5 KÖYÜN SORUNUNA İYİ PARTİ EL ATTI

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Akçakoca’da yaşanan selde evleri zarar gören vatandaşlar için Beyciler Mahallesi’nde yapılması planlanan TOKİ evlerinin geri ödemesine tepki gösteren selzedelerin sorunlarını genel merkezde dile getirdi.

5 KÖYÜN SORUNUNA İYİ PARTİ EL ATTI
2.12.2021 - 21:36
Haber Merkezi
1234

Sel felaketinde evlerini kaybeden Esma Hanım, Yenice ve Uğurlu Köyü sel mağdurları, TOKİ’nin yıkılan evleri karşılığında Beyciler Mahallesi’ne yapılacak olan evlerden geri ödeme talep etmesine  tepki gösteriyor. İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er’i ziyaret eden selzedeler, konuyla ilgili destek istediler. Er bugün selzedelerin bu mağduriyetlerini görüşmek üzere İYİ Parti Genel Merkezine giderek, sorunu iletti. Er, konuyla ilgili İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’ın  Aralık ayı içinde bu köylere giderek vatandaşları yerinde dinleyeceğini belirtti.

Er, “Dün Akçakoca İlçe Başkanımız Behçet Alkan Lokum ile birlikte sel felaketi yaşayan Esma Hanım, Uğurlu ve Yenice köylerindeki mağdur vatandaşlar partimizi ziyaret etti.  Evlerini selde kaybeden vatandaşlar için TOKİ Düzce Beyciler Mahallesi’nde konut yapacağını duyurmuş. Selzede köylülerimize siz topraklarınızı terk edin, afette kaybettiğiniz konutlarınız karşılığında da para vererek sizi ev sahibi yapalım denilmiş. İnsanlar evlerini kaybettiği için zaten mağdur olmuşken, bir de topraklarından uzaklaştırılmak isteniyor. Üstelik kaybettikleri evleri içinde yenisi için kendilerinden para talep ediliyor” dedi.

Dün selzede vatandaşları dinleyen Başkan Er, konunun aciliyeti ve önemine binaen,bugün konuyu Genel Merkezde görüşmek üzere Ankara’ya gitti. Genel Başkan Meral Akşener ‘e ve Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’a konuyu ileten Er, “Sayın Genel Başkanımız ve Sayın vekilimiz Düzce’yle yakından ilgileniyor. Afetzede vatandaşlarımızın sorunlarını ve taleplerini kendilerine ilettim. Sayın vekilimiz Aralık ayı içinde Akçakoca’ya gelerek mağdur vatandaşlarla bizzat görüşecek ve akabinde konuyu TBMM’inde gündeme getirecek” dedi.


Editör: N. Cingirt