Mehmet İbrahimoğlu’nun (Haritacı) ardından!

  • 28.02.2022 10:31

Mehmet İbrahimoğlu kimdir? 

Kendisini çocukluk yıllarından beri tanırım. Haritacılık konusunda ve esnaf olarak mesleğinin zirvesine çıkmış örnek bir kişiydi. Mehmet İbrahimoğlu 20.04.1955 yılında Düzce ilinin merkez köylerinden Musababa köyünde dünyaya gelmişti. İlkokul, ortaokul ve Liseyi Düzce’de bitirdi. Mesleği ile ilgili tahsilini yaptıktan sonra ilk görev yeri olarak Çanakkale’nin Biga ilçesinde göreve başlamıştı. Daha sonra sırasıyla Zonguldak ilinin Ereğli ilçesi, Düzce merkez ilçede Kadastro şefliği ve Düzce Belediyesi İmar bölümünde görev yapmıştı. 2001 yılında Düzce Belediyesinden emekli olmuştu. Emekli olduktan sonra “Çalışkan Harita” adıyla bilinen, yine mesleği ile ilgili iki kişi olarak bir işyeri açtılar.

Evli ve 3 erkek 1 kız çocuk sahibiydi. Oğlunun birisi iktisat mezunu olduğu halde babasının yönlendirmesiyle haritacılık mesleğini tercih etmişti. Diğerleri de çeşitli bölümlerde okumuş ve her biri işlerine halen devam etmekteler. Çocuklarını iyi yetiştirmiş, iyi bir baba olduğu gibi yaşadığı sürece herkese de örnek olmuş bir kişilikti.

Kendisi yıllarca böbrek hastalığı çekmiş onunla mücadele ediyor, 2009 yılında kalp krizi geçirmiş onunla mücadele ediyor, böbrek ve kalp hastası olarak hayatını devam ettiriyordu. Yediğine içtiğine çok dikkat eden birisiydi.

Mehmet İbrahimoğlu Covit-19 virüsüne yakalanmamak için grip aşıları dahil tüm aşılarını zamanında olmuştu. Bu konuda çok dikkatliydi. Buna rağmen 4 Şubat 2022 tarihinde Covit-19 virüsüne yakalanmıştı. Derhal Düzce Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Hastalık hızlı bir şekilde yayılmıştı. Yoğun bakıma alınmış, Covit-19 ile ilgili tedavisi devam ederken bu arada bir de kalp krizi geçirmiş ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle tüm çabalara rağmen kurtarılamamış ve 23.02.2022 tarihinde Çarşamba günü saat 20.30’da vefat etmişti. Cenazesi 24.02.2022 tarihinde (Perşembe) Musababa köyünde öğlen namazından sonra toprağa verilmişti.

Çocukları tedavisi için gereken neyse her şeyi yapmışlar, doktorlar gereken ihtimamı kendisine göstermişlerdi. Nihayet her fani gibi o da hayata gözlerini yummuş ve hayata veda etmişti.

“Çalışkan Harita’nın” ortaklarından olan Mehmet İbrahimoğlu gerek ortağı, gerekse çalışanları tarafından son derece sevilen ve saygı duyulan bir kişilikti. “Çalışkan Haritada” görev yapan çalışanların hepsinin adeta babası, amcası, abisi gibiydi. Kendisi de çalışanlarını oğlu, kızı, yeğeni, ortağını da kardeşi gibi görmekteydi. Bizzat bunun yakınen şahidiyim.

Mehmet İbrahimoğlu Cedidiye camii cemaatindendi. Özellikle emekli olduktan sonra hayatının çoğu o civarda geçmişti.  Kendisini tanıyanlar İbrahimoğlu’nu; Bildiği doğruları söylemekten çekinmeyen, hayır hasanat sahibi, dürüst, beyefendi, güler yüzlü, ağırbaşlı, mütevazı, zeki, iş gören, cömert, örnek bir insan/kişi olarak tanır ve bilirler.

Cenaze namazlarında hoca efendiler hep sorarlar ya bu mevtayı nasıl bilirsiniz diye? Herkes, ya gür bir sesle iyi biliriiiz, veya kısık bir ses tonuyla iyi biliriz derler!

Rahmetli Mehmet İbrahimoğlu arkasından gür bir sesle “İyi biliriiiz… Haklarımız helal Olsuuun…” nidalarıyla uğurlandı!

Cenazesinde, sevenleri onu yalnız bırakmadı. Cenazesine başta meslektaşları, komşuları, Düzce Belediyesi, il Özel İdare Genel Sekreterliği, Tapu, Kadastro, Afat İl Müdürlüğü, diğer kurumlar idareciler veya çalışanları, iş insanları, Muhtarlar, il içinden ve dışından olmak üzere çok sayıda eş, dost ve sevenleri katıldı.

Mehmet İbrahimoğlu, vefatıyla sevenlerini üzdü. Allah kendisine gani gani rahmet, mekanını cennet, sevgili Peygamberimize komşu eylesin. Allah eşine, evlatlarına, eş, dost, akraba ve sevdiklerine sabır versin. Amin! Hoşça kalın.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız