ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI ARAMAYIN!

  • 27.12.2017 00:00

 Son günlerde yazılı ve görsel medyada bir felaket senaryosu sahneleniyor.Neymiş efendim; 8.Kasım.2016 da çıkartılan KHK’ye bir fıkra ekleniyor.Bu fıkrayla amaçlanan ‘15.Temmuz.2016 da gerçekleştirilen darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması kapsamında hareket eden kişilerin bu karar ve görevleri yerine getiren kişilerin bu karar ve fiilleri nedeniyle hukuki, idari, mali ve cezai sorumluluğu doğmaz’ deniliyor.Yani kısaca darbeyi bastırmak amacıyla yapılan eylemlerden dolayı hiç kimse suçlanamaz deniliyor. Bu kadar çok açık ve anlaşılır olmasına karşın; başta ana muhalefet partisi başta olmak üzere HDP,İP gibi partiler karşı çıkıyorlar.Vay efendim paramiliter güçlere yol açarmış,çeteler doğarmış falan da filan..Arkadaş ne diyor;15 Temmuz sınırlaması var, yani darbeyle ilgili hem de geçmişle ve darbe girişimiyle ilgili. Bunun böyle olduğunu açıkca bildiğiniz halde neden kargaşa yaratmak için bahane arıyorsunuz. İki gün sonra kopardığınız gereksiz şamatayla baş başa kalacaksınız. Bizim oralarda bu gibi işlere; “Öküz altında buzağı aramayın” derler.Amaçlanan darbecileri geri planda tutmaktan başka bir şey değildir.Ayrıca bana da buradan ekmek çıkar mı diye  kafalarını uzatanlara da dikkat edin diyorum.

         “BEGENDİM ELVADIM BEGENDİM”

  Başlığa bakınca yanlış yazılmış gibi algılanabilir fakat bunun bir fıkradan alınma olduğunu belirteyim. Peki nerden çıktı bu fıkra derseniz.Geçen hafta mecliste bütçe görüşmeleri yapılırken CHP grup başkan vekili Engin Altay konuşmasında aynen şu ifadeleri kullanıyor.’Bu hükümet dünyanın en doğru işini yapsa bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok, milletin verdiği görev bu kardeşim”dedi. Bu sözleri köyün delisi bile söylemez. Belki de Altay haklı, neden mi; çünkü bugüne kadar yaptıkları hep karalama, karşı çıkma, Allah mahfaza çıkıp da hükümet şunu da iyi yaptı dese birisi linç ederler.Çünkü tabanlarını bu politikalarla zehirlediler.Yıllardır tanıdığım arkadaşlarla politik tartışma yapılamıyor. Erdoğan düşmanlığı o kadar ileri boyutlara vardı ki; İsrailliler bile bu kadar nefret etmezler. Bu durumdan, kendine sosyal demokratım diyenler bir an evvel çıkmalılar hem kendilerine hem de ülkeye zarar verirler.Düşmanımın düşmanı dostumdur anlayışıyla düşmanlaştığınızın farkına varamazsınız.Bu nedenle ABD’ye, Nato’ya, PKK’ya, FETÖ’ye karşı ağzınızı açıp tek kelime etmeyip yani hükümetle yan yana gelmekten kaçarak kimlerin yanına düştüğünüze bir bakın isterseniz.Yazık ki, çok yazık. Gelelim fıkra işine. 60 lı 70 li yılların meşhur komedyanı Orhan Boran anlatırdı.” Transatlantik gemi turlarında yolcuları eğlendirmek için oyunlar, şarkılar, danslar yapılır, gecenin sonuna doğru da sihirbaz çıkarmış. Sihirbaz sahnede tavşan çıkartır, kutudan güvercin çıkartır, velhasıl kelam her türlü numarayı yaparmış.Salon alkıştan inlerken ön tarafta oturan yaşlı bir madam her seferinde begenmedim evladım dermiş.Sihirbaz bozulsa da ne yapsın bir şey diyemezmiş.Neyse bir ara büyük bir fırtına çıkıyor, gemi alabora olmuş, kalasın bir ucunda madam bir ucunda sihirbaz, perişan olan madam ‘Begendim evladım, begendim evladım’ diye çırpınıyormuş.Beyler illaki madamın durumuna  düşünce mi beğeneceksiniz.Orda alabora olan gemi pek fazla önemi yok,fakat alabora olacak Türkiye dikkatinizi çekerim.Herkes aklını başına alsın.

                 MAZLUMLARIN SESİ

    Kudüs olayından sonra BM’de yapılan oylama sonucu 128 devletin hayır demesi ve Güvenlik konseyinde yapılan oylamada ABD’nin tek başına kalması Dünya kamuoyunun sarsılmasına neden oldu.İlk defa ABD BM’ den dışlandı desek yerinde olur. Bu duruma ABD’nin üzülmesine kızmasına bir diyeceğim yok, yalnız içimizdeki ABD ajanlarının bu kararları nasıl karşıladığına bir bakıverin. Hatta birisi,Kudüs olayından dolayı İsrail’i bu kadar sıkıştırmayın diye Türkiye’nin yöneticilerine aba altından sopa gösterme cesaretini gösteriyor.1948 de İsrail’in kurulmasıyla yayın hayatına başlayan gazete İsrail aleyhine tek bir satır haberine yer vermez ama Türkiye aleyhine manşet atmaktan da geri kalmaz. Bunu da “Türkiye Türklerindir” ırkçı söylemiyle de örtmeye çalışır.Fakat çoktan takke düştü kel göründü.

        Gerçi adamlar 80li yıllarda söylemişler.ABD Dış  ilişkiler Bakan yardımcısı olan Elliot Abrams’ın sözleri apaçık her şeyi ortaya koyuyor.”Türkiye ABD’nin kontrollü istikrarsızlaşma alanı içine alındığını ve bu stratejiye göre Türkiye demokrasiye geçmeli ama bu demokrasi kontrollü demokrasi” olmalıymış. Bu stratejinin temel unsurlarını açıklıyor.” Soldan da çekerek bir yöneticiler kadrosu yaratmak, bazı seçilmiş kitle haberleşme araçlarına mali destek vermek…polis örgütü ve yargı içinde bu projeyi etkin kılmak”. Ayrıca “Türk polis örgütünü çağın koşullarına göre uygun olarak geliştirip güçlendireceğiz” diyor.Adamlar 40 yıl önce ne yapacaklarını açık açık söylemişler.Artık içerdeki adamları apaçık göründüğü için gürültü koparmalarını nedeni belli oldu.Polis örgütü çok iyi geliştirilmiş sanki FBI’nın Türkiye şubesi gibi çalışmış.İnsanın aklına Soylu’ya bu yüzden mi saldırıyorlar acaba diyesim var.Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız