• 10.11.2021 12:21

Akçakoca elden gidiyor, zemin hazır. İnce ince titizlikle işlenip, yasal prosedürlere uygun hale getirilerek hazırlanmış zemin. Nereye doğru gidiyor? Akçakoca yı bitirmeye doğru. Yani yine insan faktörü, kendini ve doğayı mahvetme sürecinde.

Zaten yıllardır iklim felaketine neden olacak yaşam tarzı belirleyen biz insanlar bunu başardık, şimdi daha farklı başarılara imza atıyor; “zehirleme yolu ile canlılığın yok olması”. Amaç kıyamete biran evvel varmaksa sonuç başarılı tebrik ederim.

Toplumda düzen sağlamak için oluşturulan bazı düzenlemeler vardır. Bu düzenlemeleri oluşturan otoriteler ve bunların uygulanmasını sağlayan birtakım birimler. Sistem belli kolay, belirlenen standartların üzerinden layığı ile gidersen sıkıntı yok. Ama menfaat ve nifak sokarsan bu sisteme ne prosedür kalır ne sistem.

İklim krizi diye dünya ayağa kalktı, ısınmayı nasıl durdururuz diye, seller depremler yangınlar oldu, betonlaşma arttıkça felaketler arttı. Şimdi bizler naapıyoruz? Avucumuzda kalan mevcudu da yok etmeye çalışıyoruz.

Elinizi vicdanınıza koyun!!! İlgili makamlar, sevgili Akçakoca halkı, böyle bir oluşuma nasıl göz yumup bu raddeye getirildi. Adamın biri Tehlikeli atığı işlemek için burnumuzun dibine tesis kuracak, ne hava kalacak, ne su, ne turizm, ne tarım, ne de canlı sağlığı….Sorgulama mekanizmalarımız mı tükendi.

Yavaş yavaş ölüyoruz görmüyor musunuz.

Şimdi bunun sorumlusu sadece dışarıdan Akçakoca’ya olan yaptırımlar mı, yoksa üzerimizdeki ölü toprağını bir türlü silkeleyemeyen bizler mi?

 ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN