İYİ Parti Dalgakıranlar İçin İmza Kampanyası Başlattı

İyi Parti Akçakoca İlçe Başkanı Alkan Lokum, Dalgakıranların her açıdan Akçakoca için yarasız olduğunu belirterek imza kampanyası başlattı.

İYİ Parti Dalgakıranlar İçin İmza Kampanyası Başlattı
15.01.2022 - 06:06
Güncelleme 15.01.2022 - 12:17
Haber Merkezi
7363
2

Akçakoca sahillerine yapılması planlana ve ihale edilen Dalgakıranların Akçakoca için bir facia olacağını belirten ve bu oluşuma karşı çıkan İyi Parti Akçakoca İlçe Başkanı Alkan Lokum imza kampanyası başlattı.

Geçtiğimiz günlerde Kent Konseyi tarafından organize edilen  panel sonrasında yapılması planlanan Dalgakıranların her açıdan Akçakoca için yarasız olduğu görüşünün ortaya konduğuna dikkat çekti.

Lokum imza kampanyası çağrısında “ Akçakoca’ya yapılacak olan dalga kıranlarla ilgili Akçakoca Kent Konseyi’nin düzenlemiş olduğu Yıldız Teknik Üniversitesi den gelen Prof.Dr. Yalçın Yüksel’in konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleşen konferansa katılım sağladık.

Konferansa katılan hocamız detaylı bir anlatımı sonucu yapılacak olan dalga kıranların Akçakoca’mız için bir facia olacağını görmüş olduk. Detaylarla sizleri boğmak istemiyorum ancak sonuçlarını bırakın yapım aşamasında bile memlekette turizm anlamında bir facia ile sonuçlanacağı ortadadır.

 

Balıkçılık, turizm ve her türlü ekonomik faaliyet anlamında faciaya neden olacak bu dalgakıranların yapılmasının engellenmesi için imza kampanyası başlatıyorum. Tüm siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını ve tüm halkımızı Akçakoca’mıza sahip çıkmaya davet ediyorum.” İfadesine yer verdi.


Editör: N. Cingirt