ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI SİZİ YOK EDECEK!

  • 18.04.2018 00:00

 ABD,İngiltere ve Fransa’nın ortaklaşa Suriye’ye füze saldırısı hem içerde ve hem de dışarıda gündemin ana konusuydu.Bir yanda Esat gibi eli kanlı katil, diğer yanda mazlum halkların kan emicileri olunca, Türkiye öncelik olarak Esad katilinin cezalandırılmasını istemesini kimse kınayamaz.Yok efendim emperyalizme destek oluyor, yok efendim savaşı destekliyor gibi ucuz polemiklerle Esad’ı savunamazsınız. Yıllarca Esad’ın zulmünden kaçıp Türkiye’ye sığınan mültecilere demediklerini bırakmayanlar, şimdi Suriyelilere “Başımızın üstünde yeriniz var” deme pişkinliğini gösteriyor.1.5 milyon Suriyeli iç savaşta öldürülürken eli kanlı diktatöre destek verirken, içerde seçimle gelmiş insana diktatör deme seviyesizliğini göstermekten kaçınmıyorlar. Sırf Erdoğan düşmanlığı üzerine politika yaptıkça, siyaseten yok olmaya mahkum olacaklardır. 15 Temmuz darbe girişimine tiyatro de, PYD teröristleri için özgürlük savaşçısı de, hendek kazanlara lütfen arkadaşlar diyerek açıktan veya dolaylı olarak  teröre destek ver, buna karşılık terörle mücadele etmek için uygulanan Ohal’e karşı çık. Darbe gecesi TV yi izle, tankların arasından sıyrıl, bu arada barış, özgürlük, demokrasi katledilirken sesini çıkarma, darbeye tiyatro de, ondan sonra da Ohal’in kalkması için meydanlara çık, sana kim inanır. Artık, barış, demokrasi, özgürlük diyenlerin birkaç gün önceki davranışlarına bakarsan gerçek niyetlerini görürsün.

   GEÇ KALDIN DEMİRTAŞ

 HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş savunmasında; Hendek ve barikatlarla ilgili; “Bu konuda yanıldığımı itiraf ediyorum.Barikat ve hendeklerle ilgili ilk haberler geldiğinde, bu kadar yaygın olduğunu bilmiyordum. İster silahlı, ister silahsız hiçbir örgüt Türkiye’ye karşı savaş açmasın” diyor. Keşke,seçimlerden sonra başlatılan hendek ve barikatların önüne geçip, durun arkadaşlar diyebilseydin. İnsanları sokağa çağırıp 50 kişinin üstünde insanımızın ölümüne neden olmasaydın. Devrimci savaşı başlatıyoruz diyenlere, ne savaşı diyebilseydin; işte o zaman tarih seni kahraman olarak yazacaktı.Maalesef PKK’nın emrinden çıkamadın, teröre açıktan destek verdin. Söylediklerine inanmak isterim ama geç kaldın Demirtaş! Ha! şunu da unutma, bir daha yanılmak istemiyorsan, daha düne kadar Kürtleri aşağılayanların seni sık sık ziyaret etmelerine inanıp yanlış yapma, hiç olmazsa bu sefer treni kaçırma.

     YANDAŞIN DANİSKASI

   Hemen hemen tüm yazılarına başlarken yandaş, yalaka gibi kavramları kullanarak kendisi gibi düşünmeyenleri aşağılayan, TV’lerde ağzını köpürterek, bağırarak, çağırarak ver yansın eden adamı Halk TV’deki görevine son vermişler. Aman efendim bunu nasıl yaparlarmış, iktidarla  en fazla mücadele eden bu adammış, Kılıçdaroğlu aramış, onun araması moral ve güç kaynağı olmuş,  kanaldaki diğer gazeteci ağabeyleri hiç aramamış flan filan… Kılıçdaroğlu’yla 2 defa İstanbul belediye başkanlığı için görüştüm, gerçi bana geri dönmedi diyor. Desene kendi yandaşlığını ve yalakalığını gizlemek için sağa sola yandaş diyen adamın haline bir bakın!

       POMPALA FEHMİ POMPALA

   Hemen hemen her yazısında bir yerden Abdullah Gül’ün aday olması konusunu açıyor, ve bunu da Türkiye’nin demokrasi konusunda atılmış önemli bir adım olacağını ifade ediyor. Bir ara aday olması için baskı yapın derken, bu seferde Sisi örneğini verip tek adaylı seçim olacağından yola çıkarak Türkiye’ye bu yakışmaz gerekçesiyle Erdoğan’ın karşısına Gül’ü çıkartmaya çalışmasına ne diyelim.Vah zavallı Femi, arkadaşının aday olması için atmadığın takla kalmadı. Darbeci Sisi’yi Erdoğan’la eşleştiren zihniyet nasıl demokrasiye katkı verir. Pompala, pompala sen ancak bundan sonra bisiklet lastiği pompalarsın.

          MANİDAR

 Hastahanede tedavisi devam eden  Baykal’ı ziyaret etmek isteyen Kılıçdaroğlu’nu mikrop kapar gerekçesiyle görüşmesine izin verilmemiş. Hemen ardından Erdoğan’ın Baykal’la 2.5 saat görüştüğü haberi basına yansıdı. Can Ataklı’nın görevine son verilmesini de Baykal’a bağlamasını da manidar bulduğumu belirteyim.Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız