Ali Koç'tan Açığa Alınan Akçakoca Müftüsüne Tepki!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Düzce Müftüsü Şaban Soytekinoğlu'nun cuma vaazında kendisini hedef alan sözlerinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a mektup yazdı. Koç mektubunda, müftünün sözlerine çok kırıldığını ve ürktüğünü belirtti. Öte yandan Müftü Soytekinoğlu hakkında açılan soruşturma da devam ediyor.

26.05.2021 - 11:15
2478
12

Diyanet işleri Başkanlığı, cuma vaazında Selanik göçmenleri için Yüzde 90'ı 'Sabetayist' ve isim vermeden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç hakkında "İstanbul'da Gezi olaylarında otellerinde barındıran kimdi? Gene Yahudilerdi. Şu an bir şirketin bir takımın da başkanı" sözleriyle imada bulunan Düzce Akçakoca ilçe Müftüsü Şaban Soytekinoğlu hakkında soruşturma başlatıldığını açıklamıştı.

Ali Koç, bu gelişmeler üzerine Diyanet işleri Başkanı Erbaş'a bir mektup yazdı.

Koç'un mektubunda şu ifadeler yer alıyor:

"Kutsal mekanımız olan camilere bu nefret söylemini taşımak, hem de tamamen yalan yanlış bilgilerle ve iftiralarla bunu yapmak, hem çok üzücü hem de ürkütücü. İnsanlığın barışını savunması gereken bu zor günlerde umut aşılaması ve birleştirmesi beklenen bir din görevlisi nasıl bu kadar sorumsuzca davranabilir? İnanın bir cevap bulamıyorum.

Dünyanın çok uzun zamandır karşı karşıya olduğu bir diğer salgın da 'Nefret söylemi' ve ne yazık ki bu salgınla mücadele edebileceğimiz bir aşı da yok. Ancak hep birlikte bu kişilere asla geçit vermeyerek nefret söyleminin olağanlaşmasına müsaade etmeyerek ve tolerans göstermeyerek anlamlı bir yol alabiliriz. Bu her şeyden önce çocuklarımıza karşı sorumluluğumuzdur diye düşünüyorum.

Kul hakkına girmeden, yalan söylemeden, iftiradan sakınarak yaşama sorumluluğuna sahip bir ailenin temsilcisi olarak derinden hissettiğim gönül kırgınlığımı sizinle paylaşmak istedim.

Ali Koç'tan Diyanet İşleri'ne mektup! Kendisini hedef alan müftüye tepki gösterdi


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (12)

 • Özcan Öz
  Özcan Öz
  29.05.2021 10:28

  Koç ailesinin ceddi... Aile, Anadolu tasavvufunun ve Melâmetî yolunun en önemli isimlerinden olan Hacı Bayram-ı Velî’nin soyundan gelir; rahmetli Vehbi Bey, 1352 ile 1429 arasında yaşayan ve İkinci Murad zamanında çok daha etkili bu büyük evliyanın 18., Rahmi Bey 19., dün defnedilen Mustafa Koç da 20. göbekten torunlarıdır.

 • TC Naciye Babaoğlu
  TC Naciye Babaoğlu
  29.05.2021 10:27

  Insanları etnik kökenine, dinine, diline, rengine, göre nitelemek, eleştirmek, kötülemek hiç bir din adamına yakışmaz...! Din ve din görevlileri birleştirici özellik taşır, insanları ayrıştırmaz !! Her şeyi geçtim cahilane konuşmalar bu statüye hiç yakışmadı!!!

 • Aydın Topaloğlu
  Aydın Topaloğlu
  29.05.2021 10:26

  Zkriya Çavuş tam bilmediğim için birşey diyemem çünki vebali büyüktür.

 • Zkriya Çavuş
  Zkriya Çavuş
  29.05.2021 10:26

  Aydın Topaloğlu Özcan öz diye yukardan beri yazıyor adamları nerdeyse peygamber soyuna kadar götürüyor. Bu nasıl bir inkarlık. Neysen osun(yani yahudi ama bazıları inatla msülüman yapıyor.)

 • Aydın Topaloğlu
  Aydın Topaloğlu
  29.05.2021 10:25

  Recep Ali Topaloğlu yinede heryere uyan beyanlar verirsen onlarda kullanır Sen bunu bilecen.

 • Recep Ali Topaloğlu
  Recep Ali Topaloğlu
  29.05.2021 10:23

  Aydın Topaloğlu müftü göçmenlerin tümünü kastedemedi o tarihteki ve bugünkü hainlerden bahsetti,ortalığı tozu dumana katanlar bak bunlar güya özgürlükçü kendileri istedikleri gibi konuşacaklar yinede ifade özgürlüğü yok diyecekler ama başkaları konuşunca vay efendim nasıl konuşurmuş ya bunlar samimi değil komşu

 • Aydın Topaloğlu
  Aydın Topaloğlu
  29.05.2021 10:23

  Recep Ali Topaloğlu başkan çok cahilce ve saçma bir görüş bende müftüyu kiniyorum. O göçmenler türkoğlu türk

 • Recep Ali Topaloğlu
  Recep Ali Topaloğlu
  29.05.2021 10:22

  Müftünün vaazı kimlere değdi kimler gocundu baksanıza yankısı nerelere kadar gitmiş

 • Lokman Sarı
  Lokman Sarı
  29.05.2021 10:21

  Akçakoca müftüsü bile olsa Fenerbahçe başkanı na yahudi demesini kınyorum

 • Emre Ozdemir
  Emre Ozdemir
  29.05.2021 10:21

  Milletin dinini sorgulamak.kimseye dusmes herkesij dini kendine...Herkes dinini yaşayabiliyor mu ona baksin...

 • .
  .
  26.05.2021 21:25

  milenyum makinanızın taa ...

 • Kaptan
  Kaptan
  26.05.2021 14:04

  Müftümüzün yanindayiz doğru demiş,az bile demiş...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız