TRUMP İŞBİRLİKÇİLERİNİ ZORA SOKUYORSUN!

  • 8.02.2018 00:00

 Seçimler yapılalı 45 gün geçti geçmedi, Türkiye tarihinde ilk defa dolar tehdidiyle karşı karşıya, her gün gözler piyasada dolara endekslenmiş durumda. İki seneye yakın süre tutuklu bulunan rahip Brunson’da günlerdir gündemde; neymiş iyi bir aile babası, iyi bir Hristiyan din adamı olan Brunson memleketine gönderilmeliymiş? Kim diyor bunu, ABD Başkanı Trump ve yardımcısı gönderilmezse iki bakanın mallarına yaptırım kararı alındı.Dünyada bu tehditlere karşı olunması gereken sözde ‘Demokratik’ ülkelerden ses çıkmıyor.AK Parti’yle beraber meclisteki 3 parti ortak deklarasyon yayınlayıp ABD’nin tavrına sert tepki gösterdiler.HDP yöneticileri bize haber verilmediği için biz de sessiz kaldık demek istiyorlar.Aslında ABD’ye karşı çıkamayız iyi ki davet etmemişler bizimde işimize geldi demek istedikleri ayan beyan ortada,  sözde anti-emperyalist olduğunuzu ifade ediyorsunuz, alın size iyi bir fırsat; hatta sizi çağırmayan seçimlerde ittifak yaptığınız eski dostlarınıza ne oldu. Gerçi tepki gösteremezdiniz. PKK ne der o zaman; benim ittifak yaptığım, bana silah veren ülkeye söz söylemek haddine demez mi? Der öteye de geçer, sende boynunu büker oturursun, neme lazım sessiz kal, nasıl olsa kısa süre unutulur gider. Öyle yağma yok halklar kendilerine yapılan ihanetleri unutmazlar. 50 yıl önce ABD’ye defol diyenler unutuldumu? Yıllarca Erdoğan’a saldırmak için ABD Erdoğan’ı destekledi diyenlere bakıyorum, sus pus olmuşlar. Trump’a kızıyorlar, niye mi? Bir yanda Erdoğan’ı savunamıyorlar, bir yandan da için için Trump’a destek veriyorlar. Allah kimseyi iki ara bir derede bırakmasın. Bravo Trump’a bizim sahte solcuların foyasını ancak sen çıkartabilirdin.Hani nerde yurtseverliğiniz, hani nerde bağımsızlık sevdanız. Utanmadan ABD’ye kızar gibi yapıp, bir yandan da bizde mahkemeler bağımsız değil gibi gerekçelerle Brunson konusunda efendilerinin yanında yer alıyorlar.Hayırlı uğurlu olsun.

               ELİ KANLI FAŞİSTLER TETİKDE

     ABD’de haftalık yayınlanan Newsweek dergisinde yayınlanan yazıda; Erdoğan’dan bir an evvel kurtulmak lazım diyerek açıkca darbe çağrısı yapılıyor.15 Temmuz devam ediyor hala, zaten tutuklanan Fetö’cü subaylar için müttefiklerimiz ibaresini kullanmışlardı. Bu arada Erdoğan’ın Çin, Brezilya, Hindistan, Rusya ve G.Afrika ülkeleriyle yeni ittifaklar kurmasından da rahatsızlık duyuyorlar. Atalarımız; ‘Bir kapı kapanırken, bir kapı açılır’ demiş.Bizde ABD’ye karşı aynı şekilde karşılık verdik.Acele etmeye gerek yok, soğukkanlılıkla yürümeye devam, dolardaki suni artışın ana nedeni siyasi yaklaşımlar, artık Türkiye ekonomisi güçlü bu tür dalgalanmaların etkisi deprem yaratmıyor.Fetö, PKK ve DEAŞ gibi örgütlerin içerde beli kırıldığı için ABD’yle karşı karşıya kaldık. ABD’ye bağımsız bir ülke olduğumuzu, kendi göbeğimizi kendimizin kesebileceği durumda olduğumuzu kabul ettirmek ve başarmak zorundayız.

              PARTİLERDE POST KAVGASI

    Seçimlerden yenik çıkan partiler daha seçimin sıcaklığı geçmeden, partide post kavgasına düştüler.Gel buraya Muharrem dediği için bayağı bozulan İnce; Kılıçdaroğlu’na hadi git deyince işler kızıştı.Rahmetli Demirel sıkışınca bulun 226’yı düşürün derdi, şimdi de Kılıçdaroğlu’da bulun 622 delegeyi düşürün diyor. Gerçi ha İnce gelmiş, ha Kılıçdaroğlu kalmış hiç değişmez. İnce partide yönetime gelince partinin politikasını değiştirecem diyormu? Yoo demiyor, peki ne diyor ben geleyim diyor. Sen gelsen ne olur, gelmesen ne olur. Sıkı CHP’li bir arkadaşım vardı; Baykal’a çok kızıyordu, onun yüzünden iktidara gelemiyoruz diye parti rozetini çıkartmıştı, şimdi de tekrar parti rozetini çıkartmıştır herhalde, İnce’de rozeti bir çıkartıyor, bir takıyor. Yıllarca ‘sosyalist’cenahta teorisyenlik yapan arkadaş bir iki yazıdır CHP’yi anlatıyor. En son geldiği yer çok ilginç; ‘CHP değişirse Türkiye değişir’ diyor. Bunca kitapları boşuna okumuşsun biraderim. Türkiye sürekli değişim içinde, başta CHP ve diğer partiler bu değişimi yakalayamazlarsa yok olup gidecekler, biz CHP’nin ve diğerlerinin değişmesini beklersek ölme eşeğim ölme! Kurultay işi yattı ama tartışmalar devam edecek.CHP bu zihniyetle ne kendi seçmenine, ne de ülkeye bir faydası dokunmaz. Duvara toslamaya az kaldı.

                 ADININ İYİ OLMASI YETMİYOR!

      İlk zamanlarda merkez medyada ve bazı çevrelerde bir telaş, bir heyacan, bir umut yaratma çabası gırla gitti. Hatta enaz oyu % 15in üzerinde, %25 lerde geziyor deniliyordu. Hatta Akşener ikinci tura kalacak, Erdoğan’ı ancak o devirir diyorlardı.Çevremdeki eski ülkücülerin bir kısmı da bu heyacana kapılmışlardı. Aslında bu tür oluşum siyasi tarihimizde yeni değildi. Alican’ın Yeni Türkiye Partisi, Bozbeyli’nin Demokratik Partisi, Cindoruk’un DTP’si aynı işlevi görmek için kurulmuşlardı. İYİ Parti’de sırf Erdoğan’ı engellemek için kurulmuştu.Gerçi daha işin başında Fetö’nün onayı alınarak kurulduğu dillendirildi. Seçimlerden umduğunu bulamadı, Akşener istifa etti, aday olmayacağım dedi, hergün partiden önemli isimler istifa etmekte, MHP gelenlere kapım açık diyor.Velhasıl şimdi de koltuk kavgası burada da son hızla devam ediyor. Kendileri can derdine düştükleri için seçmenlerine tek kelime edemiyorlar.Akşener ne diyordu; İyi şeyler olacak,iyi şeyler olacak.Gerçi kimsenin kötülüğünü istemem ama, kötü düşünen kötü yolda kalıyor demek ki..Kalın Sağlıcakla.

     

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız