• 7.02.2018 00:00
  • (319)

 Teşkilatlarımızın Kadın ve Gençlik Kolları dahil olmak üzere, bu gönül seferberliğinde belediye başkanlarımızın yanında olması çok önemlidir. ‘Benim istemediğim oldu veya benim istediğim olmadı’ mantığıyla ‘Bir davanın mensubu olmak mümkün değildir’ burayı altını çizerek söylüyorum. Çünkü bazı yerlerde, yine gelen raporlarda maalesef yerel yönetimlerle adaylar arasında bu tür sıkıntılar da yaşandı. Ben onu istemiyordum, filancayı istiyordum. Onun için yan gelip yatanlar oldu. Kusura bakmasınlar!

Eğer biz bir davanın mensubuysak size görev verilmemiş olabilir veya sizin istediğiniz olmayabilir. Veyahutta teşkilatımızda herhangi bir kardeşimizin adaylığı gerçekleşmemiş olabilir. Ama bu zaman içerisinde bizim en çok üzerinde durmamız gereken konu insan meselesidir. Burada olmaz bir başka yerde olur! Yani illa parlamento mu olacak? İlla bakanlık mı olacak? İlla belediye başkanlığı mı olacak? Öyle anlar gelir ki, bunlar bir çok kurullarda, ofislerde, şurada, burada vs. bu tür imkanlar da doğabilir.

Mesele; davanın bilincindeysek, davanın bilinç şuuruyla hareket etmemizdir. ‘Eğer bunu yapamazsak bu davaya en büyük darbeyi indirmiş oluruz!’ Çünkü bizim partimiz sıradan alışılmış bir parti değildir. Burası, bir dava olarak içinde bulunduğumuz süreçtir. Bu davanın bilinci ile hareket etmek durumundayız. Bu davanın bilinciyle de taşı gediğine oturtmak durumundayız. Mart 2019 yerel seçimlerinden çok başarılı çıkmamız gerekiyor."

Aklın yolu birdir. Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söyledikleri bizlerin bugüne kadar dile getirmeye çalıştıklarımızdır. Birkaç ayrıntıyı da bizler ilave etmiş olalım; Kendisini sorumlu hisseden kişiler; Kılığına kıyafetine, oturup kalkmasına, ağzından çıkana, saçına sakalına, kullandığı aracın modeline, gözüne taktığı gözlüğün rengine, giydiği gömleğin iliklediği düğmesine varıncaya kadar herkes her türlü davranışına dikkat etmelidir. Aynı partiden olan insanların ziyaret için gittikleri yerlerde grup halinde hep bir arada olmaları gerekmez. Siz her zaman bir aradasınız zaten. Gidilen yerlerde vatandaşla görüşülmeli, hasbihal edilmeli varsa derdine çare olunmalıdır.

Dile getirmek istediklerim her insan için geçerli olduğu kadar her parti için de geçerlidir. İnsanlar yükseldikçe daha fazla tevazu sahibi olmaları gerekmektedir. Devlet Başkanımız iki şeye bakıyor. Hak ne diyor, halk ne diyor? Makam, mevki millete hizmet için kullanılır, başka şey için değil. Sizden önce oranın sahibinin millet oduğunu hiç unutmayacaksınız diyor. Devlet Başkanımız zaten sokakla irtibat halinde. Yaptığı şey, kendisine sunulan raporlara göre teşkilatını uyarıyor. Hoşçakalın.