• 5.02.2016 00:00
  • (3314)

  “Bir musibet bin nasihatten evladır.”  Der atalarımız. Hamdolsun bu aziz milletin mücadelesiyle Allah (CC) bizi korudu.

      Türkçe sözlük musibeti şöyle tarif ediyor. MUSİBET “ Ansızın gelen felaket, sıkıntı veren şey. Uğursuz”

       Bu topraklar, bu ülke çok darbe gördü. Benim ömrüme bile iki darbe, iki muhtıra ve 28 şubat süreci sığdı. Üstüne üstlük bildiğimiz ve bilemediğimiz bir sürü kalkışma.

       Ak Parti sürecinde istikrarın getirmiş olduğu avantaj ile kalkınma hamleleri ve yatırımlar durmaksızın devam etti. Millet için üretilen hizmetler ülkemizin gelişmesine, halkımızın özgüven sahibi olmasına vesile oldu.

       15 Temmuz gecesi, darbe girişimini ilk duyduğumda inanmadım, inanamadım, inanmak istemedim. Çünkü bu aziz millete en son yapılacak kötülüktü. Bu devirde böyle bir musibetle karşılaşmayı hala içime sindiremiyorum. Sadece ben mi?  Hayır. Milletimizin ezici çoğunluğu benim gibi düşünüyor.

       FETÖ/PDY Terör örgütü darbe kalkışması gecesinden bu yana meydanlara inen aziz millet nöbetine devam ediyor. Vatan hainlerine karşı nöbet tutuyor. Geleceğini korumak için nöbet tutuyor. Demokrasiyi korumak için nöbet tutuyor.

            Meydanlarda onur ve gurur var. Meydanlarda şehit olan 240 kişinin emaneti var. Meydanlarda darbe mağduru Sultan Abdülhamit’in, Menderes’in, Özal’ın, Erbakan’ın, Yazıcıoğlu’nun ruhu var.

       Meydanlarda kardeşlik sevgi ve birlik var. Meydanlarda Türk var, Kürt var, Laz var Çerkez var, Gürcü, Abaza, Çeçen var. Bilemediğim her etnik kökenden insan var. Meydanlarda Sünni var, Alevi Bektaşi var. Nakşi, Kadiri var, Menzil var. Gerçek Nur cemaati var. Bilemediğim hak yol tarikat müritleri var.     

       Meydanlarda Adalet ve Kalkınma Partili, Cumhuriyet Halk Partili, Milliyetçi Hareket Partili, Halkın Demokrasi Partili var. Her siyasi görüşten insan var.

        Meydanlarda bakan var. Vali, kaymakam var. Rektör, müdür var. Memur, işçi, köylü, esnaf var. Dede, nine, torun var. Ev kadını, bebek, çocuk var. Gençler var. Kısacası meydanlarda millet var.

       Meydanlarda paylaşma var. Kalkışmanın ne denli büyük olduğunun bilgi ve fikir paylaşımı var. Kardeşliği pekiştiren bir simidi paylaşma var. Bir bardak çay, bir lokma tatlı ikramı var.

       Meydanlarda Türk bayrağı var. Vatan aşkı, millet sevgisi var. Meydanlarda birlik beraberlik, kardeşlik var.

       Kısacası musibete karşı meydanlarda demokrasi aşısı var.

       Allah bu milleti musibetlerden korusun. Âmin.