İhtiyaç sahiplerine doğalgaz desteği verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahiplerine doğalgaz desteği verileceğini duyurdu.

İhtiyaç sahiplerine doğalgaz desteği verilecek
28.12.2021 - 08:36
Haber Merkezi
1445
1

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahiplerine yönelik sosyal yardımlar kapsamındaki ısınma desteğini, kömürün yanında doğalgaz için de verecek.

Konuya ilişkin konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ''ısınma gideri olarak kömür yardımı veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Bu yıl 1,8 milyar lira değerinde kömür yardımı yapıldı. Önümüzdeki süreçte bu yardımları doğalgaz desteğiyle sürdüreceğiz. Böylece sadece kömür değil doğalgaz desteği de sağlamış olacağız. Isınma yardımı kapsamında doğalgaz yardımı sağlanmasına ilişkin hazırlıklar tamamlandı'' dedi.

Yanık, şu ifadeleri kullandı:

''Enerji Bakanlığı ile Bakanlığımız arasında çalışma yapıldı. Bazı bölgelerde sadece kömürle ısınma değil doğalgaz altyapısı da söz konusu. İhtiyaç sahibi ailelerin bu ihtiyacının giderilmesinde hem çevreye katkısı hem de daha kolay ve erişilebilir bir ısınma aracı olması açısından kömür için verdiğimiz sosyal yardımı doğalgaz için de vereceğiz."

E-DEVLET ARACILIĞIYLA YAPILACAK

Yanık, uygulamaya geçtiğinde bu yardımların, diğerleri gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve e-Devlet aracılığıyla yapılacağını bildirdi.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Cavit
    Cavit
    28.12.2021 13:56

    Sosyal Yardımlaşma ihtiyaç sahibi insanlara lütufta bulunur gibi işler yapmayı bıraksın. Belirlenen gerçek ihtiyaç sahiplerine yakacak türü ihtiyacı belirlenip yardım yapmalı. Su, Elektrik, Kira gibi konularda da yardımcı olmalı. Diğer bir husus kendi hayatını idame ettirebilmek için iş bulmasına öncelik verilmelidir. Sosyal yardım değil Sosyal Devlet olarak vatandaşına sahip çıkmalı.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız