SİVRİ SİNEK AVLAMAKLA OLMUYOR!

  • 10.10.2019 00:00

 Sayın Erdoğan’ın Trump’la son telefon konuşmasından sonra ABD askerlerinin Kuzey Suriye’den çekiliyoruz açıklamasıyla yeni bir sayfa açılıyor. Gerçi bu güvenli bölgenin oluşturulması için Türkiye 5 yıldan beri bu tezi ısrarla savundu ve nihayet diplomasi kazandı. Trump’ın açıklamasında dikkat çeken şu ifadeler PKP-PYD ve içerdeki uzantılarına atılmış okkalı bir tokat; “Biz PYD’ye çok paralar ödedik ve teçhizat verdik, yeter artık bizim için  saçma olan bu savaşa son verip askerlerimizi evlerine sağ salim göndereceğiz”

     Hiç unutmuyorum gerçi daha evvelde yazılarımda ifade etmiştim.Kobani (Rojava) de devrim oldu, Türkiye DEAŞ’i destekliyor ‘Kürtlere’ ihanet ediyor dediklerinde aynen şunu söylemiştik; ABD nerde devrime destek vermiş, bırakın destek vermeyi darbelerle devrimleri boğmuştur. İşte bizim aklıevveller ABD’ye bu kadar çok güveniyorlardı. Yalnız tartışmaya başlarken emperyalizme karşıyım demeyi de ihmal etmezlerdi. Gelinen son durum ABD PYD’yi kullanmaktan vazgeçip kirlenmiş bir mendil gibi çöpe atıverdi.

              BATAKLIK VAR OLDUKÇA

    Yıllarca PKK-PYD terörüne karşı verilen mücadelede çok önemli bir konuma gelindi. Asker içindeki cuntacı yapılar terörü yok etmek yerine azdıracak uygulamalar yapmaktan geri durmadılar. Hem sivil halka olmadık eziyetler çektirip halkı PKK’nın kucağına ittiler, hem de istihbarat yoluyla PKK’yı koruyup kolladılar.15 Temmuz dönüm noktası oldu. Çözüm süreciyle Kürtlerin kültürel, sosyolojik ve siyasal yasakları  ortadan kalkarken, bölgede PKK’nın psikolojik etkisini kıracak adımlar atılarak, bugün çocuklarını kaçıran anaların PKK’ya karşı HDP önünde eylem yapmaya kalkışmaları bunun en güzel göstergesidir. Aslında PKK terörünün sıfırlanması demokrasimiz için olmazsa olmazıdır. Gerçi bu durumdan rahatsız olanlar yokmu?. Elbette olacaktır. Başta HDP karşı çıkarken, onun ittifakçısı CHP’de dolaylı karşı çıkmaya çalışıyor. Ne diyor; ‘Suriye bataklığına girmeyin, DEAŞ teröristlerine bekçilik etmeyelim’ gibi argümanlarla gelinen son durumu gölgelemeye çalışıyorlar. Hatta bir yazar zamanında PKK’ya Ramazan’da saldırın diye akıl verirken, şimdi de Suriye’de askerlerimiz yok yere şehit olacaklar diye sözde asker dostu kesiliyor. Sanki senin ne mal olduğunu bilmeyen mi var, ey çöl faresi. Yıllarca yanı başımızda yaşanan olaylara bigane kalmamız için Ortadoğu bataklığı kavramını kullanan batılılar ve onların içerdeki yandaşları, şimdi de aynı teraneyi sürdürüyorlar. Peki ne yapalım istersiniz, bataklıktan gelen sivrisinekleri mi avlayalım.Bizi rahatsız eden bataklığı kurutacak önlemleri almayalım mı. Artık başka argümanlar kullanın onlar bir işe yaramaz hale geldi. ABD bile artık eski politikasını değiştiriyor. Muhalefete gelince; teröre karşı tek vücut olup karşı olunmadıkça dökülen kanların sorumluluğundan kurtulamazsınız. Bakıyorum İP genel başkanı PKK’ya karşı son günlerde şahinleşti. Sanki yerel seçimlerde HDP ile ittifak yapıldığından haberi yokmuş gibi..

                  KILIÇDAROĞLU’NUN İTİRAFI

      Geçen hafta Abant toplantısında Kılıçdaroğlu başörtüsü konusunda CHP’yi suçladı. Aslında geçmiş de yayınlanan videolara baktığımda; başörtüsü konusunda en sert karşı çıkışları kendisi yapmış. Başörtüsü konusu yıllar oldu çözüleli, tutmuş şimdi günah çıkartıyor. Açıkca söylüyorum samimi değil, çünkü tam da bu sıralarda İstanbul Belediyesinin camili logosu değiştiriliyor, belediyede sakal bırakılması yasaklanıyor. Peki amaçlanan ne?. Babacan ve Davutoğlu’nun kuracağı parti yoluyla dindar tabana selam çakma.. Bunlar hala başörtülü insanları aptal, salak ve aymaz zannediyorlar. Beyler sosyoloji çok değişti, köprünün altından çok sular aktı. Gerçekten bu konuda bir şeyler yapmak istiyorsanız, demokrasi önündeki en büyük engel olan PKK terörü konusunda net duruş göstermenizdir.Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız