Lokum Abanoz'u özür dilemeye çağırdı...

Akçakoca İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum, CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz'u yerden yere vurdu.

Lokum Abanoz'u özür dilemeye çağırdı...
19.06.2023 - 18:46
Haber Merkezi
1613

Akçakoca İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum, parti binasında yerel basın mensupları ile buluşarak geçtiğimiz genel seçim sonuçları ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi. Başkan Lokum, ‘’ Partimizi ve teşkilatımızı yok sayan Tuğrul Abanoz’u köy köy sokak sokak gezerek çalışan yönetim kurulumuzdan özür dilemeye çağırıyorum.’’ İfadelerini kullandı.

İşte basın açıklamasından satır başları:

‘’NEZAKET DE BİR YERE KADAR…’’

Lokum: ’’Uzun zamandır ilçe başkanlığı yapmaktayım. Hepinizin bildiği üzere polemiklerden hep uzak durdum. Siyaseti nezaket çerçevesinde yapmaya çalıştım. Ama gelinen bu noktada artık bir şeyler söyleme zarureti doğmuştur.

Seçimler bitti yerel seçimler öncesi biraz dinlenelim tatil yapalım derken Akçakoca da yerel seçim trafiği ne yazık ki hızlı ve kötü başladı.

Bizler İYİ partililer olarak seçim çalışmalarında üstün bir başarı göstererek millet ittifakı olarak yapılan anlaşma gereği cumhuriyet halk partisinin bir vekil çıkarmasına yardımcı olduk.

‘’ABANOZ MATEMATİK BİLMİYOR…’’

Seçim sonuçlarına bakılacak olursa İYİ Parti seçmeninin sandığa gidip ittifakımıza oy attığı matematik bilen herkesin malumu olmuştur.

Sayın vekilimizde bunu takdir etmiş ve teşekkür etmiştir. Cumhuriyet halk partisinin kurumsal yapısı ve değerli seçmenlerini ayrı tutarak şunu söylemek isterim CHP Akçakoca ilçe başkanı Tuğrul Abanoz, ya matematik bilmiyor ya da kul hakkına girmekte sakınca görmüyor. Seçimlerde alınan oyu sanki tek başına CHP oyu gibi açıklama yapmak en basit tabiri ile ayıptır, bizlere ve emeklerimize karşı saygısızlıktır. Bu yaklaşımı siyasi nezaketten uzak ve menfaatsal bir açıklama olarak değerlendirmekteyiz. ‘’dedi.

‘’CHP’NİN DEĞİL MİLLET İTTİFAKI’NIN OYU…’’

İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum, açıklamalarına şu sözlerle devam etti: ‘’İYİ Parti seçmeni ittifak ruhuna uygun olarak sandığa gitmiş ve demokrasinin ülkemizde egemen olması için yapılmış olan ittifaka sahip çıkmıştır. Seçmenimizin oyunu şahsi menfaatlere yedirecek değiliz. Sayın Abanoz, yapmış olduğu canlı yayında rakamlar vererek şu kadar oy aldık bu kadar oy aldık diye ballandıra ballandıra anlattığı oy CHP’nin oyu değil millet ittifakının tüm paydaşlarının oyudur. Kendisini yapmış olduğu açıklamalarla yok saymaya çalıştığı tüm iyi partililerden, köy köy sokak sokak gezerek çalışan yönetim kurulumuzdan özür dilemeye çağırıyorum.’’ dedi.

‘’BİRAZDA RAKAMLARLA KONUŞALIM’’

Lokum:’’ YSK’nın sitesinden aldığı ve Akçakoca’ya ait olan oy dağılımı tablosunu gösteren Lokum, Abanoz’a ateş püskürdü. Millet İttifakı bileşenlerini yok saydığı, görmezden geldiği ve seçim sonuçlarını Abanoz’un kendi başarısı gibi gösterdiğini ifade eden Lokum, süreç ile ilgili de bilinmeyenleri anlattı.

İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum, partililerin ve yönetim kurulu üyelerinin özverili çalışmasının yok sayıldığına isyan etti. Lokum:’’ Kapı kapı, sokak sokak gezdik. Bir teşekkürü bile çok gördüler.’’ Dedi.

Bu yapılanın sadece kendilerine değil, tüm Millet İttifakı paydaşlarına yapıldığını ifade eden Lokum, ‘’İki seçimdir ittifak sebebiyle CHP ve CHP’nin çıkardığı adaya oy veriyoruz. Karşılığı bu olmamalıydı! Bu yapılan ayıp değil mi?’’ sözleriyle sitemini dile getirdi.’’ İfadelerini kullandı.

‘’CANLI YAYINI İZLEYİNCE BEYNİMDEN VURULDUM…’’

Lokum:’’ Dışarıda insanlardan duyuyordum fakat aldırış etmiyordum. Abanoz’un canlı yayınını izlediğimde beynimden vurulmuşa döndüm. Şahsıma her şeyi söyleyebilirler ama partililerimin, yönetim kurulumun emeğinin yok sayılmasına asla izin vermem!

Belediye başkanı mı olmak istiyor Tuğrul Abanoz? Buyursun, olsun. Engel olan yok! Ama İYİ Partililerin oyunu, kendi oyunmuş gibi pazarlamana izin vermem!

‘’ABANOZ, HANGİ BAŞARIDAN SÖZ EDİYOR?’’

Rakamlarla konuşalım. Geçtiğimiz Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile kıyaslandığında rakamlar ortada. Her iki seçimi karşılaştırdığında 36 oy eksik çıkıyor. Sen hangi başarıdan bahsediyorsun? Hangi oyu artırmışsın! Bizim oyumuz ile kendinize başarı hikayesi mi yazmak istiyorsunuz? Bu oyun tamamını sen aldıysan, binlerce İYİ Partilinin oyu nereye gitti?

‘’MADEM ÖYLE GERÇEKLERİ KONUŞALIM!’’

Sizlere seçim çalışmalarımızda yaşananlardan bahsetmek istiyorum. 31 Mayıs Pazar günü. Çarşı meydanı, mahalle pazarı ve esnafları gezdik. Daha sonra CHP’liler yemeğe gittiğinde, biz Çuhallı esnafını gezerek çalışmaya devam ettik. Bütün zorlamalarımla saat 21:00’da çarşı içine inerek birkaç kafe ziyareti yaptık.

Daha sonra Talih Bey, Düzce’de bir toplantıya yetişmesi gerektiğini belirterek ayrılmak istediğini söyledi doğal olarak. Biz de kendisine teşekkür ederek aracına kadar yolcu ettik.

‘’ASLIHAN HANIMI ORTADA BIRAKARAK, AYRILMADINIZ MI?’’

‘Vekil adaylarımızdan Aslıhan Hanım, ben gezmeye devam etmek istiyorum’ dedi. Bunun üzerine Tuğrul Abanoz, ‘tamam artık yeter bizde bırakalım’ dedi.

Kendisine vekil adayımızın devam etmek istediğini söylediğimde, ‘Bu kadar yeter, yorulduk artık!’ dedi. Daha sonra vekil adayımız Aslıhan Hanım da konuşmaya dahil oldu ve Abanoz’a gezmeye devam etmek istediğini dile getirdi.

Abanoz, Aslıhan Hanım’a geziyi bitirmesi gerektiğini söyleyerek, CHP heyetini de yanına alarak yanımızdan ayrıldı.

Aslıhan hanım, Millet İttifakı vekil adayı değil miydi? Biz gece 12’ye kadar çalışmaya devam ettik!

‘’ ‘SİZE GEREK YOK’ DEMEDİNİZ Mİ?’’

Seçimin ikinci turunda herhangi bir çalışma yaptınız mı? Nereyi gezdiniz? İlçe Başkanları whatsapp grubunda size sordum! Akçakoca Öğretmenevi’nde toplantı yaptınız. Konusu, ikinci tur seçimlerinde yapılacaklar!

‘Size biz bu toplantıya katılmayacak mıyız?’ diye sorduğumda ‘gerek yok, CHP toplantısı yapacağız’ demediniz mi?

‘’İL BAŞKANIM BENİMLE KÖYLERİ GEZDİ, SENİN İL BAŞKANIN NEREDEYDİ?’’

Herkes şahittir. Aslıhan Hanım bilmiyor mu ikinci sırada Düzce’den milletvekili olamayacağını. Biliyor ama bir dakika olsun çalışmayı bırakmadı! Gece gündüz sokaklarda gezdi. Bu kadının emeğine yazık değil mi?

Benim il başkanım benimle beraber Akçakoca’nın köylerini gezdi. Senin il başkanın neredeydi? Delikanlılık bu mu? Bize yapılan yanlışların çok daha fazlası var ama CHP’nin kurumsal yapısına olan saygımdan dile getirmiyorum. ‘’ sözleriyle şikayetlerini dile getirdi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız