SİYAH KİM,BEYAZ KİM HALK KARAR VERSİN!

  • 13.06.2018 00:00

  Yazıya başladığım anda TSK’nın Kandil ve K.Irak’a taarruz uçuşlarını başlattığını duyurdu ajanslar. Geçen hafta ABD ile yapılan Münbiç antlaşmasıyla bölgede dengeler bayağı değişti. Zaten sayın Erdoğan; Afrinden sonra Münbiç ve sırada Kandil var diyordu.Türkiye’nin bu konuda kararlı ve ısrarlı duruşundan sonra ABD rotasını tam olarak değilse bile bize uygun değiştirmeye başladı. Bu durumdan en fazla şikayetçi olan PYD Eş Başkanı Salih Müslim oldu.” Amerika’nın kendi çıkarları için bizim savaşçılarımızın kanlarıyla  Türkiye’ye teslim etmesi büyük bir zulümdür’.Ayrıca “ ABD, Rusya ve Suriye rejimiyle olan ilişkilerimizde kendi çıkarlarımıza göre hareket ediyoruz” diyor. PYD’nin kendi çıkarlarına göre hareket etmesini normal karşılayanlar, kendi çıkarlarımızı düşünmemize karşı çıkmalarını nasıl yorumlamalıyız.Ne diyorlar, Kandil’de terörist mi kaldı? Şimdi tam sırasımıydı? Seçimlere gidilirken operasyon mu yapılır. Kusura bakmayın efendiler, sizin için ne zaman uygunsa o zaman mı operasyon yapacağız. İşin ilginç yanı operasyonu yöneten komutan sayın İnce’nin apoletlerini sökeceğim diyen komutan, aynı şekilde PKK’nın eline geçerse onlar da apoletlerini sökecek. Gazeteci; sayın İnce sözleriniz askerin moralini olumsuz etkilemez mi şeklindeki soruya “ ne demek yani sadece askerin mi morale ihtiyacı var? Siyasetçinin morale ihtiyacı yokmu. Benim moralim ne olacak? Askerde benim moralimi düşünecek” yanıtını veriyor.Türkiye’nin güvenliğini koruyan ordumuzun moralinden önce sayın İnce’nin moralini korumak bizim asıl görevimiz mi olacak. Allah mahfaza bir de Cumhurbaşkanı olsa ne olacak, siz o zaman seyreyleyin gümbürtüyü.

            Aslında sayın İnce’nin adaylığı CHP tabanının canlanmasına ve hareketlenmesine neden oldu. Dip dalgası geliyor demeye bile başladılar, o gelen dip dalga Akşener’e giden oyların geri gelirken oluşturduğu hareketlenme yoksa Erdoğan’a rakip olacak oyların akışı değil.

    Bende ismi açıklanınca farklı bir politik figür bekliyordum. Adaylığı açıklanır açıklanmaz ilk konuşmasıyla hayal kırıklığı yarattı. Daha evvel ne demişti; “CHP’nin genel başkanı, doğal cumhurbaşkanı adayıdır. Kaçamaz. Yok böyle bir şansı.Yani partiyi ben yöneteyim,ülkeyi başkası yönetsin. O zaman koltuk da neden oturacaksın ki? diyen İnce gel bakalım buraya deyince 180 derece dönüp bakın ne diyor.” Sayın genel başkanım hep söylediniz.Parti başkanından cumhurbaşkanı olmaz.Parti üyesi cumhurbaşkanı olmaz. Bunu hep söylediniz.Ben de bu görüşünüze hep katıldım”. Bu iki ifade İnce’ye ait, gerisine siz karar verin.

                  SİYAH OLAN BENİM

     Hemen hemen her konuşmasında kendisinin halktan birisi olduğunu, kasketiyle, bisikletiyle, camideki resimleriyle,anasının, ablasının dindarlığıyla, zannedersin ki bu sistemin mağduru, halbuki 28 Şubat darbesi sırasında ki demeçleri ortaya çıkınca, dindarları öteleyen, klasik bir beyaz Türk ‘laikçisi’.Birde demez mi? Ben Türkiye’nin siyahıyım.Ne biçim siyahsa en zengin semtlerin desteklediği Obama vari siyah, yani beyazların çıkarını savunan. Hatta boş bulunup da Erdoğan hakkındaki şu sözleri söyleyerek bunu da kanıtlamış oluyor.”16 yıl önce fakir fukarayı temsil ediyordu, doğru ama artık değil” diyor.Demezler mi? Sayın İnce; siz 16 yıl boyunca fakir fukarayı temsil ederken bu adama saldırmadınız mı? Hiç vicdanınız sızlamadımı? Eğer Gül aday olursa oyumu Erdoğan’a veririm derken Kılıçdaroğlu’nu mu tehdit ediyordun, yoksa Erdoğan’ın CB’lığını mı onaylamış oluyordun.

                 AKŞENER AÇIKLASIN

   Bir televizyon proğramında sayın Akşener’e çatı aday konusunda sorulan soruya bakın nasıl cevap veriyor.” AKP, CHP,İP,SP ve HDP içindeki gruplardan önemli bir kesim sayın Gül’ü çok beğeniyorlarmış. Bizden Gül’ü çatı adayı olarak göstermemizi istediler. Sunucu bunlar kim, dış güçler mi deyince soruyu cevaplamak yerine dış güçleri suçlayanları suçlayarak soruyu geçiştirdi. Şimdi kamuoyuna bu sorunun cevabını vermek zorunda; Gül’ün aday olmasını kimler istemiş?

      Ayrıca sayın İnce’ye tekrar sormak istiyorum. Fetö’nün iadesi konusunda eksik evrakdan dolayı iade edilmedi diyen Amerikalı kim,açıklamak zorunda, yoksa Fetö’cülerin süflesiyle politika yapıyor eleştirisi haklılık kazanır.Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız