Kısa Çalışma Ödeneği ödemesi öne çekildi

Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) her ayın 5'inde hesaba yatırılıyor. Ancak 5 Haziran, cumartesi gününe denk geldiği için 'Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak?' sorusu gündeme geldi. İşte verilen tarih...

Kısa Çalışma Ödeneği ödemesi öne çekildi
2.06.2021 - 12:18
1434

Kısa Çalışma Ödeneği'nin hangi gün banka hesabına yatırılacağı belli oldu. 5 Haziran, cumartesi gününe denk geldiği için ödemeler bir gün öne çekildi. Kısa Çalışma Ödeneği 4 Haziran Cuma günü hesaplara yatırılacak.

KÇÖ SÜRESİ UZATILDI MI?

Bir diğer merak edilen konu ise  Kısa Çalışma Ödeneği'nin süresi uzatıldı mı sorusu. Bu konuda yeni bir açıklama yok. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı açıklamada, KÇÖ'nün 31 Haziran'da sona ereceğini duyurmuştu.

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ ÖDEMESİ 8 HAZİRAN'DA

Öte yandan ücretsiz izine çıkartılanların yararlandığı ve günlük 47 lira 70 kuruş üzerinden hesaplanan Nakdi Ücret Desteği Ödemesi ise 8 Haziran'da yapılacak. (EKONOMİ SERVİSİ)


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız