Handan Şule CUMHUR
Handan Şule CUMHUR

[email protected]

Akçakocalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

HAYAL KIRIKLIĞI….AMA NEYE!!!!

  • 19.03.2022 17:52

Ben devletin kararlarına karşı çıkamam diyen bu ülkenin yetiştirdiği Mühendis Belediye Başkanımız, yine bu ülkenin yetiştirdiği ve içlerinde Mühendis, Ekonomist, Öğretmen, Avukat, Usta ve Öğretim Görevlisi bulunan halk, STK başkanları ve Siyasi parti başkan ve üyelerini meclis salonuna almama kararı alabiliyor ve üstelik emirleriyle zabıta müdürü ve 5 zabıta çalışanını kapıya dikiyor. Sanırım Belediye kanunundan haberi yok Başkanımızın… Bu tedirginliğinin sebebini, hakkımızı savunarak girdiğimiz toplantıda acı bir şekilde öğrendik.

Belediyeler mahallerinde yapılacak olan işlerle ilgili karar mercisidir. Son kararı onlar verirler. Onların rızası olmadan taş oynamaz, bildiğimiz bu. Devletin her türlü yaptırımı ile ilgili kanun ve yönetmelikler vardır. Kendi mahallerinde yapılacak olan işlerle ilgili olan kanun ve yönetmelikleri ezberlemek zorunda değil, ancak ilgili yönetmelikleri açıp incelemek zorundadırlar. Bunun için seçilirler. Peki Akçakoca Belediyesi neden yapmıyor ve yukarıdan gelen her şey doğrudur deyip karar veriyor. Bu sonuca neden mi vardım? Şöyle ki;

Eğitimde bilgiyi ölçmek için kilit sorular vardır. Karşınızdakinin neyi bilip bilmediğini ölçersiniz. Toplantıda bir katılımcı tarafından sorulan soruyla Başkanımız farkında olmadan kendini ele verdi. Soru: ÇED raporunu okudunuz mu? Cevap: Tabi ki okudum. Ama ortada ÇED raporu yok ki, zaten bütün sorunumuz, olmaması!!! Başkanımız neyi okudu?

Ayrıca, Biz kıt bilgilerle devlete karşı koyamayız diyor. Kendisi iyi bir mühendis, bizler, Avukat, Doktor, Eğitimci, işin mutfağında yetişmiş ustalar vs… Boşuna mı yetiştirildik? Çoğumuz yazılanları yorumlayacak kabiliyete sahibiz, kendisini ve bizi neden küçümsedi ki? Bu hiç olmadı Başkanım!!!

Basında çıkan bir habere de gönderme yapmadan yazımı bitirmek istemiyorum. Belediye Başkanı toplantıya katılmak isteyenlere yol verdi diyor, Başkanın namı hesabına ben utandım, ayrıca haberi yapan arkadaş sanırım İstiklal Marşından sonra uyudu ki toplantıda olanları yanlış aktarmış ya da halüsinasyon gördü. Oysa Okunmayan bir projenin yapılan onayı, bağlantı kuramadığımız birbirinden bağımsız konuşmalar vesaire vesaire…

Sevgili Akçakocalılar; Akçakoca yakında bir beton yığını olmakla karşı karşıya; tehlikeli atık ve cüruf işletmeleri, bence daha derin bir düşünceyle yapılmaya başlanan dalgakıranlar vs….. ki dün onu anladık. Ben ve ben zihniyetteki arkadaşlarla bu felaketlerden en az zararla çıkmak için çabalamayı kendime görev edindim. Sizlerin de kuytulardan çıkıp destek olma zamanınız gelmedi mi hala???!!!!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız