TAYHAN: 9 ARALIK BAYRAM HAVASINDA KUTLANMALIDIR

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, Düzce’nin il oluşunun 22.yaş gününde yeni neslin, geçirilen zorlu süreç ile elde edilen 81 plakanın önemini ve değerini daha iyi anlayabilmesi için, her yıl "9.Aralık Günü’ nün “bayram” havasında değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Düzce özeldir, Düzceli de, Önemli olan bu özellikleri ve güzellikleri korumak kollamak ve gelecek nesle aktarmaktır. Bunun için Düzce’de yaşayan herkes Düzceli ruhuyla dayanışma içinde olmak zorundadır." dedi.

TAYHAN: 9 ARALIK BAYRAM HAVASINDA KUTLANMALIDIR
10.12.2021 - 07:41
Haber Merkezi
781

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erol Tayhan, Düzce’nin il oluşunun 22. Yılında yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“DÜZCE’NİN TARİHİ” ADLI KİTAP YAYINLANMALIDIR

“9. Aralık.1999 tarihi bizim için büyük önem arz etmektedir. Düzce’de yaşayan ve 81No’luPlakayı elde edinceye kadar büyük mücadele vermiş büyüklerimiz ve değerlerimiz mevcuttur. Bugünkü nesil o kıymetli değerleri tanımayabilir ancak bu ilde yaşayan, bu ilin havasını teneffüs eden, suyunu içen, maddi ve manevi duygularını paylaşan Düzceliler; bu ilin dününü tanımalı geleceğe de bu azim ve kararlılıkla umutla bakmalıdır. Kent olma bilincinin yerleşmesi zaman alacaktır. Düzce’nin tarihini bilmeyen gelecekle ilgili plan yapamaz. Gelecekle ilgili hedef koyamaz. Bu açıdan il olduktan sonra başlanıp yarıda kalan Düzce’nin Tarihi ile ilgili “DÜZCE’NİN TARİHİ” Kitabının bir an önce yayınlanması gerekmektedir. Düzceli tarihçi Prof. Dr. Enver Konukçu Hocamızın emeği heba edilmemelidir. Bu eser bir an evvel derlenip toparlanarak kalıcı bir eser haline getirilmelidir. Bu kitap acilen basılmalıdır. Bu bir zorunluluktur. Bu bir vefa borcudur. Bundan kaçınmak büyük bir sorumluluktan kaçmak demektir. 

Öncelikle bu ilin gelişmesinde kurucu Valimiz Sayın Fikret Güven başta olmak üzere şimdiki valimiz Sayın Cevdet Atay’a kadar ilimizde görev yapan tüm valilerimizi de şükranla ve hürmetle anıyoruz. Kaybettiğimiz değerli valimiz Halil İbrahim Nimetoğlu’na da Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz.

Düzce de özeldir, Düzceli de…Önemli olan bu özellikleri ve güzellikleri korumak kollamanın yanında; tarihi belgeleriyle, vesikalarıyla  birlikte gelecek nesle aktarmakla yükümlü olduğumuz unutulmamalıdır. Bunun için Düzce’de yaşayan her bireyin ‘Düzceli ruhuyla’ dayanışma zorunluluğu vardır. Düzce bu konumu ve bu tür özellikleriyle sadece ülkemiz Türkiye’de değil; aynı zamanda Dünyanın da en önemli merkezlerinden biridir. Ne mutlu Düzceliyim diyene…Kamuoyuna saygıyla sunulur.”

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız