15 TEMMUZA KİMLER SAHİP ÇIKIYOR!

  • 25.07.2017 00:00

 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıldönümünü Cumartesi günü çeşitli törenlerle ve demokrasi nöbetleriyle yad ettik.Darbe girişimi gecesini saat 22.00 den itibaren dakika dakika takip ettim.Hatta saat 24.00 de binlerce Düzce’liyle Anıt Parkta birlikteydim.Gencinden, yaşlısına, kadınından erkeğine, çoluğundan çocuğuna tek yürek olup darbecilere lanetler yağdırıp,demokrasi saflarında yerlerini aldılar. Erdoğan’ın sokaklara inin çağrısı darbecilerin çökertilmesinde büyük rol oynadı.  Erdoğan’ın TV.den konuşması darbenin püskürtülmesinde büyük rol oynadı. Selaları da unutmayalım dindarlar üzerinde büyük etkisi oldu. O zamana kadar hesaba katılmayan,pasif,makarnacı, kömürcü olarak aşağılanan insanlar tarih yazdılar.Yüzlerce şehit ve binlerce gazi verdiler. Darbe olursa tankın önüne ilk çıkan ben olurum diyenler ise o gece tankların arasından izin alarak sıvıştılar. Millet bunların ne menem olduklarının bilincinde.16 Temmuz günü darbenin başarısız olması karşısında aptallaşan Fetö’cüler başladılar kara propagandaya; neymiş bu bir tiyatroymuş, böyle darbe mi olurmuş, darbe gece yarısı olurmuş gibi zırvalamalara.En çok kızdıkları da camilerden sela verilmesine. Fetö’cü olmayıp da Erdoğan’a düşmanlık besleyenlerde bu koroya katıldılar.Fakat kamuoyunun büyük tepkisi karşısında Yenikap mitingine katılmak zorunda kaldılarsa da, kısa bir süre sonra Fetö’nün dillendirdiği ‘Kontrollü Darbe’ sözüne sahip çıktılar.Darbe girişimini destekliyorum diyen Allah’ın bir kulu yok,aynı 12 Eylül Anayasasında olduğu gibi başlıyorlar amayla,fakatla konuşmalarını devam ettirmeye, o zaman da darbe severliliklerini gizlemek için olmadık argümanlarla dolanıp duruyorlar.

     Şimdi açıkça soruyorum.Darbeye karşıysan; şimdiye kadar 250 şehit ve 2000 civarında gazimizin katillerinin yargılandığı mahkemelere bırakın milletvekilinizi partinin çaycısını niye göndermediniz.Mit Tır’ları davasında casuslukla yargılanan Can Dündar’a, Fetö’nün medya imamı Ekrem Dumanlı’ya sahip çıkanlar sizler değilmisiniz.Bunlar şehit ve gazilerimizden daha değerlilermiş demek ki..

         SİYASİ AYAK DERKEN AMAN DİKKAT!

       İkide bir Fetö’nün siyasi ayağı nerde diyerek hükümeti töhmet altında bırakanlara,ayak ne zaman başlamış.1980-83 arası aranan Fetö bu 3yıl içinde tüm Türkiye’yi dolaşıp vaiz ve konferanslar vermiş, yakalanmamış ne hikmetse.1998 yılında Eski Ankara mniyet Müdürü Cevdet Saral Mesut Yılmaz’a giderek Cemaat hakkında örgüt çalışması yapacaz dediği zaman bakın ne diyor Mesut Yılmaz “Sakın ha! Ecevit bu cemaat’e meftundur, böyle bir çalışma yaptığınızı duyarsa hükümeti yıkar.”Ayrıca askerlerden korumak için ABD’ye gitmesini de Ecevit salık veriyor.Demirel’de yurtdışında okul açılması için ilgili devletlere referans mektuplarını verdiğini unutmayalım. AK Parti hükümeti kurduğunda hiçbir bürokrat elemanı yoktu.Yargıda CHP,Emniyette MHP, ordunun üst kademelerinde de cuntacılar vardı.Erdoğan bu vesayetçi takımını temizleye temizleye bugünlere geldi.Artık bundan sonra hiçbir vesayetçi anlayış devlete hakim olamayacak.Tabii bu vesayetçi zihniyetin dış desteklerini de unutmayalım. 80 darbesinde bizim çocuklar yönetime geldi diyenler, 15 Temmuz darbe girişiminde başarısız olduklarında ne dediler biliyormusunuz.”Bizim müttefiklerimizi görevden alıyorlar.”

     2012 Mit krizinden sonra Fetö’yle hesaplaşmaya girişen AK Parti 2011-2014 genel ve yerel seçimlerinde Fetö’cüleri temizlerken, daha düne kadar CHP’lilerin tanımadığı bazıları partinin üst yönetimlerine getirilmesi, 3 danışmanın Fetö’cü olması, Mit Tır’ları operasyonu yapanların Fetö’cü olmaları bilinmesine karşın CHP yönetimince desteklenmesi, grup konuşmalarında Fetö’den gelen tapelerin dinletilmesi ve Fetö’ye karşı yapılan her operasyonda milletvekillerinin hazır ve nazır bulunmasına açıklama getiremezken hala AK Parti’yi töhmet altında bırakmak için kendi ayaklarına bakmadan siyasi ayak aramalarına ne dersin.

                    ANKET SONUÇLAR

    Darbe girişiminin arkasında Fetö %45.5, %33.4 ü ise ABD var diyor.Darbe girişimine destek ise; AK Parti %88.3, MHP %72.7,CHP %62.6, HDP ise yetersiz.26 ilde düzenlenen vatandaşın  %54.6 sı sokağa çıkarken, %45.4 ünün sokağa çıkmadığı belirtiliyor. Yine başka bir anket sonucu ise şöyle; darbe gecesi Erdoğanın çağrısının etkisi %95.9, medyanın % 94.8, %86.6 da selaların etkisi olduğu görülmüş.

           “ AT İZİ KURT İZİ BİRBİRİNE KARIŞMIŞ”

     Bu sözü Cumhurbaşkanı sayın Erdoğan söylemişti.Darbe araştırma komisyonu kurulup çalışmaya başladı.Yıllarca devletin kılcal damarlarına kadar sirayet etmiş Fetö’cüleri temizlemek kolay olmasa gerek, bu arada gerçekten Fetö’yle ilgisi olmayanlar da  arada gadre uğramış olabilir.İşte bu çalışmalarla günahı olmayanlar ayıklanabilir.Bazıları bunları bahane ederek kamudaki tasfiyelere karşı çıkıyorlar.Anketlerde halkın %96.1 i Fetö operasyonlarına destek veriyor.Bunu da aklınızın bir kenarına not etmeyi unutmayın.Gerçekten 15 Temmuz’a sahip çıkıyorsan Fetö’cüleri artık desteklemekten vazgeçin, 2013 den bu yana Fetö’nün söylemlerini dillendirenler Fetö’nün siyasi ayağı olduklarını artık gizleyemiyorlar.15 Temmuz’a sahip çıkmamak için ikinci bir 15 Temmuz üretme gayretleri de hiçbir işe yaramaz.15 Temmuz gecesi 6 milyon insan sokaklardaydı,15 Temmuz’a kimlerin sahip çıktığını halk biliyor.Eğer demokrasiye sahip çıkıyorsanız 15 Temmuz’a da sahip çıkmalısınız, bu bir nevi turnusol kağıdıdır.Kalın Sağlıcakla.

        

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız