DÜZCE İÇİN HAYIRLI OLSUN!

  • 28.11.2018 00:00

 31.Mart.2019 yerel seçimlerine hazırlık tüm hızla devam ediyor.Yerel seçimlere AK Parti-MHP ittifakı yani Cumhur İttifakı olarak gidilmeyecekti. Hatta ittifakı parçalamak ve dağıtmak için af konusundan tutun da, Andımız konusunda üzerinde spekülasyon yapılmadık konu bırakılmadı. Ve en önemlisi Millet İttifakı verilen CHP-İP-SP ve el altından HDP’nin ittifak içine alma çalışmaları üzerine Cumhur İttifakı’nın liderleri tekrar bir araya gelerek seçimlere ittifak olarak girmeye karar verdiler. Muhalefetin 24 Haziran’da yapılan başkanlık seçiminin rövanşını almak için ne pahasına olursa olsun düşüncesiyle hareket etmesi, seçimlerden sonra kaos ortamı için uygun zemin oluşturma gayretleri görülünce işin rengi değişti. İktidarda olan partiye karşı muhaliflerin bir araya gelmesinden daha doğal bir şey olamaz. Fakat 15 Temmuz’da yaşananların sıcaklığı soğumadan, çukur ve hendek politikalarına rağmen, muhalefetin bunları görmezlikten gelerek HDP’yle gizli gizli görüşme yapması bardağın taşmasına neden oldu. HDP Kandil vesayetinden kurtulup  politika üretemediği sürece Millet İttifakı’na şüpheyle bakılmasına neden olmakta. Söylemek istemiyorum ama ne yapayım, işin gerçeği bu ittifakta Kandil’de yer almış olmuyor mu? Ayrıca Fetö’nün de destek vermesi işin tuzu biberi oldu.

           AK Parti, tabiî ki Erdoğan başarılı olmak için tüm silahlarını kullanmak için kolları sıvadı. Daha önce milletvekilliği, bakanlık, hatta meclis başkanlığı yapan kişileri kritik kentlerde aday  göstererek seçime ne kadar önem verdiğini de göstermiş oldu. 24 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyen 65.Hükümet’te Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görev yapan sayın Faruk Özlü Düzce Belediyesi için aday gösterildi. Gerçi son günlerde kulislerde adı geçiyordu ama siyasette 24 saatte her şey olabildiği için, son günü beklemek zorunda kaldık. Bu arada Cumhur Başkanlığı Sisteminde bakan olmasını beklerken; olmayınca Düzce olarak bir nevi hüsrana uğramıştık. Deneyimli gazeteci arkadaşımın öngörüsünü bu arada ifade etmek isterim. Aramızda bu konuyu konuşurken aynen şunu söylemişti; hiç belli olmaz yerel seçimlerde aday olarak karşımıza çıkarsa şaşma dedi. İlk defa duyunca telefon açarak arkadaşımı kutladım.

      Faruk Özlü uzun yıllar bürokraside üst düzeyde görev almış, bakanlık yapmış, AK Parti dışında da geniş bir kesimin sempatisini kazanmış, hatta Avni Akyol ve Necmi Hoşver’in çizgisinin devamı sayılacak bir siyaset adamı..Düzcelilerin Belediye Başkanı olacağını umut ediyorum. Düzcemize hayırlı uğurlu olsun. Başarılar diliyorum. Ayrıca sayın Dursun Ay’a ve görev almış eski başkanlara da teşekkür ediyorum.Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız