Er yeniden il başkanı

İyi parti Düzce İl Başkanlığı 3. Olağan kongresi 18 Temmuz Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Göreve tekrar talip olduğunu söyleyen ve tek liste ile seçimlere giren mevcut İl Başkanı Yunus Özay Er, tekrar il başkanı seçildi.

Er yeniden il başkanı
28.01.2023 - 18:33
Güncelleme 28.01.2023 - 18:58
Kaynak: Haber Merkezi
1314

İyi parti Düzce İl Başkanlığı 3. Olağan kongresi 18 Temmuz Spor Salonu’nda yapıldı.

Kongreye katılan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, her gönüle her insana ulaşılması gerektiğini vurgulayarak “Bugüne kadar kurucu başkan ve yöneticilerimize, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Çok değerli kardeşlerim ne mutlu ki bizlere bugün bu salonda ülkemizin iyiliği, birliği ve dirliği için bir araya gelmiş ve Türk milletinin sağ duyusu ve makul aklını temsil eden Düzceli kardeşlerimizle coşkulu bir kongre gerçekleştiriyoruz. İyilik yolunun, iyilik hareketinin iyi yüreklileri, iyi ki varsınız.

İyilik yolunda gönüllere girmek var. Her gönüle istisnasız ulaşmak var. İyilik güneşi ile gönülleri ışıtmak, ısıtmak var. Türk milleti huzura kavuşmayı bekliyor, Türk milleti adalet ve güven bekliyor. Aziz Türk millet heyecanla, ülkesi için hayalleri ve hedefleri olan, milleti için sevgisi ve heyecanı, coşkusu olan, devleti için bilgisi ve tecrübesi olan tüm insanları asla ayırmadan kucaklayan, ülkemize heyecanı yeniden getirecek, Genel Başkanımız, liderimiz, cesurlar hareketinin lideri sayın Meral Akşener’i bekliyor. Kadın Ana, Türk milleti devlet anayı bekliyor. İyi parti egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir diyenlerindir. Davamız çetin, davamız milletin geleceğinin davasıdır. Davamız bu ülkeyi karanlıktan çıkarma davasıdır. Hak ve yaşam davasıdır” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ise tekrar aday olduğunu vurguladığı kongre konuşmasında “2017 yılında kurucu teşkilat başkanı olarak yola çıktığım günden 5 yıldır il başkanlığı yaptığım dönemin ardından İyi parti il başkanı olarak tekrar adayım. 5 yıl gerek insan hayatında gerekse siyasi yaşamda uzun bir süredir. Yeni doğan kızım bugün ilk okul öğrencisi oldu. Bizde çalışma arkadaşlarımızla birlikte İyi parti teşkilatını çocuğumuzu büyütür gibi büyüterek bugüne kadar getirdik. Bu büyük kalabalığı gördüğümde yaptığımızın ne kadar doğru olduğunu görüyorum. Duygularımı sizlere iletmekte güçlük çekiyorum. Ayaklarınıza sağlık. Çok güzel işler başardık. Bir ekip olabilmeyi, ben değil biz diyebilmeyi, belde, ilçe, gençlik ve kadın kolları ile biz olduk. Bugünde teşkilatımız birlik olarak hareket ediyorsak partimizi gözümüz gibi korumaktan geçiyor. Biz parti üyelerimizi bize halel getirmedikleri sürece gözümüz gibi koruduk. Siyasi alışmışlıkların aksine tekrar il başkanı olarak yola çıktım. Adayım sistemin kirli yapısının şahsım ve çalışma arkadaşlarımın üzerinde tahakküm kurmasını engellemek için adayım. Teşkilatımın ve partimin benim kariyerimden daha önemli olduğunu bilerek, teşkilat üyelerinin verdiği destekle adayım. Genel Başkanım Meral Akşener’in ‘Yunus oğlum sana güveniyorum’ dediği için adayım” ifadelerini kullandı.

 

Yapılan oylama sonucunda tek aday olarak seçimlere giren İyi parti il başkanı Yunus Özay Er, tekrar il başkanı seçildi.

Kongreye İyi parti genel başkan yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, iyi parti ilçe ve belde başkanları ile üyeler, siyasi parti temsilcileri ve davetliler katıldı.


Editör: N. Cingirt