KUTSAL VE NETAMELİ TOPRAKLAR!

  • 13.12.2017 00:00

       Bir yerin hem kutsal, hem de netameli olması ne demek; bazılarının itirazını duyar gibi oluyorum. Haklısınız; lakin gerçek karşısında başka bir kavram bulmakta zorlanıyorum.

        Bu topraklar kutsal çünkü semavi dinlerin üçü de bu topraklarda doğmuş. Üç peygamberimiz de bu topraklarda yaşamış. O nedenle hem Yahudilerin, hem Hristiyanların ve hem de Müslümanların kutsal addettikleri yerdir Kudüs..Uzun yıllar Kudüs Müslümanların kıblesi olmuş, peygamber efendimizin Miraç’da en son ayak bastığı toprak olması nedeniyle kutsallığı tartışılmaz.Yahudiler ve Hristiyanlar için de ha keza kutsal sayılmakta.Aslında bu bölgede yaşayanlar akraba ve binlerce yıl iç içe birlikte yaşamışlar. Kendi hallerine bırakılsalar barış içinde yaşayacaklar. Lakin bu toprakların bulunduğu coğrafya Dünya ticaretinin ana arterleri üzerinde bulunması Yüzyıllarca süren Haçlı seferlerinin yapılması ve bu toprakların sürekli el değiştirmesinin ana nedeni budur. Ortadoğu’da petrolün bulunması da bu önemi daha da artırmıştır. Siyonist iş adamlarının  bu toprakları satın almak için tekliflerini II.Abdülhamit elinin tersiyle  geri çevirmiştir. Tarihçilerin dediğine göre Abdülhamit’in devrilmesinde Siyonistlerin de rolü olmuş. Zaten I.Dünya savaşının çıkmasının da ana nedeni Ortadoğu’yu Osmanlı’nın elinden almaktı. Peki bunu nasıl yapacaktı; insanların dini değerlerini politikanın ana malzemesi yaparak insanları düşmanlaştırarak. Ve yüzlerce yıldan bu yana bu topraklarda kan, gözyaşı, ölüm devam ede gelmekte. Bu yüzden bu topraklar netameli topraklardır. Ne zaman Dünya’da barış gerçekleşir diye sorarsanız; bu topraklarda barış gerçekleştiği zaman derim..

     Batılı devletler Ortadoğu’da kendilerinin jandarma görevini görmesi için 1948 de İsrail devletini kurdular. Sömürgelerindeki Arap liderleri sayesinde Araplar arasında birliği sağlayacak oluşumlara meydan vermediler.Bu nedenle rahatça Siyonistler at koşturdular ve hala da at koşturuyorlar.Bakalım nereye kadar sürecek..

              FKÖ VE BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ

       İsrail’in Filistin’i işgal etmesi üzerine 1964 yılında Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) kuruldu. Dünya’da Filistin adını ilk defa duyuran kadın gerilla Leyla Halid’in 1969 yılında uçak kaçırmasıdır. Halid’in ilk demeci yolculardan özür dilemesi, İsrail’in zulmünü ve Filistin’in bağımsızlık mücadelesini Dünya’ya duyurmak için yaptığını söylemeseydi. Belki de ilk defa uçak kaçıran ‘terörist’ Dünya’da sempatiyle karşılanıyordu. Çünkü İsrail gerçekten Filistinlilerin topraklarını işgal ederek halka zulüm ediyordu. Hala da devam etmekte.

      2011 yılında başlayan Arap Baharı’yla birlikte Ortadoğu’ya baktığımız da dengesiz olan durum tepetaklak olmuş durumda. Libya’da Kaddafi, Mısırda Mursi darbelerle devrilirken,Fas’ta ve Tunus’ta Cezayir’de iç karışıklıklar yaratılarak, Irak’da, Suriye’de, Yemen’de iç savaş çıkartıp bu ülkeleri can derdine sokarken, Fetö darbeleriyle Türkiye’yi içe kapanmaya zorlarken İsrail’de günlük güneşlik hava egemendi. Siz hiç ‘Radikal İslamcı’ olarak nitelenen DEAŞ’ın İsrail’e tek kurşun sıktığını, peki kimlerle savaştı, bölgedeki Müslümanlarla. Sormazlar mı; bu ne biçim Müslümanlık diye. Yalnız takke düştü kel göründü. DEAŞ’lıları ABD-PYD ittifakı bölgeden sağ sağ salim çıkardılar. Eyyyyy! Türkiye’yi DEAŞ’a silah veriyor, destekliyor diyen iç ve dış mihraklar ağzınızı ne olur bir kere açıverin.

                  BUGÜNE KADAR NERDEYDİN

     Bu gün kalkmış bakın ne diyor; ‘Erdoğan bağırıp çağırıyor, bağırıp çağırmakla olmaz. İsrail’le diplomatik ilişkiyi kesin’. Zaten onlarda böyle bir politika izlesin istiyorlar ki, Türkiye’nin girişimlerini etkisiz kılalım. Bir de bizim oralarda bir söz vardır.”Bekara karı boşamak kolaydır”. Amacımız üzüm yemek bağcıyı dövmek olmamalı. İyi ki Türkiye var, iyi ki ülkemizi düşünen yöneticilerimiz var. Türkiye var oldukça bölgede oynanacak oyunları bozacak güçteyiz artık. Bugüne kadar ağzını açmayanlara sormak gerekir, bu güne kadar nerdeydiniz.

                           NOLDU DAVAYA

        ABD’de dava açılınca içerdeki FETÖ uzantılarını görseydiniz, nasıl da dört köşe olmuşlardı, işte bu sefer bitti demeye başlamışlardı. Bir yandan da Bremen mızıkacıları gibi Man adası korosu da devreye sokularak toplumu alabora etmeye çalıştılar ama tutmadı. Çünkü her zaman haklı ve doğru olmayan operasyonlar, yapanlara büyük bir fatura olarak geri dönüyor. Anketçiler bundan dolayı AK Parti’nin oylarının arttığını söylüyorlar. Allah aşkına ana muhalefet partisi suçlamalar yerine projelerini sunsunlar. Söverek, sayarak bir yere varamazsınız.  % 50 nin üzerinde oy almış kişiye vatan haini dersen sen kimlerden oy alacaksın. Gerçi iktidara gelme gibi bir derdi de yok ya.Kalın Sağlıcakla

               

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız