MANYAK MISIN BE OĞLUM!

  • 20.06.2018 00:00

 1973 Seçimlerinde ilk oyumu kullandım. O günden bu yana her seçimde oyumu kullanmaya çalıştım. Bazıları der ki; kardeşim benim partim dün neyse bugün de odur.Ben iki şeyimi değiştirmem, birincisi takımımı, ikincisi de partimi, bunu da matah bir şey diyormuşçasına övünerek söylerler. Hadi takımına bir şey demeyeyim ama, parti konusuna gelince işin rengi değişir.Çünkü partiler bir nevi canlı organizmalardır.Yani temelini insanlar oluşturur. İnsanlarda doğar, büyür, gelişir yok olurlar. Partiler de doğar, büyür, gelişir ve kendilerini hayatın koşullarına göre geliştirip, yenileyemezse çürümeye ve dejenere olmaya mahkumdurlar.Tutucu ve gericileşirler. Etrafımda bir sürü insan gençliğinde ne kadar devrimci olduğunu anlatır, durur. O arada yanımızdan geçen bir Suriyeli görse ağzından çıkan nefret sözlerine bakınca, devrimciliği tarihte kalmış, buna mukabil faşist, ırkçı bir konuma sürüklendiğinin farkında bile değil, böylelerine üzülmek mi, yoksa acımak mı gerek. Ne diyelim; Allah selamet versin! Oy verirken dikkat ettiğim özellik, geçmişin olumsuz uygulamalarına karşı çıkıyormu, çıkmıyor mu? İkincisi ve önemlisi gelecek hakkındaki düşünceleri ve projelerine bakarım.Öncelikle kendisini anlatmasını isterim.Muhalefetse iktidarın peşinden gitmesini, iktidarsa muhalefetin peşine takılmasın isterim. Bu nedenle oyumu değiştiririm, ideolojik oy kullanmayalı 30 yıl oldu dersem o tarih de neler olduğunu hatırlarsınız.

         Seçimler için yapılan anketlere bakıldığında Erdoğan’ın birinci turda kazanacağı, parlamentoda da çoğunluğu sağlayacağı ileri sürülüyor. Erdoğan ve AK Parti’nin önünü kesmek için diğer adayların sözlerine bakınca, insan gülümsemeden edemiyor. Sizlere onlardan bir demet sunayım isterseniz. Hacı Bektaş Veli’nin bir sözünü hatırlatmamda fayda var ne diyor; ‘İnsan dilinin altında gizlidir’. ‘İyi Parti’yi CHP ve HDP ile yan yana getirme çabasını çok çirkin, saygısız ve çok ayıp buluyorum’.Diyen Akşener CHP’yle ittifak içinde, el altından da HDP’yle flört halinde. Bunun kanıtı HDP sözcüsü Ayhan Bilgen,‘ikinci tura Meral Akşener’in kalması durumunda destekten kaçınmayacaklar’ını söylüyor. Eş Başkan Pervin Buldan’da; ‘Akşener, başta ben, tek bir kürdün oyunu alamaz’ diyor.Çelişki üstüne çelişki, sözde devrimci olduklarını ileri sürenler bakın nasıl da faşist, ırkçı yaklaşım içindeler, ‘Bir damla Kürt kanı olan AKP’ye oy vermemeli’ diyen kim; Pervin Buldan, bu sözü AK Parti’li birisi tersten söylese ‘Solcu’ diye bilinenler ortalığı ayağa kaldırırlardı.Peki şimdi nerdeler,sus pus olmuşlar, Kandil’e ağıt düzüyorlar. Kandil deyince bakın aklıma ne geldi. Çözüm sürecinde PKK’nın silah bırakması için çalışmalar yapılırken ana muhalefet partisi AK Parti’yi PKK ile işbirliğiyle suçlarken, Afrin konusunda, Kandil konusunda şimdi PKK’nın tezlerini savunuyorlar.CHP Grup Başkan vekili ne diyor; ‘Kandil’de terörist yok diyor’, İnce’de Kandil operasyonu seçim yatırımı diyor.Yani Kandil’e girme kardeşim diyor.Giremezsi diyor. Neymiş Erdoğan kazanırmış, Muharrem kaybedermiş, bu mantıkla bakarsan, ya bilerek, ya da bilmeden Türkiye’nin çıkarlarını göz ardı ettiğinin farkındamısın. Afrin’e de girme diyordunuz, Kandil’e de ikisine de girildi, kusura bakmayın efendiler.

      Kendi onurunu ve haysiyetini koruyamayan ülkenin onurunu ve haysiyetini nasıl korur. Dönemin Genel Kurmay İkinci Başkanı Çevik Bir, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Teoman Ünsan’a ‘O kadına söyle, ayağını denk alsın. Gelirsek onu ve avanesini İçişleri Bakanlığının önünde yağlı kazığa oturturuz’ diye haber gönderiyor. 28 Şubat davasında müdahil olmuyor, darbecileri affediyor.Fetö’nün yayın organlarında özgürlükçü basın diye destek verirken, 15 Temmuz’dan sonra kayıplara karışan kişinin  mitingine  ‘Solcu’ kardeşler koşar adım gittiler. Çarşınıza Pazar versin diyelim bari.

     Gelelim zurnanın zırt dediği yere, partinin başına layık görülmeyen kişiyi cumhurun başına getirmeye çalışanların durumuna bakalım. CHP bakın ne diyor; ‘Bu seçim için başarı kriterimiz iktidar olmaktır. İktidar olmamak %100 başarısızlık değildir’. Peki nedir o zaman, İnce’nin dediği gibi çıkmışsın yenilmişsin, çıkmışsın yenilmişsin, yahu kardeşim bir günde de ki; ben bu işi beceremiyorum diyerek istifa et, korkma sen gidince ne CHP, ne de Türkiye batar, bilakis kurtulur. Biz bu seçimden sonra aynı sözleri Muharrem içinde söylersek şaşmayın. Bakın  seçimlerden önce İnce; ‘6-8 Ekim olaylarında katledilenlerin sorumlusu Selahattin Demirtaş’tır’ diyor. Seçimlerde  ise cumhurbaşkanı adayı tutuklu olur mu diyor.Mitinginde ‘Seloya Özgürlük’ sloganları attırıyor. Dokunulmazlıklara karşı çıktım derken HDP’ye göz kırpıyor zannediyorduk, adamın cinsel istismardan fezlekesi varmış, onun için karşı çıkmış. Bir taşla iki kuş vurma buna derler.

       Bu seçimin en büyük yararı dindarların söylemi epeyce yaygınlaştı. Sayın İnce’yi tanımasak laikliğin ‘baş düşmanı’ zannederiz. Neler diyor, neler; ‘Abdestiz dışarı çıkmam, Ayetül Kürsi’yi önce ben ezberledim, okullardaki din dersleri saatleri artırılsın, başkaca din bilimleri dersleri konulsun. Her konuşmanın başında Allah’ın izniyle söze başlamalar’ hızını alamayıp her gün cumaya gidiyorum açıklamaları da tuzu biberi oluyor.Bu sözleri 6 ay önce İnce’ye gösterip bunları söyler misin deselerdi, aynen şöyle derdi; manyak mısın sen oğlum!

       ‘Bilge başkan’ımızı da unutmayalım, benim anlamadığım bu bilgelik nerden gelir, kim demiş, ne tür bilgelik yapmış. Merak ettim Gogole baktım, karşıma Madımak katliamı çıktı. Katliamcılara gazanız mübarek olsun diyen adamdan bilge mi olur. Zaten kendisi katliam demiyor.Yanarak, boğularak ölen insanları suçluyor. Bakın olayı nasıl ters yüz ediyor. ‘Pencereleri açsalardı boğulup ölmeyeceklerdi, perdeler tutuşunca bu facia meydana geldi’.İnsan biraz utanır, sıkılır olayda hayatını kaybeden insanlara azıcık saygısı olsa bunları söylemezdi.Yazıklar olsun senin bilgeliğine, sana bilge diyenlere.

         Gazeteci yazar Nagehan Alçı İnce’ye bu anlayışla nasıl ittifak yaptınız diye sorunca; İnce’nin rengi değişti ne söyledi biliyor musunuz? ‘Sen bu soruyu Erdoğan’a sorabilir misin’ diye kükreyerek cevap veremedi.Ertesi gün İnce Erdoğan’ı morarttı başlıklarıyla durumu karartmaya çalıştılar. Sanki Alçı rakibiymiş gibi..

    Her işe Atatürk’ü karıştırmayı marifet sayıyorlar, Atatürk’e methiyeler düzerek sevdiklerini göstermek için gerçek Atatürk’çüleri kandırmaya, oylarını almaya çalışıyorlar. Sosyal medyada okuyunca hem güldüm, hem de üzüldüm.CHP Eskişehir Milletvekili adayı Sibel Yeşildal Ramazan Bayramını Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiğini söylemiş.Ne diyeyim; ört ki ölem. Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız