Düzceli Merih Balkan Ninnisi dizisinde başrol oynayacak

TRT 1'in yeni başlayan dizisi Balkan Ninnisi'nin Jovanka karakterini Düzceli sanatçı Merih Öztürk canlandıracak.

Düzceli Merih Balkan Ninnisi dizisinde başrol oynayacak
22.06.2022 - 09:44
Haber Merkezi
1647

TRT 1'in yeni başlayan dizisi Balkan Ninnisi'nin karakterleri kimlerdir merak ediliyor. Merak edilen karakterlerden birisi de Jovanka oldu. Peki, Balkan Ninnisi Jovanka kimdir? Balkan Ninnisi Jovanka kim canlandırıyor 'Merih Öztürk' kimdir, kaç yaşında, nereli? Merih Öztürk'ün rol aldığı diziler nelerdir?

BALKAN NİNNİSİ JOVANKA KİMDİR, KİM CANLANDIRIYOR?

Dizideki Jovanka karakterini "Merih Öztürk" canlandırmaktadır.

MERİH ÖZTÜRK KİMDİR?

Merih Öztürk, 28 Aralık 1999’da Düzce’de doğdu. Türk model ve oyuncu. Best Model Of Turkey 2018 üçüncüsü.

Merih Öztürk, 6 yaşından itibaren oyunculukla ilgilendi. Son Osmanlı Yandım Ali, İki Aile, Trt Çocuk Reklamı, Transist Reklamı, Nerde O Yeminler, Danette Reklamı ve Veet Reklamı gibi çeşitli projelerde yer aldı ve Tv programlarına katılarak çocuk oyunculuk yaptı.

2016 yılında 16 yaşında ilk defa Best Model yarışmasına katıldığı sene finalist oldu. 2017 yılında Best Model'e yeniden katılmaya karar verdi ve yine finalist olarak 17 yaşında Best Promising (Gelecek Vaad Eden) ödülünü aldı. 2018 yılında yeniden Best Model of Turkey yarışmasına katılarak 18 yaşında Türkiye 3.'sü seçildi. Oyunculuk eğitimine devam etti. İngiltere'de yayınlanan Liverpool Victoria reklamında yer aldı. Blu TV'de yayınlanan Börü 2039 adlı bilimkurgu dizisinde Güney karakterini canlandırdı. Yakında TRT 1'de yayınlanmaya başlayacak olan Balkan Ninnisi dizisinde başrol olarak Jovanka karakterini canlandıracaktır.


Editör: N. Cingirt