• 31.05.2018 00:00
  • (618)

 Almanya'da yaptığı korkusuz açıklamalarla gündeme oturan Tuğrul Selmanoğlu, "Normal şartlarda söyleyemeyeceğim sözleri ve kuramayacağım cümleleri o programda kurdum. Aklıma bunlar nereden geldi bilmiyorum. Allah yardımcımız oldu" dedi.

Tuğrul Selmanoğlu, Avrupa’nın ikiyüzlülüğünü suratlarına vurdu. Almanya’nın başkenti Berlin’deki The General Assembly’de konuşma yapan Türk yazar Tuğrul Selmanoğlu, batıdaki OHAL ve insan hakkı ihlallerini görmezden gelerek Türkiye’deki OHAL’i ve terörle mücadeleyi eleştiren batılı konuşmacıları susturdu. Selmanoğlu, dünya genelinde batılı ülkelerin yaptıklarını tek tek sayınca konuşmacılar suspus oldu. Seyirciler arasından laf atmaya kalkan provokatörlere ise ağzının payını verilerle verdi. Tuğrul Selmanoğlu, dünyanın çeşitli kültürlerinden insanların demokrasi adına gerçekleştirdikleri bir panelde engellemelere rağmen konuştu. Zaten konuşmasına da o kişilere cevap vererek başladı. İşte o konuşma;

“Türkiye’yi Antidemokratik olarak gördüğünüz için benim burada olmamam gerektiğini söylüyorsunuz. Siz, Demokrasiyi yanlış yorumluyorsunuz. Siz, fikrinizi başkalarına zorla kabul ettirmeyi Demokrasi zannediyorsunuz. Bu nasıl bir Demokrasi anlayışı ki, sırf sizin gibi düşünmediğim için bana söz hakkı verilmesine tahammül edemiyorsunuz. Sizin Demokrasi ölçünüz nedir? Birinin Demokrat olup olmadığını, nasıl anlıyorsunuz? Sizin, Türkiye’nin burada temsiline itiraz etmeniz, aslında sizin Demokrat olmadığınızı gösteriyor! Aksi takdirde benim burada bulunmam sizi rahatsız etmezdi. 

Yoksa fikirlerimizden mi korkuyorsunuz? Ya da batılı Demokratik toplantıların genelinde olduğu gibi, istediğiniz gibi Türkiye aleyhine konuşamayacağınızdan mı rahatsızsınız? Siz koca Demokratların, Antidemokratik olarak gördüğünüz Ak Partinin üyesiyim. Hangi sebepten dolayı Demokratik değiliz? 15 Temmuz Darbesinden sonra ilan edilen olağanüstü hal sebebi ile mi? Batılı ülkelerin teröre karşı önlem hakları var da, son 30 yılda, batıdan kat ve kat fazla teröre kurban vermiş Türkiye’nin önlem alma hakkı yok mu? Türkiyen’in başına bela olan bu terör örgütleri, batı tarafından yönlendirilip desteklendikleri için mi acaba bu tepkiniz?

Amerika’da 2001 yılından beri olağanüstü halin uygulanması sizi neden rahatsız etmiyor? Guantanamo’da çoğunluğu suçsuz, avukatsız, iddianamesiz insanların 10 yıldır esir tutulması sizi neden rahatsız etmiyor? Amerikadaki OHAL Türkiye’den çok daha sert! Amerika Demokratik ama Türkiye değil öyle mi? Fransa’daki saldırılardan sonra uygulanan OHAL sizi neden rahatsız etmiyor? Türkiye’den 2 yıl önce OHAL uygulayan Fransa Demokratik, Türkiye değil öyle mi? Bu nasıl bir Demokrasi anlayışı? Bu, Amerika’nın Irak’a getirdiği türden bir demokrasi mi? Birbuçuk milyon insanın canına kıyan bir demokrasi mi? Siz Demokratsınız biz değiliz öyle mi?

Srebrenisa’da 5000 masum sivilin katlinden sorumlu ve her geçen gün güçlenen ırkçı bir lidere sahip Hollanda Demokratik, biz değiliz öyle mi? Sizin, Ortadoğu’da tek Demokrasi olarak gördüğünüz İsrail’in Gazze’deki masumlara bomba olarak yağdırdığı Demokrasiden mi bahsediyorsunuz? İsrail Demokratik biz değiliz öyle mi? Sizin bahsettiğiniz türden Demokrasiyi biz çok geride bıraktık! 

Erdoğan öncesi eski Türkiye’de Kürtler, Aleviler ve Muhafazakarlar türlü baskılara maruz kalırdı. Bütün bu saçmalıklara Demokratikleşme sürecinde Erdoğan’ın AK Partisi insanlık namına dur demiştir. Sizin gözleriniz İslam karşıtı, Türkiye karşıtı, Erdoğan karşıtı ve her ne pahasına olursa olsun Türkiye’nin yükselişini engellemek isteyen batı medyası ve siyaseti tarafından körleştirilmiş bulunuyor.

Sizin Demokratik değil dediğiniz Türkiye, son yıllarda Avrupa birliği devletlerinin tamamından daha fazla insani yardım yapmıştır. Sizin Demokratik değil dediğiniz Türkiye 4 milyon mülteciye vatan oldu! Bu Avrupa birliğinin tamamının 5 katı! Sizin sırt çevirdiklerinize biz kucak açtık! Siz sınırlarınıza tel örgü çekerken, biz gönüllere köprü kurduk! Sadece konuşmuş olmak için konuşmayın! Demokrasiden değil, anladığınız şeylerden bahsedin!

Bütün körleştirilmişlerden ricamdır! Türkiye’nin gerçekte ne olduğunu öğrenin…  Batılı siyasetin fikrinizi manipule etmesine müsaade etmeyin. O zaman gerçek Despotların kim olduğunu göreceksiniz!

Türkiye’yi batı medyasına sormayın. Erdoğan’ı dünyadaki mazlumlara sorun! Türkiye’yi ezilmişlere sorun. Erdoğan’ı mültecilere sorun! Sorduğunuzda, Türkiye’nin ve Erdoğan’ın bu dünyanın zalimlerine engel olduğu için hedef tahtasında olduğunu göreceksiniz! Dünya 5’ten büyüktür dediği için hedef alındığını göreceksiniz!” diyerek salonda bulunan konuşmacıları susturdu. Kimisi yüzünü yere eğerken, kimisi de yutkunamayarak masasındaki suyundan içti. Malum olduğu üzere 24 Haziran 2018’de Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi var. Geçmişte yaşananları tekrar hatırlatmak istedim!

Tuğrul Selmanoğlu kimdir? Almanya’da doğdu ve orada büyüdü. Aslen Elazığlı’dır. Yazarlık ve siyaset dışında aynı zamanda özel bir klinikte idareci olarak çalışmaktadır. Selmanoğlu, yaşamını Almanya'da sürdürmektedir. Kaynak: https://www.aksam.com.tr/video/guncel/tugrul-selmanoglu Hoşçakalın.