AZ KALDI HEYYYY DEMEYE!

  • 8.02.2018 00:00

 Sanki milletvekilliği seçimi yokmuş gibi, bütün gözler Cumhurbaşkanlığı seçimine kilitlenmiş durumda. Erdoğan dışındaki tüm adaylar tek bir konuya odaklanmış vaziyetteler.Varsa yoksa bütün dertleri Erdoğan’ı ikinci tura bırakmak. Gerçi tüm yapılan kamuoyu anketlerinde Erdoğan %52-54 arasında oy alarak birinci turda seçileceğini işaret ediyorlar. Böyle olmasına karşın sayın İnce Çarşamba günü birinci turda ben kazanacağım demekte. Birkaç gün evvel TV’de Akşener’i dinledim. O da diyor ki; ikinci tura ben kalacam diyor. Yaptığı hesaplarda İnce’nin CHP oylarını alacağını, kendisinin MHP oylarını ve AK Partiden alacağı oylarla ikinci tura kalacağını iddia ediyor. Bende oturdum hesap yaptım. Farzedelim; İnce %25, Erdoğan % 45, Demirtaş %10 diğerlerini saymıyorum, geriye ne kaldı %20 Akşener hepsini alsa da ikinciliği alacak durumda değil. Bu politikacıları anlayamıyorum, insan atarda bu kadar da atılır mı?. Seçmenleri saf yerine koydukları sürece seçmenin güvenini kazanamazlar. Birisi, her gün sokağa abdestli çıkarım, ayetel kürsi’yü önce ben ezberledim, üç yıl İmam-Hatip’te öğretmenlik yaptım diyor.O zaman muhafazakar seçmen bu aday dini bütünmüş diye Erdoğan’ı bırakacak ona oy verecek, alıp da kaçan mı derler adama.Bırakın rol yapmayı, dürüst olun, samimi olun, gerçekçi olun, kimse oyunu kullanırken tek kıstas olarak o kişinin dindarlığına bakmıyor. Tek bir kriteri var; güven duymasına ve göreve layık olmasına bakıyor. Diğer aday da kadın kimliğini öne çıkartarak, kimlik üzerinden politika yapmaya çalışıyor. Bu aralar da inceden inceye İnce’ye karşı buruk davranıyor. Çünkü İP’ye kaçan oyları İnce kendisinde topladı.Hatta biraz daha ipe sapa gelmeyen ve ispatlamakta zorlanan iddialarla kendini gülünç hale sokmasa; geleceğin ana muhalefet partisinin liderliğine oynaması haydi haydi. Erdoğan dikkat ederseniz İnce’yi muhatap olarak almakta. Bu durum Akşener’i çıldırtıyor. Gazeteci; sizi niye muhatap almıyor diye sorunca Akşener, Erdoğan benden korkuyor diyor. Kimin kimden korktuğunu merak ediyordum gerçekten, Erdoğan Heyyyyyyyyyy Akşener derse demek ki; korkmayacakmış. Anlaşıldı boşuna bekleyecen. Adam Trump’a, Merkel’e, Macron’a Heyyyyyyyyy diye seslenirken sana sıra gelir mi? İkide bir Demirtaş’ın serbest bırakılmasını isteyerek ‘Kürt’ oylarına mesaj göndererek AK Parti’ye gidecek oylara engel olamazsınız. Şiddeti savunan hiçbir hareket masum değildir. Seçimlerde bu adaylara Heyyyyyyyy diye seçmen haddini bildirecek.

  GÜNEYDE NELER OLUYOR

Uzun zamandır ABD ile yapılan görüşmeler masa başında sonuçlandı. Menbiç’den PYD Fırat’ın doğusuna çıkartılacak, verilen silahlar geri alınacak, Menbiç’te yönetim birlikte oluşturulacak. Bu arada TCK’nın hedefinde Kandil’e operasyon var. PKK’nın üst yöneticisi olan Cemil Bayık; ‘Kandil’e saldıracakmışlar, eğer saldırırlarsa tarihte en büyük bozgunlarını yaşayacaklardır’ diyor.İşin ilginç yanı CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ’Kandil’de kimse yok, seçim için operasyonlar yapacaklar’ diyor. Buyrun buradan yakın derler adama, yıllardır her türlü saldırının merkezi olan Kandil’in bertaraf edilmesine nasıl karşı çıkarsınız.Bunun cevabını nasıl vereceksiniz seçmene,PKK’ya bu mesaj niçin veriliyor, anlamakta zorlanıyorum.Kalın Sağlıcakla.

               

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız