• 29.08.2020 00:00

 Türkiye YKS 1’cisi Düzce Turgut Özal Anadolu Lisesinden!

27-28.06.2020 tarihinde Türkiye genelinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) Düzce Turgut Özal Anadolu lisesi öğrencilerinden “Seher Yıldız” sayısalda Düzce 1’cisi,  “Doğukan Murat Danacı” Düzce Dil 1’cisi, “Emir Kar” Sözelde Düzce 1’cisi ve eşit ağırlıkta Düzce 2’si oldu.

2020 yılında yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) Düzce Turgut Özal Anadolu lisesi öğrencilerinden 51 öğrenci ilk 50 bin öğrencinin içinde yer almıştır.

Sınavda il birincisi ve 2. olan öğrencilerimizi, velilerini, öğrencilerimizin derslerine giren, destek olan tüm öğretmenlerini, okul idaresini ve Milli Eğitim Müdürlüğünü başarılarından dolayı tebrik ederim.

Cami bahçeleri!

Temizlik imandandır. Camilerimizin bahçe temizlikleri kime ait? Camilerimizin temizliği bildiğim kadarı ile cami görevlilerine aittir. Camiyi ya temizlerler, ya da temizlettirirler. Bazı camilerin bahçeleri pırıl pırıl, gönül ister ki cami bahçelerinin tamamı da pırıl pırıl olsun.

Özellikle Şehir merkezinde göz önünde bulunan camilerimizin gerek cami içi, gerekse cami bahçelerinin temizliği pek de istenilen gibi değil. Bu konuda Düzce Belediyesi temizlik işçileri tarafından, cami görevlilerinin yaptıkları temizliğe yardımcı olmalıdır ve bu konuda alınması gereken tedbirler konusunda daha hassas olunmalıdır.

Ezan okunurken vaaz vermek!

Camiye giden her cemaatimiz bilir ki camilerde cemaate vaaz veren çok değerli hocalarımız ve vaizlerimiz vardır. Allah hepsinden razı olsun ve hiçbir zaman yokluklarını da göstermesin. Bazı vaizlerimiz genellikle ezan okunurken ezanı dinlememiz gerektiğini söylerler. Ama kürsüde vaaz veren bazı hocalarımız vakit gelip ezan okunmaya başladıktan sonra vaaz vermeye devam ederler. Birçoğu da aynı şekilde hareket ederler. Cemaat camiden dışarıya çıkınca soruyor ve diyor ki hangisi doğru? Vaaz vermeye devam etmek mi, vaaza son verip dinlemek mi?

Cami bahçelerinde bulunan elektrik trafoları ve Telekom kutuları!

Cami bahçelerinde bulunan elektrik trafoları için Sedaş, Telekom kutuları için Türk Telekom Cami derneklerine, Diyanet vakfına veya ilgili kurumlara işgaliye ücreti olarak bir bedel ödüyor mu?

Sedaş’a ait elektrik trafolarının bakımı!

Son günlerde Sedaş’a ait Elektrik Trafolarının bakımı, onarımı, boya badanası yapılmış, çok tatlı bir renge bürünmüş pırıl pırıl olmuş. Sedaş yetkililerini tebrik ederim. Ama bazı yerlerdeki Elektrik trafoları hala eskisi gibi ve hiç dokunulmamış. Herhalde boya badana ve bakım onarın işi devam ediyor ki onlara sıra gelmemiş.

Mesela; Düzce DSİ Müdürlüğünün yanı başından Kara Hacı Musa Mahallesine girdiğinizde, mezarlığın devamında Karaca Köprüsünü karşıya geçtiğinizde hemen sol tarafta Sedaş’a ait Elektrik trafosu ile Aziziye Mahallesi Emniyet Müdürlüğü binasının batı duvarındaki Elektrik trafosunun bakımı herhalde unutuldu veya sırasını bekliyor. Orası da bir an önce yapılırsa çok güzel olur. Özellikle Karaca Hacı Musa Mahallesindeki trafonun görüntüsü hiç hoş değil. Hoşça kalın.