• 14.12.2013 00:00
  • (911)

Her sene olduğu gibi bu karakış mevsiminde, her gün üstüne basa basa yürüdüğümüz ama ancak ve ancak karakış mevsiminde hatırladığımız, mermer kaldırımlar... Günümüz Türkiyesinde pek çok zorluklarla mücadele derneği kurulmuştur bilirsiniz. Benim de sizlerin düşünce dünyasına girmesini istediğim bir fikrim var: "Kayan Mermerlere Karşı Mücadele Derneği"

Sonuçta hepimiz aynı yolun yolcusuyuz azizim. Yalnız bırakılmış, önemsenmemiş hala ve hala ülkenin pek çok kentinde il olmasına rağmen 81. ilin Düzce olduğunu bilmeyenler mevcut bu ülkenin topraklarında peki ya neden? 14 seneyi geçmedi mi il oluşumuz? Neden hala bu şehri Bolu'nun ya da Sakarya'nın bir ilçesi olarak görenler var? Neden Karadeniz'in Bodrum'u, modern deniz kentimiz Akçakoca'mızı Zonguldak'ın ilçesi olarak görenler hala var bu ülkede? Ne yanlış gitti bu on dört sene içinde hiç düşündünüz mü?

Haddinden fazla değişen mülk-i amirlerden tutun, haddinden fazla değişen siyasetçiler de çabası. 12 senedir elbette mevcut siyasal iktidar, tek başına götürmekte hükümranlığını ancak Düzce ne gördü bu hükümranlıktan hem de rahmetli Özal'ın da yaptığı gibi her seçim zamanı gelir Düzce'mizi yoklardı oylar ne durumda diye... Bakardı Düzce'mizde oranlar neyse ülkeye de yansırdı bu oranlar... Şimdilerde gene anketler yapılmakta yine bir takım siyasi oyunlar oynanmakta...

Her dört senede bir değişen milletvekilleri ve belediye başkanları...Madem siyasal iktidar mevcut AK Parti hükümeti, neden her dört senede bir farklı isimler belediye başkanlığı ve milletvekilliliği yapmaktalar? Madem her dört sene de bir değişecek bu isimler o halde bir önceki belediye başkanına olan güveniniz mi kalmadı ya da milletvekillerine? Madem bu güven kalmıyor o halde halk olarak size soruyorum ben, böyle bir güvensizlik durumu varken kime ve hatta ne için oylarınızı verdiğinizden haberiniz var mı? Partilerin genel başkanlarının tayin ettiği belediye başkanları ve milletvekilleri her dört senede bir değişirken, sizlerin düşünceleri hep aynı kalmakta bunun farkına varabildiniz mi?

Umut ediyorum ki gün gelecek şehirlerin milletvekillerini ve belediye başkanlarını, parti genel başkanları değil de o şehirden sorumlu partilerin il başkanları belirleyecek işte o zaman gerçek manada bir ileri demokrasi yaşarız. O yüzden diyorum ya "yol medeniyetti ama doğru yola çıkarsa!"

[email protected]

.