İLÇE BAŞKANI OLAMAZSIN DEMEDİK Kİ!

  • 10.10.2020 00:00

 Vakti zamanında; sevilen, sayılan, namazında niyazında, kimsenin malında ırzında gözü olmayan halim selim niteliklere sahip olan bir esnafın hayli yaramaz, yaramaz olduğu kadar her türlü entrikalara yatkın olan bir oğlu varmış. Yıllarca babasının nasihatlerini dinlemesine rağmen bir arpa boyu yol alamadığı için babası üzülürmüş. Her nasihatin sonunda babası sözlerini ‘Sen adam olmazsın oğlum’ diye bitirirmiş. Gel zaman git zaman  yıllardan sonra bu haşarı oğlan bir ilin valisi olmuş. Vali olduktan sonra ilk emri şu olmuş. Falan şehirde yaşayan şu  esnafı hemen bulun makamıma getirin demiş. Görevliler hemen valinin emrini yerine getirip, yaşlı esnaf amcayı sürüye süreye valinin makamına getirmişler. Esnaf amca, acaba beni niye getirdiler ben hiç suç işlemedim diye düşünürken birden tanıdık bir ses duyunca başını kaldırıp bakmış ki vali makamında oturan kişinin hayırsız oğlu olduğunu görünce şaşırmış. Vali efendi arkasına yaslanıp kasılarak ayakta bekleyen babasına; bana yıllarca adam olamazsın diyordun, bak ben vali oldum gördün mü?. Bu sözlere karşılık valiye küçümseyerek bakıp, ben sana vali olamazsın demedim, adam olamazsın oğlum dedim demiş. Eğer sen adam olsaydın yaşlı babanı ayağına kadar getirmez, kendin gelip ananın ve benim elimi öperdin, bu yaşta beni ayakta bekletmezdin deyince valinin aklı başına gelmiş ama, iş işten geçmiş.

Peki ben bu meseli niye anlattım derseniz?. Düzce’nin ilçelerinden birisinin ilçe başkanlığını yapan zat, bu göreve gelmeden yıllar önce bir gazeteci arkadaşımızın kızına birkaç ay burs vermiş. Çok da güzel yapmış, gençlere sahip çıkmış sağolsun.Fakat  gel zaman git zaman bu arkadaş politikaya atılmış bir partinin ilçe başkanı olmuş. Diğer partileri küçümsemiyorum ama 18 yıldır ülkeyi bir çok badirelerden kurtaran, yıllarca emir kulu olarak her denilene peki diyen anlayıştan bende varım diyen anlayışa getiren, yoksula, fakire, garibana, engelliye, yaşlıya kol kanat geren bir partinin  yönetici olmuşsun.Gazeteci arkadaşın çalıştığı gazete seninle ilgili iki doğru haber yaptığı için, sen bu haberler hakkında diyecek bir şey bulamadığından; ‘Kızına burs verirken iyiydik de şimdi mi kötü olduk’diyerek dün yaptığın iyiliği koz olarak kullanman hangi etik kurallara sığar ilçe başkanım?. Sayın Erdoğan 24 saat bu ülke için canı pahasına çalışırken senin ve senin gibilerin yaptıklarına ne demeli. Yukardaki meseli bunun için anlattım.İl başkanı, ilçe başkanı, milletvekili, bakan, parti başkanı, hatta cumhurbaşkanı olabilirsin ama adam olmak o kadar kolay değil, hayat bunu bize gösteriyor. Yaptığınız her yanlış Erdoğan’a ve partinize zarar veriyor. Her yerden size tepkiler geliyor, hem de partinizin ileri gelenlerinden sizin yapacağınız; bu tepkiler karşısında partinizi fazla yıpratmadan en doğrusu istifa etmenizdir.

500 GÜN SONRA

Düzce Belediye Başkanı sayın Faruk Özlü; 500 gün sonra icraatlarını kamuoyuna basın açıklamasıyla duyurdu. Daha önce Düzce’nin birikmiş sorunlarından bahsetmiştim. Hatta bütçe konusunda kolunu kıpırtacak dermanı kalmayan belediyenin borcunun azaltılması, esnafa olan borçlarının ödenmesi gibi ilk icaraatlar gözümüze çarpan, ayrıca bir takım çevrelerin kullandığı parkların halkın hizmetine sunulacak hale getirilmesi çalışmalarına başlanmış olması da sevinilecek bir durum. Gerçi belediyenin hizmetlerini duyurmak gibi bir görevim de yok, ama 500 günde ne yaptınız diyenlere de bir iki çift söz söylemek de insani görevimiz.

Düzcesporun yönetim kurulu başkanının ve bazı yöneticilerin istifası kamuoyunda sansasyon yarattı. Ben dahil bir çok kişi yetkililerden açıklama bekledik. Sayın Özlü, bu konuda projeleri olduğunu, Düzcespora sahip çıkılacağını, en kısa zamanda herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini, artık kulüplerin şirketleşerek yönetilmesi gerektiğini açıklayarak kamuoyunun beklentilerine cevap vermiş oldu. Bu Çarşamba günü spor çevreleri ve STK’larla konuşup en son  karar verilerek kamuoyuna duyurulacak.Umarım alınan kararlar isabetli olur, Düzcespor eski günlerine kavuşur.Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız