KILIÇDAROĞLU KONUŞTUKÇA KENDİNİ ELE VERİYOR!

  • 8.02.2019 00:00

   Bir haftadır Düzce dışındayım.Çerkeş,Tosya,Çankırı ve Karabük’de hem yakınlarımı ziyaret ediyor hem de şehrin kanaat önderleriyle görüşüp yerel seçimler hakkında görüşlerini alıyorum. Hemen hemen görüştüğüm kişilerin tamamına yakını seçimlerin yerel seçim değil de, sanki genel seçim yapılıyormuş gibi seçime yaklaşımları. İlk defa bu yerel seçimde partilerin ittifak yapmalarından kaynaklanıyor. 2016 oylamasından sonra başkanlık sistemine geçilmesiyle %50+1 oyu alan başkan olacağı için ittifaklar gündeme geldi. Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı, Cumhur ittifakı’nı AK Parti  MHP,BBP oluştururken, Millet İttifakı’nı da CHP,İP,SP,DP gibi partiler oluşturdu. Cumhur İttifakı’nın temel stratejisi ülkede ayrılıkçı PKK terör hareketini sona erdirme, Suriye’nin kuzeyinde ABD ve İsrail yanlısı terör amaçlı ‘Kürt’ devletinin kurulmasına izin verilmemesi, devleti ele geçirmeye ramak kalmış Fetö’nün temizlenmesi ekonomi ve siyasi alanda reformların hızla hayata geçirilmesi hedeflenmekte.Buna karşılık Millet İttifakı’na baktığımızda tek hedefleri Erdoğan’ı alaşağı edelim, sonra hakkerim havasındalar. Öyle bir ittifak ki; şaşırmamak elde değil. Başta CHP,İP,HDP,SP,DP,ÖDP, EMEK Partisi, TKP’nin yerlisi yabancısı,ESP,DHKP-C, en son olarak Pensilvanya ve Kandil. Bu ittifaktaki partileri ve grupları iş olsun diye yazmadım, maalesef gerçek bu! Aklı başında, yurtsever, demokratım, sosyal demokratım, liberalim, milliyetçiyim diyen seçmenler ve hatta örgüt yöneticileri partilerinden koparken, kalanlar da bu ittifakı içlerine sindiremiyorlar. Bu tür ittifak akla mantığa uymuyor. ‘Ülkücüyüm’ diyenlerle, ‘devrimciyim’ diyenler, ‘Şeriatçıyım’ diyenlerle, ‘Atatürkçüyüm’,laikçiyim’ diyenler, ülkeyi bölerek ayrı bir devlet kuracağım diyenlerle, üniter yapıdan taviz vermem diyenler bir arada; peki bu ittifak nereye kadar gider.İki yol var;  ya seçimlerde hezimete uğrarlar yönetimler tarihin çöplüğüne gider,  ya da zafer kazanırlar o zaman da başkanlığı masaya yatırmaya kalkarlar, bazılarının dediği gibi Beştepe’den indirmek için her yol mübah politikasını sahneye koymaya çalışırlar. Kriz,kaos ve kargaşa egemen olur. Bu durum Türkiye’nin yararına olmaz,bilakis zararına olur.Onun için aman dikkat ipler fazla gerilmesin. Bunu nerden çıkardın derseniz altta böyle bir hava yok da yukarda bu havayı oluşturmaya çalışanlar var. Dışardan da S-400 füzeleri bahane edilerek tehditler savurmaya başladılar.

                       KILIÇDAROĞLU BAŞROLDE

     Uzun süre HDP’yle ittifak yapmadık,yapmayacağız diyenler örgütlerden gelen tepkiler karşısında ufak ufak kendi kamuoylarını ikna etmeye başladılar. Ne diyor Kılıçdaroğlu; “Türkiye’de beka sorunu yok, ABD’nin desteklediği YPG bize mi saldıracak?”. “YPG kendi vatanını kurtarmak için örgütlenmiş bir oluşumdur”. HDP’nin eski Eş  Başkanı ne diyordu; “Biz sıtımızı YPG’ye, PJGY’a,PDJY’ yasladık derken, Suriye PKK sorumlusu Bese Hozat Türkiye’ye karşı devrimci savaşı başlattık diye savaş çığlıkları atıyordu. Bu ittifakın Suriye uzantıları Afrin’de ve Münbiç’de hendek kazarak Türkiye’ye saldırmadılarmı?. Bu ittifaktan PKK, Pensilvanya, İsrail ve ABD hakkında olumsuz bir beyanat gördünüz ve okudunuzmu? Hatta şimdi tutmuşlar HDP’ye oy verenler teröristmiş diyormuş Erdoğan bu kadar acemi bu kadar yoz bir propaganda yapılır mı?. Siyasete dün giren yapmaz. Ben Kılıçdaroğlu’nun, hem de Akşener’in konuşmalarını istiyorum. Konuştukça kendilerini ele veriyorlar. Arada bir de HDP’den konuşanlar olduğu zaman yeme de yanında yat kıvamında, yanımdaki ittifakçı arkadaşların yüzleri renkten renge giriyor. Bir nevi tükürdüklerini yalamak zorunda kalıyorlar.

       Kılıçdaroğlu konuş, konuştukça içindeki cevher açığa iyice çıkıyor.Bu yüzden ben CHP’yi, Kılıçdaroğlu’nu destekliyorum diye canı gönülden söyleyemiyor. İki gün önce bir haber kanalında spikerin Muharrem İnce’nin niye İstanbul Belediye Başkanlığına aday göstermediniz sorusuna verdiği cevaba bakarmısınız.”Cumhurbaşkanı olabilir ama belediye başkanı olamaz. Muharrem beyin belediye başkanı olabilmesi için arkasında başarı hikayesi olması lazım”. Sen eyyyy Kılıçdaroğlu İstanbul’a aday olurken arkanda başarı hikayesimi vardı. CHP genel başkanlığına aday olduğun zaman arkanda kimin olduğunu bal gibi herkes biliyor, ne kadar gizlesen de. Baykal hastalanmadan önce Tarafsız Bölge’de imalı da olsa açıkladı.

          Az kalsın unutuyordum. Geçen gün bir demece rastladım. Bakın ne diyor; “Erdoğan ve Bahçeli’den kurtulunmadıkça, Türkiye kurtulamaz”. Sıkı durun kim demiş.Hemen atlamayın Kılıçdaroğlu diye adamın günahını almayın. Peki yazıyorum. PKK’nın ikinci adamı Cemil Bayık denen terörist.Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız