Öğretmenevi babanın evimi?

  • 11.06.2017 00:00

 Rahmetli Avni Akyol bakanımızın adı verilen Öğretmenevimiz; depremden önce Türkiye’nin en güzide evlerinden biriydi.Maalesef depremle yerle bir oldu.Prefabriklerde, bodrum katlarında Düzce Öğretmenleri, öğretmenevlerine sahip çıktılar.Azmimilli İlkokulu’nun bahçesinde yapılan baraka tipindeki lokalde de yıllarca öğretmenler bir araya gelmeye devam ettiler.Hatta ilk defa sigara yasağı yokken sağoğlsun o günkü müdürümüz lokali ikiye bölerek sigarasız bölüm bile oluşturmuştu.Lokal kısmına gelen öğretmenlerin büyük çoğunluğu emeklilerden oluşmakta, ayrıca Düzce’nin Briç severlerinin bir araya geldiği, dışarıdan gelen öğretmenlerin bir nevi adres olarak gösterildiği bir yer; bu güne kadar hiçbir zaman kapatılmayan lokalimiz maalesef bu Ramazan ayında kapatıldığını kapıya asılan ilanla haberimiz oldu. Kapatılma gerekçesi sorulduğu zaman sayın müdür Adnan Kırca’nın şifahen verdiği cevap çok ilginç; sizin günahınıza ortak olmaya hiç niyetim yok olmuş. Bununla birlikte eğitimcilerin sendika temsilcileri vali yardımcısıyla görüşmelerinde, lokalde hizmet verilmese de kapısının açık kalacağını söyleyen vali yardımcısının isteği ne hikmetse kabul edilmemiştir. O zaman insana sormazlar mı? Burası öğretmenevimi yoksa babanın evimi?. Bu memleket zaten ne çektiyse işgüzarlardan çekmiştir. Umarım en kısa zamanda öğretmenler lokallerine kavuşur, sağda solda kahve köşelerinden kurtulurlar.

BAŞIBOŞ KÖPEKLER VE BAŞIBOŞ BİSİKLET VE MOTORLAR

      Yeni hizmete açılan Atatürk Devlet Hastanesi’nin giriş kapısının önünde siz deyin beş ben diyeyim 10’ a yakın sokak köpeği cirit atıyorlar, Allah’ın bir kulu yani görevlisi müdahale etmiyor, veya belediyeyi bilgilendirmiyor. Rastlantı; hasta ziyaretine gittiğim gün bu manzarayla karşılaştım.Köpeklerden korunmak için de onlara boğaça vererek içeriye girebildim.Lütfen bu konuda hastane yetkilileri ve belediye görevlileri daha titiz davranırlarsa, olabilecek aksiliklerin önü alınmış olur.

       Daha evvelde bu köşede ve gazetemizin diğer köşe yazılarında sıkça belirtilen yaya kaldırımlarında, Spor Sokak ve Gaziantep Caddesinde yayalar arasında yasak olmasına karşın vızır vızır dolaşan bisikletler ve motorsikletlerin her an kazaya neden olmalarını mı bekleyelim.Trafik polisleri ve Belediye Zabıtaları lütfen bu uyarıya kulak veriniz.

Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız