• 19.10.2021 06:04

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, sporun her branşına destek oluyor!

“Düzce, Spor Şehri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Spora ve sporcuya verdiği desteklerle adından sıkça söz ettiren Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Şıralık bölgesinde oluşturulacak olan spor kampüsünde çalışmaların aralıksız sürdüğünü bildirdi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün öncülüğünde, Şıralık bölgesinde yapımı devam eden Spor Kampüsü projesiyle başta amatör spor kulüpleri olmak üzere içerisinde birçok amatör branşı barındıracak tesisleşmenin çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Düzcespor’un da maçlarını oynayabileceği şekilde tasarlanan yedek stat tribünleri tamamlandı.

Geçtiğimiz ay dikilmeye başlanan kale arkası ve protokol tribünlerinin iskeleti tamamen ortaya çıkarken, koltukların da kısa sürede yerleştirilmesiyle hem Düzcespor’un yedek stat olarak faydalanabileceği hem de amatör spor kulüplerinin yararlanabileceği 2 bin 300 kişilik tribün tamamlanmış olacak.

Düzce tarihine bakıldığında spor ve sporcu dostu bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Özlü, ‘Bu anlayış ile Düzce'nin, spor alanında daha ileri noktalara taşıma çalışmalarının sürdüğünü’ bildirdi. ‘Geleceğimiz için yatırım yapıyoruz’ diyen Başkan Özlü; ‘Birçok sportif branşta sadece ülkemizde değil, dünya genelinde ses getirmiş bir şehirde yaşayarak, geleceğin Düzce’sinde spor ve sporcularımız için yatırım yapıyoruz. Hazırladığımız ve çalışmalarına başladığımız spor kampüsü projesi ile bunu daha ilerilere taşıyarak tüm çocuk ve gençlerimizin sporla buluşmasını sağlıyoruz. Geleceğin başarılı ve milli sporcularını kampüsümüzden çıkartmanın yapı taşlarını döşüyoruz. Sadece futbol da değil, güreşten karateye, halterden tenise birçok alanda Türkiye’ye örnek bir tesisleşmenin içerisindeyiz. Kısa sürede meyvelerini hep birlikte toplayacağız inşallah’ dedi.” 13.10.2021 tarihli yerel basından.

Sallar, Günbaşı, Musababa, Muncurlu, Yeşilçam köylerinin tabelası neden takılmaz?

17.02.2016 tarihli “Kuzey Çevre Yolu Yapılmış Ama Ya Tabelaları?!” başlıklı yazımda; D-655 Düzce-Akçakoca karayolu ile birleşen “Kuzey Çevre Yoluna” Düzce tarafından girdiğinizde Yığılca ilçesi, az ileride kalıcı konutlar, biraz daha ileride Sallar, Günbaşı, Musababa, Muncurlu, Yeşilçam, Doğanlı köylerinin ve Muncurlu köyünde bulunan Atatürk Devlet Hastanesine ait yön tabelaları neden takılmamış şeklinde konuyu dile getirmiştim.

16.11. 2020 tarihinde “Yön tabelaları neden hala yerini bulmaz?” başlıklı köşe yazısı ile daha önceki yazılarımda dile getirmiş olduğum Muncurlu köyünde bulunan Atatürk Devlet Hastanesine ait yön tabelaları ve diğer yön tabelaları neden takılmamış şeklinde konuya tekrar dikkat çekmiştim.

Bunun üzerine İl Sağlık Müdürümüz Sayın Yasin Yılmaz konu ile ilgilenmiş ve Muncurlu köyünde bulunan Atatürk Devlet Hastanesine ait yön tabelasının takılması için gereğini yapmıştı. Konu ile ilgilendiği için kendilerine ve ekibine bu köşeden 09.03.2021 tarihinde teşekkür etmiştim. Demek ki hatırlatılınca ve vatandaşın da menfaatine olunca oluyormuş.

Bu gün de Sallar, Günbaşı, Musababa, Muncurlu, Yeşilçam köylerinin tabelası neden takılmaz? Diye soruyorum. Sallar, Günbaşı, Musababa, Muncurlu, Yeşilçam köylerinin muhtarları kendi köy isimlerini standardına uygun yaptırıp Kuzey çevre yolunun her iki tarafına (gidiş - dönüş) köy giriş noktalarına ikişer tane tabela koyup uygun bir şekilde taksalar kim ne der? Yukarıda da belirttiğim gibi İl Sağlık Müdürümüz bu işin yapılmasını sağladı ve tabelaların konulmasını sağladı. Olmadı mı yani?  Hoşça kalın.