TÜRKİYE KARARLI ADIMLARLA YOLA DEVAM!

  • 27.06.2018 00:00

        24 Haziran seçim süreci ve sonuçlarıyla Türkiye artık olgun toplum olma yolunda hızla ilerliyor. 2013’den bu yana yaşadıklarımıza baktığımızda bunları biz mi yaşadık desek yeri var. Toplum tüm bunları yaşarken soğuk kanlığını yitirmedi ama yorgun da düştü sayılır.Seçimler sırasında bir iki istisna dışında önemli bir şey yaşamadık.Parti çadırları yan yana rahat bir şekilde seçim çalışmalarını yaptılar. 16 yıldan bu yana iktidar olan AK Parti ve Erdoğan’a bu seçimlerde de göreve devam kararını  verdi. Belki de ilk defa muhalefet kesiminde Erdoğan’ın gideceğine dair ümitler belirdi. Hatta bazı medya organları seçmenleri o kadar manipüle ettiler ki; gidecek ve hatta yargılanacak imajını pompaladılar.Hatta seçim akşamı bazı kanallarda seçim sonuçları hakkında olur olmaz yalan, yanlış yayınlarla Erdoğan’ın kaybedeceğini bile söylemekten kaçınmadılar. Tanıdık bir dost bu kanalları seyredip de sonuçlarla karşılaşınca, kafası allak bullak olmuş. Muharrem İnce’nin Twitiyle gerçeği öğrenmiş oldular.Bu arada yiğidi öldür hakkını yeme diye bir söz vardır.Seçim gecesi seçmenlerine itidal tavsiye ederek, seçimi kaybettiğini, Erdoğan’ın kazandığını söyleyerek, aslında demokrasinin kazandığını söylemesini takdirle karşılamak lazım.Bazı çevrelerin sandığa sahip çıkma adına insanları sokağa çağırmasının altında hiç de iyi niyet taşımadıkları apaçık görülmekte. Kaosa yol açacak tutumların toplumda karşılık bulmaması da çok önemli.Rahatlıkla söyleyebiliriz.Türkiye kararlı ve sağlıklı adımlarla demokrasi yolunda devam ediyor.

      Seçim sonuçlarına bakılınca zafer Erdoğan’ın, ikinci sırada Muharrem İnce’yi ve Bahçeli’yi sayarız.16 yıldan bu yana ülkeyi yöneten Erdoğan’a seçmen yola devam kararını verirken, AK Parti’ye de önemli bir mesaj vererek, Erdoğan’ın sırtından in, yoksa seni tarihin çöplüğüne gönderirim demiş. Bunun en çarpıcı örneğini başka yerlerde yaptığı gibi Düzce’de de göstermiş.Erdoğan’ın oyuyla AK Parti’nin oyu arasında 10 puanlık farkın olması önemli bir uyarıdır.

     2007 yılından bu yana CB’lığı seçimlerinde tek başına aday göstermek yerine, bir ara 367 engeli ile, bir ara adını bile söylemekte zorlandıkları birinin arkasına sığınarak seçimlere girmeleri tabandaki CHP seçmenini bayağı sıkıntıya sokmuştu. Hatta tıpış tıpış gideceksiniz derken, neler hissettikleri görülüyordu.Bu seçimde ilk defa CHP Muharrem İnce’yi aday gösterek seçmenler kendilerine geldiler.Bizim de gerçek adayımız var dediler. İyi de oldu,lakin yaşadıkları çoşku, canlılık ve dinamizm sanki 1.turu kazanacakmış gibi havaya bile sokuldular.İşin acı gerçeğiyle karşılaşınca sorular sorulmaya başlandı, CHP %22 alırken, İnce’nin %30.6 oy alması tartışmaları başlattı.Hatta İnce’ye sorulan bir soruya verdiği cevap gelecekte olanların habercisi, ne diyor İnce; ‘41 yıl sonra %30 barajını aşmış birisi politikadan silinirmi.Yürü önümüz de denilirse ben yürümeye hazırım’. Bu seçim sonucu CHP’de önemli bir değişimin habercisi olur diye umuyorum. CHP’nin HDP’yi meclise taşıyarak kitlelerden destek bulması söz konusu olamaz. Mecliste göreceğiz PKK’nın politikaları karşısında HDP’nin ve CHP’nin tavrı ne olacak, PYD’yi hala yurtsever olarak görüyorlar mı, Afrin’i geri alacağız diyenlerle (Kimden geri alacaklarsa) nereye kadar birlikte olacaklar.Bu dönem Türkiye PKK ve Fetö olayını tamamıyla sona erdirmelidir.Bunu yaparken muhalefet de iktidara tam destek vermek zorundadır.

     MHP yok oluyor, eriyor, AK Parti’nin kuyruğuna takılmış gidiyor diyenlelere MHP seçmeni gereken cevabı verdi.2015 Kasım oylarını koruyarak %10 barajını geçti.Buna karşılık medyanın havaya soktuğu Akşener Demirtaş’dan da daha az oy alarak,büyük konuşmanın ceremesini çekti.İlk zamanlar Başbakan olacam derken, ikinci tura ben kalacam demesi ve Erdoğan’ı yıkarsam ben yıkarım diyerek böbürlenmesinin cezasını halk verdi. Hiç kimse halkın oyunu cebinde zannetmesin.Halk dediğin güç, öyle bir tokat atar ki, ne olduğunu bilemezsin.

                  YENİ SİSTEM VE İNŞA DÖNEMİ

    Seçmenlerin %52.6 sının oyunu alarak bu inşa sürecinde ülke Erdoğan’a emanet edilmiştir. Erdoğan balkon konuşmasında yeni dönem için çalışmalara başlandığını, seçmenin partiye verdiği mesajı gördüğünü, en kısa zamanda eksikliklerin tamamlanacağını belirterek, karalı adımlarla yola devam edileceğini söylemiştir. Seçmen Erdoğan’a, bu sistemi getiren sensin, sistemini kur dedi.Ayrıca PKK ve Fetö’yle mücadelenin arkasındayım, teröre prim verilmesin dedi. Dışardaki bazı çevrelere de, bağımsızlığımıza toz kondurmayız; dolar, patetes ve soğanla bize diz çöktüremezsiniz denildi. Kalın Sağlıcakla.

   

     

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız