Fırtına Fındığı Yere Döktü

Akçakoca ilçesinde  önceki gece saatlerinde meydana gelen şiddetli rüzgarın fındık ve meyve ağaçlarına  zarar verdi.

Fırtına Fındığı Yere Döktü
30.05.2021 - 09:38
6686
2

Akçakoca  ilçe genelinde şiddetli rüzgardan  dolayı fındık bahçelerinin zarar gördüğü belirtildi.

Alınan bilgiye göre, Akçakoca ilçesinin yüksek rakımlı bir çok köyünde şiddetli fırtına fındığa zarar verdi. Fındık üreticileri, Ne kadar zarar söz konusu henüz bilemiyoruz ancak yeni rekolte tespiti öncesi yetkililerin mutlaka hasar tespit çalışması yapmaları gerekir, şiddetli fırtınanın fındık rekoltesine olumsuz yansıyacağını ifade ettiler.

Kurugöl köyünde fındık bahçeleri olan Dursun Kara, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarda; “ Dün gece, esen fırtına sonucu hasar oluşmuştur. TARSİM yaptıran dostlar, ihbarda bulunmaları menfaatlerine olacaktır “ ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Çileden Çıkan
  Çileden Çıkan
  31.05.2021 00:22

  1000000 Bir milyon ton fındık Var olurmu ya öyle Ferraro istiyor oluyor

 • Hasan Telci
  Hasan Telci
  30.05.2021 22:10

  Bir şey olmaz don vurdu yanda dolu fırtına döktü bundan sonrada olacak ama rekolte 800 bin ton zayi olanın yerine hemen yenisi doğuyor dün yandık bittik findik yok diyen bir takım adı uretici olanlar enterasan bir şekilde attıkları resimlerle çok findik var diyor demekki yalan söylüyorlarmis

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız