Çakma Erdoğan ve AK Parti arayışı!

  • 3.02.2017 00:00

  16 Nisan referandumunda hayır oylarının %48.6 olması hem evet, hem de hayır cephesinde çeşitli analizlerin yapılmasına neden oldu.15 yıldan bu yana iktidar olan AK Parti bir yandan avantajlı gibi görünürken diğer yandan da 15 yılın yıpranmışlığı da dezavantıjıydı. Birde bunun yanına küresel güçlerin tam desteğini eklersek evetçilerin aldığı oyun önemi ortaya çıkacaktır.Gerçi Erdoğan ve AK Parti farkın daha fazla olmasını bekliyorlardı.Bazen aleyhte gibi görünen sonuçlar aynı zamanda ilerisi için yol gösterici işlevi görürler.Ne derler; her şerrin bir hayırı vardır.Erdoğan partinin başına geçtikten sonra yapacağı yenileşmelerle yoluna devam ederse eski başarılarını devam ettirebilir.

    Hayır cephesine gelirsek sonuç bir bakıma sürpriz oldu diyebiliriz. Fazla çalışmamalarına rağmen oy oranının %48.6 olması düşündürücü her iki kesim için, bence seçmen hem AK Parti’ye ve hem de Hayır cephesine önemli mesajlar verdi. AK Parti’de yenileşmeler beklenirken, başta CHP ve hayırın diğer unsurlarının ne yapacağı bekleniyor. Gerçi Kılıçdaroğlu sonuçları kendi hanesine kaydederken parti içindeki muhalifleri hiç de öyle düşünmüyorlar ama onun yerine gelecek ciddi bir kişi de görünmüyor. Dikkatimi çeken husus; her zaman siyasete ayar çeken odaklar yeniden devreye girmeye başladılar. Sanki hayır oyları blok oylarmış gibi 2019 seçimleri için arayışlara başladılar.Bir tanesi diyorki; ben 78 aday bulurum, bazıları da diyor ki “Hem milliyetçilerden,hem Kürtlerden,hem muhafazakarlardan oy alma kapasitesi olan…’Superman’ gibi biri olmalı. Bazıları da bu CHP’den bir şey olmaz yeni bir siyasi partiye ihtiyaç var.Temel Karamollaoğlu’da yeni partiye gerek yok bize gelin diyor.Hatta daha da ileri giderek CHP’den, AK Parti’den, MHP’den, HDP’den de katılacaklar var derken, partinin başkanı  olarak da sayın Gül’ü gösteriyor.Görünürde göze hoş gelse de siyasette toplananlar matematikte olduğu gibi sonuç vermez. Daha doğrusu 15 yıldan bu yana toplumun her kesiminden oy alan ve her kesimi kucaklayan Erdoğan’ı taklit ederek Erdoğan’ı düşürmek istiyorlar.Yani kısaca hakiki Erdoğan’ı çakma AK Parti ve çakma Erdoğan’la düşüremezsiniz.

                      SAPAN HASTASI

      Her köyün bir delisi olur ya, bu köyünde bir delisi varmış. Nerde bir lastik görse hemen bir sapan yapıp sağa sola taş atmaya başlarmış.Köylüler bununla baş edemeyip adamı akıl hasatesine yatırmışlar.Uzun bir süre tedavi ettikten sonra kontrol için çağırıp sorular sormaya başlamışlar.Ananın adı,babanın adı, nerelisin buradan çıkınca ne yapacaksın gibi, tüm sorulara cevap verdikten sonra nereye gideceksin sorusuna ise   lastikçiye gidip lastik aldıktan sonra sapan yapacağım deyince tamam demişler daha bu iyileşmedi.Aradan sende üç, ben diyeyim beş yıl geçtikten sonra, doktorlar hastayı tekrar kontrol için çağırıp, buradan çıkınca ne yapacaksın sorusunu sormuşlar. Hasta çok sakin, dikkatli ve düzenli bir şekilde cevap vermeye başlamış.”Uzun yıllar burada kaldım, artık iyileştim, buradan doğru memleketime gideceğim, kendime yeni bir iş kuracağım, hatta eli ayağı düzgün bir kızla evleneceğim.Peki gerdek gecesi ne yapacaksın deyince; sakin bir şekilde gelinin duvağını açacağım alnından öpeceğim, duvaklığını, gelinliğini çıkartacağım,diğer iç çamaşırlarını çıkartacağım, iç çamaşırındaki lastikle sapan yapacağım” deyince tamam artık bu hasta iyileşmez diyerek akıl hastanesinde ölünceye kadar kalmasına karar vermişler.Bu fıkrayı niye anlattım biliyormusunuz. Hayır oylarını kendi oylarıymış gibi görenlerden bazıları gelecek seçimlerde Cumhurbaşkanı olarak CHP’den eski Genel Kurmay Başkanı sayın İlker Başbuğ’u aday gösterelim diyorlar. Sapan hastası adam gibi bazılarının da asker cumhurbaşkanı hastalığı değişmiyor.Yalnız yanıldıkları bir nokta var.Evvelden Cumhurbaşkanını partilerin liderleri seçiyordu, şimdi halk seçiyor bunu unuttular galiba.Kalın Sağlıcakla.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız