DÜZCE VE ÇERKEŞ NİMETOĞLU’NU UNUTMAYACAK!

  • 6.04.2020 00:00

 Çerkeş’de görev yapmış kaymakamlar içinde Halil Nimetoğlu kadar ismi unutulmayan başka bir kaymakam yoktur. 1970’li yıllarda görev yaptığı sırada hem görevine bağlı, hem de memurları tarafından sevilmesi ayrıca halka yakın olduğu için halkın sevgisini kazanarak yıllarca isim olarak yaşadı. Hatta ara sıra Çerkeş’i ziyaret etmesi ve Ankara’daki Çerkeş gecelerine katılması bu gönül bağının her iki kesim için ne kadar da kuvvetli olduğunun belirtisidir.

       Çerkeş’de görev yaptığı yıllarda ben üniversite öğrencisiydim. Doğal olarak kaymakamlıkla işim olmadığı için tanışmışlığım yoktu. 2004-2007 yılları arasında Düzce Valisi olarak görev yaptığı yıllarda tanışma fırsatım oldu. Öğretmen evinde yemek yerken ‘ Sayın valim, afiyet olsun ben Çerkeş’li emekli öğretmen Mehmet Akbacak sizinle tanışmak istiyorum’ deyince; bana senin ne işin var burada dedi. Bende Düzce’de yaşıyorum dedim. İlk sorduğu soru Becer hocanın Macar isimli bir köpeği vardı, hala yaşıyor mu demişti. Ayrıca Küçük Ahmet’ten (Yasav) tut da bir çok kişinin neler yaptığını sordu. Demek ki; ilk kaymakamlık yaptığı yer olarak Çerkeş yaşamında önemli bir yer kaplamış. Kısa sürede Düzce’de de  halkın sevgisini kazanmıştı. Valilik konağından evine yaya giderken işportacısından tut da esnafla yakın ilişki kurması ve ayrıca otomobiliyle giderken yolda gördüklerini arabaya alarak şehre getirmesi, şimdiye kadar görülmeyen davranışlardı. İl kütüphanesinin yapılmasında da büyük emeği vardır.Düzce Belediye’si ve Çerkeş Belediye’si Halil Nimetoğlu’nun yaptığı hizmetleri adına  vefa göstererek ismini kalıcı hale getirmek için  cadde veya bir kuruluş da yaşatmalı derim. Düzce ve Çerkeş sizi unutmayacak sayın valim, Allah rahmet eylesin. Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız