KRİZE UMUT BAĞLAYANLAR!

  • 3.07.2019 00:00

 24 Haziran İstanbul seçimlerini Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun kazanmasını ‘Demokrasi Kazandı’ manşetiyle duyurulması, gerçekten demokrasimiz için önemli bir adımdı. Yalnız demokrasi kazandı diyenlerin bir kısmı İmamoğlu kazanmasaydı yine de demokrasi kazandı diyecekler miydi? Zannetmiyorum 2002 den bu yana yapılan tüm seçimleri kaybeden ana muhalefet partisi her zaman seçmenleri ‘akılsız, bilinçsiz, makarna ve kömür için oy kullanan koyun sürüsü olarak nitelendirdi. Hatta ‘Adam Kazandı’ diyen Muharrem İnce’yi linç etmeye kalktılar. Her seçim sonucunda Erdoğan’ı dini kullanıyor diye suçlarken, adaylarının Yasin okumaları, Eyüp Sultan’a gitmeleri, hatta göreve başlarken dua ile başlamaları karşısında sus pus olmalarına ne demeli. Hani laiklik kırmızı çizginizdi. Aslında yapılanlar samimi olsun veya olmasın yıllarca bu kavramla toplumu kutuplaştıranların argümanlarını sona erdirmiştir.Yalnız Erdoğan’ı taklit ederek seçimleri kazanabilirsiniz, fakat uzun süre bu çizgiyi nasıl devam ettireceksiniz orası meçhul, daha şimdiden Kara Fatmalar diye aşağılamalara polis, savcı, hakim türbanlı olmasın diye açıklamalara bakarsak hiç de samimi olmadıklarını görmekteyiz.Zaman her şeyin ilacı bakalım nereye kadar gider.Umarım uzlaşma kültürü topluma hakim olur.

          OSAKA’DAN ESEN SICAK YEL

     İçerde bunlar yaşanırken gözler 28-29 Haziran’da yapılacak G-20 zirvesine odaklanmıştı.Zirvenin en önemli gündemini Rusya’dan alınacak olan S-400 füzeleriyle ilgili ABD’nin ne gibi yaptırımlar uygulayacağı merak ediliyordu. Hatta ana muhalefet partisi, İP, HDP bu füzeleri almanın ne gereği var, ABD’yle çatışmanın ne gereği var gibi açıklamalarla ABD’den yana tavır alarak, Cumhur İttifakı’nı suçladılar. Trump’ın Erdoğan’ı yani Türkiye’yi fırçalasa alkışlayacaklardı. Hani bunlar emperyalizme karşıydılar. Hani 6.Filo’yu taşlamışlardı. Hepsi mazide kaldı. Heyhat! Osaka’daki oluşacak krize bel bağlayanların sonu hüsran oldu. Ben dahil çoğu kişinin ciddiye almadığı Trump’un basına verdiği demeçte bakın neler söylüyor. ‘Türkiye’ye adil muamele yapılmadı. Bu adaletsizliktir’. Obama için ‘Bu süreci sen bu hale getirdin. Sen eğer Patriot’ları vermiş olsaydın bugün böyle bir durum olmayacaktı.Ama sen vermedin.Şu dedin,bu dedin, işi buraya kadar sürükledin. Şu anda da adaletli davranmaya mecburuz. Erdoğan çetin biri’ diyerek kriz bekleyenleri  şaşırttı. Artık şunu unutmayalım;Türkiye 70’lerin, 90’ların ve 2001’li yılların Türkiye’si değil, diklenmeden, dik durarak bağımsız kişilikli duruşunu dosta düşmana kabul ettirmiştir. Putin’le, Merkel’le, Macronla ve diğer liderlerle görüşüp Türkiye’nin tezlerini anlatarak onları ikna etmeye çalışması takdire şayandır.

                   SURİYE’Lİ MÜLTECİLER

      Epeydir Suriye’li mültecileri hedefe koyarak Erdoğan’ı yıpratalım derken, toplumda yeni infialler yaratmaya çalışanlara dikkat etmeliyiz. Sözde demokratız diyenlerin de bu akıma destek vermelerine ne demeli. Almanya’daki Türklere karşı ırkçı yaklaşanlardan farkınız ne sizin, Suriye’de ordumuzla savaşan Suriye’lileri görmezden gelip, üç beş suç işleyen Suriye’li üzerinden ırkçılık yapmaya utanmıyor musunuz?. Birde Meksika sınırında baba ile oğlunun cesedi üzerinden timsah gözyaşları dökmelerine ne demeli;  iki yüzlülükden başka bir şey değil. Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız