIKMAZ

         Gelelim Boğaziçi olayına; bahçede etrafına topladığı gençlere bakın nasıl nutuk çekiyor “Evet arkadaşlar, burada akıllı, soğukkanlı uzun soluklu mücadelenin içindeyiz”. Anlamadığım bu uzun soluklu mücadeleden ne kastediyor. Demirtaş ise; “ Ne yaptınız gençler ya, sesiniz buraları sallıyor. Kimbilir nereleri titretiyor” diyerek gençlere gaz veriyor. 7-8 Ekim’de gençlere gaz vererek 38 kişinin ölümüne yol açtığını unutmadık. Kışkırtıcı yayınlarını devam ettiren Birgün Gazete’si “Bak yine yükseliyor Dalgalar” diye manşet atıyor. Boğaziçi’ne rektör atanmasını bahane ederek yeni bir gezi kalkışmasının hayallerini kuranlara bir çift sözüm var. Aynı suda iki kere yıkanılmaz. Ayrıca Gezi Kalkışması’nda olayları kışkırtıp insanları provoke eden Fetö’cü emniyetçiler ve kamu görevlileri yok bilesiniz. Kolluk kuvvetleri görevlerini layıkıyla yerine getirdiler. Melih hocam da hoşgörüsünü son sınıra kadar kullanarak öğrencilerle ve öğretim üyeleriyle diyalog kurarak konunun çözümü için katkı vermektedir. Sağduyu hakim olacaktır.

Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız