ANNELERİ HALA ONLARI CHP’Lİ MİLLETVEKİLİ ZANNEDİYOR!

  • 25.04.2018 00:00

 Aylarca, günlerce ana muhalefet partisinin lideri ne zaman ağzını açsa, Erdoğan’a ağır hakaretler ederek seçimden kaçma, erkeksen meydana çık diye veryansın ediyordu. Erken seçim kararı alınınca; hodri meydan demelerine rağmen, bir gün sonra baskın seçim, Ohal’de seçim mi olurmuş diye itiraz etmeye başladılar. Bu seferde cumhurbaşkanı adayı arama seferlerine başladılar.  Aday  olacak  kişide şu özellikleri arıyorlar. Herkesin saygı duyacağı, dürüst, samimi, demokrat, hem laikçilerin desteğini hem de muhafazakarların da oy vereceği kişi olmalı diyorlar.Hatta bir arkadaşım samimi olarak ‘Dinci’lerin de oy vereceği kişi olmalı derken, yıllarca şeriatçı, dinci diye aşağıladıkları seçmenlerin gözünü boyamaya kalkmalarına ne dersiniz. İşin ilginç yanı mikrofonun başına geçince mangalda kül bırakmayan ana muhalefet lideri aday olmaya korkup, yukardaki özellikleri kendisinde olmadığının itirafını da yapmış oluyor.Adama demezler mi; madem sen ülkeyi yönetecek niteliklere sahip değilsin, o zaman yerini bu işi yapacak birisine bırak da, seçmenini sağa sola savurma.

             Türkiye siyasi tarihinde ilk defa iktidara en yakın parti 15 milletvekilini başka bir partiye kiralık olarak vererek, seçmenin iradesini hiçe saymaktan çekinmedi.Neymiş efendim; Akşener’in partisinin seçimlere katılmasını sağlayarak demokrasinin önünü açmış olacaklarmış. 23 Nisan günü meclisteki özel oturumda 15 Temmuz darbesini kınamayıp, 20 Temmuz’da Ohal’in kabul edilmesini darbe diye niteleyen şahsın demokrasiden ne anladığını görmüyormuyuz. Çünkü 15 Temmuz darbesine tiyatro diyen, danışıklı darbe diyen, 20 Temmuz’da ilan edilen Ohal’e de darbenin ta kendisi diyen,  Pensilvanya’nın sözcülüğünü yapan aynı kişidir.15 Temmuz’da ben başbakan olacağım, Yurtta sulh cihanda sulh parolasını seslendiren kişinin de aynı merkezin “Milliyetçi” versiyonu olduğuna şüphe yok. 2015 seçimlerinde HDP’nin barajı aşması için ellerlinden geleni ardlarına koymayanlar bu seferde Akşener’in partisi için kollarını sıvadılar. Ha unutmayalım, demokrasinin yeni ‘silahşörü’ Karamollaoğlu’nu da Gül’ü ikna etmek için sahaya sürdüler. Tam bir Bremenik mızıkacıları misali,  abidik gübidikle iş yapmam, ağzına demokrasi sözcüğünü yakıştırmaya çalışanlarla, ilk defa ‘Allahın İzniyle’ sözcüklerini kullanarak hepsi düne kadar sövdükleri seçmenlere sözde mesaj veriyorlar.  

      Televizyonda Akşener’in partisine geçenleri görünce aklıma o millevekillerinin anneleri geldi. Çocuklarının hala CHP’de milletvekili olduklarını zannediyorlardır. Çünkü kurbanlık koyunlar gibi boyunlarını büküp el bağlamışlar.Kaderlerini belirleyenlerin onları nerelere sürüklediklerinin merakı içindeler.

      Erdoğan’ın önünü kesmek için bu kumpasları kuracağınıza adam gibi çıkın ortaya; biz iktidarda Kürt sorununa, Demokrasi sorununa, PKK’yla, PYD’yle mücadeleye, Alevi sorununa, ekonomik soruna nasıl baktığınızı, bu konularda ki çözüm önerilerinizi ortaya koyun, ayrıca Orta Doğu, AB, ABD ve komşularımızla ilişkilerimiz hakkındaki  projelerinizi de görelim, yoksa biz iktidara gelelim her şeyi düzeltiriz mantığı ile yola çıkarsanız avcunuzu yalarsınız.Çünkü seçmen eski seçmen değil bunu bilesiniz.

 SAYIN VALİM VE DİĞER YÖNETİCİLERİN DİKKATİNE

  15 Nisan’da başlayıp 1 Eylül tarihine kadar sürecek avlanma yasağına maalesef uyulmadığına dair şikayetler geliyor. Hem Melen Çay’ında, hem Asar deresinde ağlarla ve oltalarla avlanma yapılmakta, hem de Pazar yerinde göl balıkları alenen satılmakta. Derelerimizde ve göllerimizde azalmakta olan balıkların, birde havyar zamanında avlanması tam bir cinayettir.Bu durumu amatör balıkçı olan yakın bir arkadaşım; aman hocam bu konuyu köşende yazar mısın diye rica etti. Bende sayın valime, diğer il yöneticilerine sesleniyorum, yapılan bu cinayete artık dur denilmeli. Yasakları çiğneyenler cezalandırılırsa umarım yasakla istenen amaç yerini bulmuş olur. Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız