Dilek ağaca sığmadı...

Düzce Otları ve Bereket Festivali'nde yer alan dilek ağacına dilek yazmak isteyenler kuyruk oluşturdu. Bir ağacın dallarından yapılan dilek ağacı vatandaşların umudu oldu. Dilek ağacına takılan dileklerin ise bazıları güldürürken bazıları ise okuyanları hüzünlendirdi.

5.06.2022 - 13:16
Güncelleme 5.06.2022 - 13:18
Haber Merkezi
791

Düzce Otları Bereket Festivali etkinlikleriyle devam ederken festival alanının en çok ilgi gören yer dilek ağacı oldu. Festival alanının ortasına konulan ve ağaç dallarından yapılan dilek ağacına dileklerini asmak isteyenler sıra beklemek zorunda kaldı. Dileklerini asmayı başaranlar ise o anları fotoğraf çekerek ölümsüzleştirdi. Gencinden yaşlısına birçok insan dilek ağacına dileğini asmak için yoğun çaba harcadı. Festival alanını gezen yabancılar ise dilek ağacının başında hatıra fotoğrafı çektirdi.

DİLEKLERİN ÇOĞU PARA OLDU, BAZI DİLEKLER İSE HÜZÜNLENDİRDİ

Dilek ağacına asılan dileklerden bazıları okuyanları güldürdü. Annesinin babaannesi ile konuşmasını isteyenlerden sigara içmek ve ailesinin kendisine karışmamasını dileyenlere, mutluluktan ağladığı günleri görmek isteyenlerden annesine EYT çıkmasını, maaş bağlanmasını ve babaannesini sevip telefonu olmasını isteyenlere kadar birçok dilek vatandaşlar tarafından ağaca asıldı. Özellikle annesini kaybeden bir vatandaşın "Annem rüyama gelsin" dileği ise okuyanları hüzünlendirdi.

YABANCILARDA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Festivali gezmek için gelen yabancılarda dilek ağacına yoğun ilgi gösterdi. Bazı yabancılar yazılan dilekleri okurken, bazıları ağaç ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Bazı yabancılar ise dilek ağacına kendi dillerinde dilekler asmayı da ihmal etmediler. Dilek ağacına dileklerini asan vatandaşlar ise, dilek ağacında en çok para ile ilgili dileklerin asıldığını belirterek sağlığın paradan daha önemli olduğunu belirttiler.

" alt="">


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız